Rozebrany czerwiec

16.06.2009 14:00
Helena Christensen czerwcowy Citizen K (źródło: thefashionspot.com)

Helena Christensen czerwcowy Citizen K (źródło: thefashionspot.com) (źródło: thefashionspot.com)

Na początku lata zaczynamy pokazywać więcej ciała, naturalne jest więc, że w magazynach pojawi się więcej nagości. Jednak w tym roku mamy jej zdecydowanie zbyt wiele.

Tegoroczny czerwiec okazał się miesiącem nagości. Co ciekawe, tym razem to nie celebrytki rozebrały się w pismach dla panów, a profesjonalne modelki w magazynach z wyższej półki. Przeciwnicy zjawiska twierdzą, że seks zawsze się sprzedaje, a w czasach kryzysu wszystkie chwyty, nawet najbardziej prymitywne, są dozwolone. Zwolennicy podkreślają, że przecież nie chodzi o duży biust i kształtną pupę, ale celebrowanie piękna ludzkiego ciała.

Vogue zwykle zajmuje się tym, w jaki sposób dobieramy ubranie do ciała, ale w tym wydaniu zmieniliśmy punkt widzenia i spojrzeliśmy na to, jak czujemy się ze swoimi ciałami, bez względu na to, czy są ubrane, czy nie" - napisała we wstępie do numeru Alexandra Shulman, redaktorka brytyjskiego Vogue'a.

Całkowicie naga Natalia Vodianova na okładce tego wydania podzieliła świat mody i dziennikarzy. Autor zdjęcia, Mario Testino, został posądzony o styl przypominający Playboy'a oraz zbytnie podobieństwo ujęcia do kwietniowej okładki francuskiego Elle.

źródło: thefashionspot.com

Zjawisko rozebranych modelek dotknęło także magazyny, które nie są typowo modowe. Miranda Kerr, aniołek Victoria's Secret, nie zawahała się zdjąć ubrań dla dobra natury. Modelka znana ze zdrowego stylu życia i proekologicznych przekonań rozebrała się dla australijskiego Rolling Stone w celu "uświadamiania społeczeństwa".

źródło: thefashionspot.com

Z kolei Esquire posłużył się nagością dla dobra sztuki. Magazyn znany z literackich korzeni i corocznego rankingu "Sexiest woman alive", postanowił połączyć słowo i ciało. Dlatego modelka Bar Rafaeli (nazwana przez Esquire "ambasadorem Izraela na świecie") na okładce "ma na sobie" początek nowej opowieści Stephena Kinga. Co więcej, na stronie internetowej magazynu możemy znaleźć obszerny tekst dołączony do sesji, z którego można się dowiedzieć m.in. jak piękna jest Bar i co zrobić by równie pięknie wyglądać w obiektywie.

źródło: thefashionspot.com

Na okładkę letniego wydania międzynarodowego magazynu Citizen K wybrano legendę modelingu - Helenę Christiensen. Tym razem nagość miała nam udowodnić, że status supermodelki może przysługiwać bez względu na wiek (Helena ma 41 lat) i że ciało czterdziestolatki też może być piękne.

To (wiek) może być problemem, gdy porównujesz się to najmłodszych. Tak nie jest w moim przypadku." dodała modelka na przypieczętowanie tej tezy.

Wszystkie cztery opisane wyżej okładki pochodzą z wydań czerwcowych (jedynie Citizen K jest kwartalnikiem). Zobaczmy, co przyniosą nam kolejne letnie miesiące, ale już teraz możemy przypuszczać, że to lato będzie należało do gorących.

Nowohucianka

Skomentuj:
Rozebrany czerwiec
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane