"Secret Garden" czyli Dior w Wersalu - piękna kampania?

Ogrody Wersalu to ostatnio najgorętsza lokalizacja świata mody. Po pokazie kolekcji Chanel Resort 2013, Dior postanowił odzyskać pałac.

Świetny duet fotografów Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin to autorzy przepięknej, wyrafinowanej kampanii Dior Street Garden j/z 2012/13. Zdjęcia powstały w perfekcyjnie „wystylizowanym” ogrodzie oraz w samym pałacu - w lustrzanej galerii " La Galeries Des Glaces”. Główną gwiazdą jest Daria Strokous i to ją przede wszystkim oglądamy w świetnie zmontowanym wideo z muzyką Depeche Mode. W finale wideo i na zdjęciach pojawiają się także Xiao Wen Ju i Melissa Stasiuk. Ta ostatnia, to niestety nie kolejna polska gwiazdka modelingu, a młodziutka Argentyka polskiego pochodzenia. Melissa szturmem weszła do świata mody, a tak prestiżowa kampania na pewno spopularyzuje kolejne słowiańskie nazwisko.

Stylizacją eleganckiej kolekcji zajęła Carlyne Cerf de Dudzeele. Mimo, że propozycje na jesień to projekty niepopularnego Billa Gayttena, prezentują bardzo wysoki poziom klasycznej elegancji. Na zdjęciu w ogrodzie zobaczyliśmy najpiękniejszy fuksjowy płaszcz świata. Tak jak cały Dior za Gayttena, kolekcja i kampania odnoszą się do historii i tradycji domu mody. Pierwsza kolekcja Christiana Diora nosiła nazwę „Bal w Trianon” (Pałacyku Trianon, części kompleksu wersalskiego). Nas kampania zachwyciła. Jest o wiele lepsza niż ujawniona ostatnio mroczna (i nudna) kampania jesienna Versace.

Podoba wam się nowa kampania domu mody? Czy Daria Strokous to dobry wybór na twarz Diora?

Zobaczcie zdjęcia w GALERII i filmik promocyjny.

Więcej o: