Kampania Vera Wang na wiosnę 2012

Ulubiona modelka Very Wang w bardzo romantycznej kampanii.

Trzeci raz z rzędu twarzą kolekcji Vary Wang jest Shu Pei, dwudziestoletnia Chinka. Jej delikatna uroda idealnie pasuje do kolekcji ślubnej, ale kampania obejmuje także modele ready-to-wear. W swoich poprzednich kampaniach Vera Wang przywoływała klimat dawnego Szanghaju, na zdjęciach dominowała czerwień. Najnowsza kampania jest zupełnie inna.

Tym razem, to ready-to-wear podporządkowuje się ślubnej estetyce. Shu Pei z wyrafinowanej damy z lat 60. zmienia się w sentymentalną pannę młodą z luźno splecionym warkoczem. Zamiast pokazać modelkę w ogrodzie, kojarzącym się z amerykańskimi ślubami plenerowymi, fotograf bawi się nowoczesną architekturą. Zieleń jest za szybą, a modelkę otaczają szklane ściany minimalistycznego pawilonu. Gra lustrzanych odbić i kontrast między surową architekturą, a falbaniastym muślinem to atuty zdjęć Cartera Smitha, fotografa, który świetnie czuje się w romantycznym klimacie. Umie wydobyć młodzieńczą subtelność z każdej kobiety, którą fotografuje.

Sukni ślubnych Very Wang w zasadzie nie trzeba reklamować. Każda Amerykanka marzy, żeby powiedzieć tak w modelu od słynnej projektantki. Jednak w tym sezonie Wang postanowiła, że osią kampanii nie będą dodatki i  ubrania, a właśnie rozchwytywana kolekcja ślubna. Może to próba poprawy wizerunku, nadszarpniętego współpracą przy absurdalnym weselu Kim Kardashian?

Jak Wam się podoba nowa kampania Very Wang?

GALERIA
Kampania Vera Wang wiosna 2011

Zobacz też:

Suknie ślubne Vera Wang - kolekcja wiosna 2012


Więcej o: