Giorgio Armani przygotowuje się do emerytury

Giorgio Armani zwykle odpowiadał wymijająco o swoich planach, jednak w czwartek ogłosił, że kompletuje zespół i szuka następcy.

Włoski projektant zwany "królem Giorgio" ma już 75 lat. Jego ostatnia choroba (zapalenie wątroby) sprawiła, że zaczął się zastanawiać nad swoją przyszłością i tym, co zrobić ze swoim imperium

Właśnie organizuję zespół, który będzie kontynuować moją pracę." - Giorgio powiedział dziennikarzom. - "Oczywiście nie jestem wieczny, nadchodzi taki czas kiedy musisz przekazać to dalej."

Giorgio Armani jest znany ze swoich trafnych posunięć biznesowych, jednak dotychczas nie ogłosił jeszcze swoich następców - ani kreatywnego, ani głównego managera. W ubiegłym miesiącu projektant wykonał kilka zmian w firmie, które sygnalizowały, że chce być odciążony od obowiązków. Senior włoskiej mody nie wyklucza sprzedaży firmy.

People pass by Giorgio Armani's new flagship store on Fifth Avenue in New York, Tuesday, Feb. 17, 2009. (AP Photo/Diane Bondareff)

Firma Armani mimo kryzysu nie zmienia strategii i zamierza utrzymać tempo rozwoju. W tym roku otworzyli około 50 sklepów. 

Utrzymamy ten sam rytm w 2010 i 2011 roku" - powiedział John Hooks, zastępca Dyrektora Naczelnego. 

Projektant właśnie promuje swoją markę w Moskwie i jest pierwszym kreatorem, który się na to zdecydował od początku kryzysu. Podczas, gdy inne marki zabijają okna wystawowe i zamykają sklepy Włoch zorganizował w stolicy Rosji cocktail party, pokaz kolekcji Emporio Armani na jesień 2009 i kolekcji zimowej Giorgio Armani. Według Johna Hooksa 5% sprzedaży hurtowej marki kupują klienci z Rosji.

Fashion designer Giorgio Armani attends the 'Armani 5th Avenue' store opening party, Tuesday, Feb. 17, 2009 in New York. (AP Photo/Evan Agostini)

Valentino Garavani odszedł na emeryturę już w ubiegłym roku i nadchodzi czas na wielkiego Giorgia. Włoska moda zmieni się wraz z odjeściem największych i miejmy nadzieję, że zyska nowe oblicze, a imperium Armani trafi w dobre ręce, tak jak było z domem Gucci

Czytaj w Znam.to: Retro ślicznotka na większy biust

Więcej o: