Trendy we fryzurach na rok 2010

Fale, loki, asymetryczne cięcia i włosy w nieładzie oraz fryzury czesane wiatrem - to trendy na najbliższe sezony. Wraca moda na bardzo jasne blondy i wyraziste kolory, zaczerpnięte z natury.

W 2010 roku zdecydowanie prym będą wiodły asymetryczne cięcia oraz mocno wycieniowane fryzury, podkreślone mocnym akcentem (na przykład zdecydowanym kolorem).

Oprócz wyrafinowanych i odważnych fryzur w 2010 nadal modne będą fale. Pojawią się dwa wiodące, przeciwstawne trendy: romantyczne upięcia oraz fryzury powstałe z inspiracji muzyką rockową (prowokacyjne, intrygujące). Fryzury te powinny przypominać chaos na głowie, dynamiczny nieład, pokryty odważnym kolorem, który będzie doskonale współgrać z mocno zaakcentowanymi konturami.

Ponadto, w tym sezonie zapanuje moda na lekkie fryzury, nawiązujące do wolności i nieskrępowanej swobody. Najmodniejsze cięcia będą charakteryzowały się ostrymi konturami - mocno wycieniowane oraz wystrzępione włosy.

eastnews

Fryzury te cechować ma ruch we włosach oraz wyszukane kształty. W podkreśleniu ich prawdziwej elegancji pomogą odpowiednio dobrane, intensywne odcienie kolorystyczne. Barwy, które będą królowały w tym sezonie, to kolory czerpane z natury.

Krótkie czy długie?

Styliści upodobali sobie zarówno krótkie, jak i długie fryzury. W przypadku włosów krótkich już od dłuższego czasu największym powodzeniem cieszy się bob. Również w 2010 roku fryzura ta zagości na naszych głowach, choć w nieco zmienionym stylu.

eastnews

Ma być zdecydowanie skrócona, a w efekcie końcowym może nawet lekko przypominać pazia. Grzywka oczywiście obowiązkowa, mile widziana asymetryczna. Niektóre z modnych, niesfornych krótkich fryzur nabiorą postpunk'owego akcentu. Krótkie, wystrzępione i zaczesane do góry włosy koniecznie muszą mieć wyrazisty odcień. Najlepiej  będą wyglądały jasne, a nawet platynowe blondy.

Natomiast przy długich włosach modne będą fale, loki oraz warkocze. Jeśli loki, to obowiązkowo luźne i delikatne, powinny wyglądać bardzo naturalnie. Najlepszy efekt uzyskamy wówczas, gdy nasze włosy wyglądać będą jakby były czesane wiatrem.

eastnews

Ponadto, warkocze nadal będą modne, jednak w nieco zmienionym wydaniu. Zapominamy o tych precyzyjnie zaplecionych. W tym sezonie mogą one być plecione z lekko roztrzepanych włosów, zaś odstające kosmyki mają nadawać fryzurze lekkiej nonszalancji oraz uroku.

eastnews

Dodatkowo, bardzo modne będą wszelkiego rodzaju upięcia wykonywane z włosów, które wcześniej zostaną zaplecione w warkocz.

Eastnews

eastnews

Kolory z natury

W tym sezonie styliści skłonili się ku kolorom czerpanym z natury. Mocne i intensywne odcienie brązu, ciepła, a zarazem niesamowicie kusząca mokka czy głęboka czerń, przechodząca w głębię granatowego oceanu to tylko wybrane propozycje. Poza tym, fryzury  postpunk'owe mają być łączone z jasnymi, platynowymi odcieniami blondu.

eastnews

Co jest passe, a co nie?

W sezonie 2010 odchodzi się od nienagannie uczesanych oraz ułożonych fryzur. Ich miejsce zajmą luźne, efektowne upięcia oraz włosy czesane wiatrem. Natomiast osoby bardziej odważne cieszyć się będą wyrafinowanym stylem swoich fryzur i ich awangardowym kolorem.

Autor: Agnieszka Obstawska, fryzjer

Artykuł powstał przy współpracy z kliniką Handsome Men

Zobacz też:

Jak przywrócić włosom połysk?

Więcej o: