Prezydent musi wyglądać

To, jaki program ratowania światowych finansów mają politycy jest bardzo ważne. Nas bardziej interesuje jednak to, co ci politycy mają na sobie. Dzisiaj Lula rozłoży na czynniki pierwsze garderobę Baracka Obamy.

Amerykański styl kojarzy się nam z bardzo swobodnym wizerunkiem. Czołowi politycy, by zbliżyć się do swoich wyborców, na wiecach często pokazują się w zwykłych dżinsach i flanelowych koszulach. Przyzwyczaił nas do tego przede wszystkim ustępujący już prezydent George Bush. Nie raz pojawił się z wielkim kapeluszem na głowie i kowbojkami na nogach. Nowo wybrany prezydent elekt wyznaje na szczęście inną filozofię ubioru.

Barack Obama prawie nigdy nie rozstaje się z garniturem. Czasami pozwala sobie na zdjęcie marynarki i podwinięcie rękawów koszuli. Jego garnitury są najczęściej jednorzędowe, zapinane na dwa guziki. Ponadto, wykonane z wysokogatunkowej wełny.

Obama preferuje czerń, która dodaje mu powagi. Noszone przez niego garnitury pozbawione są jakichkolwiek wzorów. Polityk dobrze wie, że jego smukłej i wysportowanej sylwetce najlepiej służą dopasowane garnitury. Ulubionymi producentami Obamy są Ermenegildo Zegna i Hart Schaffner Marx.

Do garnituru obowiązkowo biała lub ewentualnie jasnoniebieska koszula. Krawaty tylko jedwabne, często o jaskrawym odcieniu. Ostatnia część garderoby to buty - koniecznie na skórzanej podeszwie.

Są jeszcze dwa elementy, z którymi Obama się nie rozstaje. To znaczek flagi amerykańskiej w klapie garnituru oraz bransoletka z grupą krwi na ręku.

W wizerunku Obamy brak jakiejkolwiek ekstrawagancji. Trudno doszukać się tu modowego faux pas.

Jedyny błąd, który może razić, to wybór zegarka. Tu sprawa wygląda nie najlepiej. Polityk najczęściej nosi model sportowy, który nijak nie pasuje do garnituru.

Patrząc na styl nowo wybranego prezydenta USA, Lula nie ma wyjścia. Musi wystawić ocenę pozytywną. Jednak największym atutem Baracka Obamy wcale nie jest jego dobrze skrojony garnitur. Najważniejsza jest jego błyskotliwa i urodziwa żona Michelle. To ona dba o szczegóły jego wizerunku, a przy okazji sama jest najlepszą i niepowtarzalną ozdobą.

Andrzej Grabarczuk

Chcecie zobaczyć, jaki jest codzienny styl Baracka Obamy? Zdjęcia znajdziecie w galerii!

Zobacz także:

Modna pierwsza dama

Więcej o: