Andrej Pejic - uniwersalny model przyszłości?

Pojawienie się młodego modela o wyglądzie kobiety odmieniło branżę mody. Czy na korzyść? Nie wiemy, bo trudno to ocenić. Za to wiadomo już, że Andriej został reprezentantem uniwersalnego typu modela, który może prezentować i damską, i męską kolekcję.

Od czasu występu Andrieja na wybiegu podczas pokazu męskiej kolekcji Jean Paul Gaultier na wiosnę/lato 2011 zaczęto mówić o androgynicznych modelach, którzy są ładniejsi niż ich niejedna koleżanka po fachu. Bohater tych opowieści piękny Pejic doskonale odnalazł się w tym zamieszaniu. Nie ukrywał tego, że doskonale wie, jak podkreślić swoje atuty i kokieteryjnie podgrzewał atmosferę wokół swojej osoby w czym doskonale pomogły mu media. Model zaczął dostawać propozycje udziału w sesjach i kampaniach reklamowych. Najgłośniejszą i przełamującą społeczne tabu sesją z jego udziałem był edytorial w Tush, do którego zdjęcia zrobił Armin Morbach. W tej sesji Andriej wystylizowany został na kobietę, co jednych oburzyło, a drugich zachwyciło. Ubrany w piękne suknie z kolekcji najlepszych projektantów wyglądał zupełnie jak urodziwa reprezentantka płci pięknej. To zainspirowało projektantów. Androgyniczny model został zatrudniony do wiosennych kampanii marki Marc by Marc Jacobs i Jean Paul Gaultier. W tej drugiej wystąpił razem z Karoliną Kurkovą. Oboje zostali ubrani w identyczne zestawy i wyglądali łudząco podobnie.

Male Australian top model Andre (l) (dressed as a bride)backstage  at Jean Paul Gaultier spring/summer 2011 Haute Couture fashion show in Paris, FRANCE - 26/01/2011

Andriej umie grać kobietę i mężczyznę. Czasem trudno odgadnąć, kim naprawdę jest. To doskonały kameleon, któremu w przeobrażaniu się pomagają piękne rysy twarzy, wydatne usta i długie blond włosy. Jean Paul Gaultier postanowił to wykorzystać i zatrudnił go do swoich pokazów. Jednak wielkim zaskoczeniem było to, że tym roku piękny model prezentował nie tylko męską kolekcję, ale i damską. W dodatku po raz pierwszy w historii pokazów mody mężczyzna zaprezentował suknię ślubną.

Jednych to przeraża, innych fascynuje. Pojawiają się głosy oburzenia, ale trzeba pamiętać o tym, że wiele modelek o męskich rysach twarzy wcielało się w rolę mężczyzny m.in. Freja Beha i nikogo to nie szokowało. Jednak mężczyzna udający kobietę wielu osobom wydaje się przesadą. Z pewnością Andreij jest typem uniwersalnym, który może grać obie role i bez wątpienia będzie to wykorzystywane przez ludzi mody lubiących sensacje i przełamywanie barier.

Co Wy o tym sądzicie? Zapraszamy do debaty.

GALERIA!

Andrej Pejic zjęcie Thomas Lohr dla i-D Andrej Pejic - model o wyglądzie kobiety >>

Karolina Kurkova i Andrej Pejic w kampanii Jean Paul Gaultier na wiosnę 2011 Jak dwie krople wody - Karolina i Andriej >>

Więcej o:
Skomentuj:
Andrej Pejic - uniwersalny model przyszłości?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX