Przegląd kremów z retinolem

Kremy z retinolem - przegląd

Kremy z retinolem - przegląd (kolaz lula.pl)

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o działaniu retinolu - witaminy A. Dziś przygotowaliśmy dla was przegląd kremów z retinolem. Zobaczcie!

Zasady stosowania kremów z Retinolem:

- Powinno się unikać rozpoczynania kuracji w przypadku skóry przesuszonej lub uprzednio podrażnionej, ponieważ skóra może wówczas nie tolerować retinolu. Lepiej poczekać, aż stan skóry się unormuje lub zastosować najpierw kurację intensywnie nawilżającą. Osoby, które z natury mają skórę suchą i skłonną do podrażnień powinny wybierać kremy z niższą zawartością retinolu (specjalnie przeznaczone do tego rodzaju skóry). Retinol ma wówczas takie samo działanie, ale nie podrażnia skóry.

- poza tym osoby z wrażliwą skórą powinny oprócz odpowiedniego nawilżenia początkowo zacząć kurację od stosowania kremu co drugi dzień przez okres 2 - 3 tygodni, by skóra mogła się najpierw przyzwyczaić do aktywnej formuły witaminy A. Po tym okresie (o ile nie wystąpiło podrażnienie) - można zacząć stosować krem codziennie.

- przed wyborem preparatu - należy pamiętać, by dostosować go do typu skóry. Kremy takie mają różne składniki, inną zawartość procentową Retinolu.

- również przy pierwszym kontakcie z Retinolem należy początkowo zacząć od rzadszego stosowania i stopniowo zwiększać częstość.

 

Przeczytajcie więcej!

Retinol i jego odmładzające działanie na skóręSkomentuj:
Przegląd kremów z retinolem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane