Look na lato: natura

Zwierzęce wzory w wersji tęczowej, soczyste owoce na bluzkach i apaszkach, palmowe liście, rajskie motyle - wiosenno-letnie wybiegi obfitowały w pomysły zaczerpnięte prosto z natury.

U Yves Saint Laurenta i Tao na ubraniach zagościły truskawki. U Moschino - dorodne wiśnie. Graficzne wzory, symetryczne jak w kalejdoskopie to znak rozpoznawczy legendarnej kolekcji Alexandra McQueena. Skóra węża, rybia łuska, skrzydła motyla, magiczne kolory dżungli i dna oceanu. Nawet modelki na wybiegu przypominały dziwne stwory. Nie dość, że miały skomplikowane i nietypowe fryzury, to jeszcze kroczyły w niebotycznie wysokich butach (m.in. Amardillo - przypominających ryby, choć ich nazwa pochodzi od pancernika).

Projekt: Moschino (wiosna/lato 2010)

Geometryczne nadruki zdobyły także serca Donatelli Versace, Driesa van Notena czy Lazaro Hernandeza i Jacka McCollough (znanych szerzej pod marką Proenza Schouler). Podczas gdy Versace idzie w stronę mocno graficzną, naszkicowaną cienką kreską (a oprócz roślin na tkaninach pojawiają się postacie z "Alicji w Krainie Czarów"), Proenza Schouler bierze na warsztat "rybie" desenie, a Dries van Noten bawi się motywami etnicznymi.

Projekt: Alexander McQueen (wiosna/lato 2010)

Nietrudno zgadnąć, że w sklepach już od wczesnej wiosny pojawiają się zainspirowane elementy. Czasem są bardziej egzotyczne, czasem folkowe, ale zawsze radosne i pozytywne. W biżuterii mamy sporo piór i kolorowych kamieni. Na T-shirtach owoce, na sukienkach palmowe liście, a na bikini - kolorowe zebry i lamparty. Wyprzedaże już trwają, a lato dopiero się zaczęło. Dlaczego by więc nie skorzystać z niskich cen i nie uzupełnić wakacyjnej garderoby w najgorętsze trendy?

Harel

Propozycje ubrań znajdziesz w GALERII.

ZARA - 99zł

Więcej o: