Look na wiosnę: zniszczone ubrania

Nadchodzący sezon będzie należał do ubrań, wyglądających jakby nie zostały wykończone lub wręcz przeciwnie, celowo zniszczone!

Poszarpane końce materiałów, brak starannie wykonanych lamówek, ubrania przypominające bardziej surowe wykroje, niż efekt wielogodzinnej pracy najlepszych krawców. Jednak nie dajmy się zmylić - to wszystko celowe działania najbardziej szanowanych projektantów. Wiosenne kolekcje domów mody takich jak Prada, Chanel czy Donna Karan zaskakują niespotykanym do tej pory podejściem do materiału.


projekt: Prada, Jil Sander

Miley Cyrus to pilna obserwatorka trendów, dlatego w jej szafie jeszcze zimą pojawiły się "zniszczone" ubrania.

Co prawda w naszej strefie klimatycznej ten trend ma szansę przyjąć się dopiero latem, jednak już teraz warto zacząć przygotowania do remanentu w szafie - długie zimowe wieczory to doskonały czas na przekonanie się do modnego ostatnio DIY (Do It Yourself). Pierwszym krokiem w tej przygodzie może być właśnie nadanie nowego, nieco "poszarpanego" życia starym ubraniom!

Bluzkę taką samą, jak ma Miley znajdziesz w sklepie internetowym Pixie Market. Kosztuje 143 dolary, czyli około 415 zł. Naszym zdaniem bardziej opłaca się wziąć pod nóż stary t-shirt!

 

Basia Łubko

 

Kwiaty nie tylko na zimę

Czytaj w Znam.to: Malowanie trawy zamiast nawilżanie twarzy

Więcej o: