Problem: Jak zmniejszyć cienie pod oczami?

Przedstawiamy kilka podstawowych sposobów walki z ciemnymi obwódkami  wokół oczu.

Cienie pod oczami pojawiają się często w wyniku nieprzespanej nocy lub są objawem ogólnego przemęczenia. U niektórych osób skłonność do tworzenia się ciemnych obwódek pod oczami wynika z uwarunkowań genetycznych (cecha dziedziczna), mianowicie płytkiego unaczynienia okolicy oka. Zdarza się, że zasinienie okolic oczu związane jest z chorobami tarczycy, cukrzycą, anemią (niedobór żelaza), nadciśnieniem czy alergią.

Zabiegi pielęgnacyjne, służące niwelowaniu problemu cieni pod oczami, bazują na stosowaniu preparatów, których zadaniem jest usprawnienie mikrokrążenia, uszczelnienie i uelastycznienie naczyń włosowatych. Bardzo istotne jest także nawilżanie

Metody walki

1. Kremy, żele, serum

Skuteczne w walce z podkrążonymi oczami są żele i lekkie kremy oparte na wyciągach z kasztanowca, arniki, świetlika, zielonej herbaty, lipy i bławatka. Ponadto, dodatek witaminy K oraz C działa obkurczająco na naczynka, dzięki czemu cienie zostają zmniejszone. Dla wzmocnienia tego efektu, preparaty, które aplikujemy na okolice oczu powinny być przechowywane w lodówce.

Najpopularniejsze i stosunkowo niedrogie są apteczne  żele ze świetlikiem, który wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzące, zmniejsza obrzęki.

1. materiały prasowe Elixine  2.  Flos Lek 3. apteo.pl

1. Elixine, Serum zmniejszające cienie pod oczami, ok. 53 zł/15 ml; 2. FlosLek, Żel arnikowy, ok. 8 zł/50 ml; 3.

Pharmaceris N cera naczynkowa - Krem redukujący cienie i worki pod oczami, ok. 38 zł/15 ml

2. Sposoby domowe

Jedną z metod zmniejszania ciemnych obwódek wokół oczu są kompresy z czarnej herbaty (czystej, bez dodatków i aromatów). Płatki kosmetyczne należy nasączyć naparem i położyć na zamknięte powieki. Taki zabieg odświeża, zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami. Zamiast herbaty możemy też wykorzystać napar z rumianku.

Innym sposobem jest stosowanie kompresów z soku ogórka (rozjaśnia, nawilża i odświeża).

3. Sposoby inwazyjne

Najskuteczniejszą metodą likwidacji cieni pod oczami jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. To metoda przynosząca natychmiastowy efekt, który utrzymuje się około 6 miesięcy. Zabieg jest niemal bezbolesny (kilka lekkich nakłuć) i jak zapewniano nas w kilku gabinetach - bezpieczny. Można go wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.  Kosztuje od 600-1200 zł w zależności od preparatu (np. Juvederm, Surgiderm).

Makijaż-kamuflaż

Cienie pod oczami można skutecznie zatuszować przy pomocy odpowiednio dobranego korektora. Sposób skuteczny, ale tylko do czasu wieczornego zmycia makijażu.

 

 

1. estyl.pl 2. maybelline.pl

1. ArtDeco, Korektor mineralny - tuszuje cienie i drobne linie, ok. 49 zł; 2. Maybelline, Korektor Ever Fresh Concealer - idealnie maskuje cienie pod oczami, ok. 22 zł

alat

 

Zrób sobie krem!

 

 

 

 

Więcej o: