Wyjątkowa kolekcja Simple Creative Products na jesień-zima 2013/2014 - co będziemy nosić tej jesieni?

fot.WBF

fot.WBF (fot.WBF)

Oto propozycje Lidii Kality.

Ulubionej marce gwiazd (sądząc po zgromadzonej wczoraj liczbie gości) stuknęła dwudziestka! Co z okazji okrągłej rocznicy zaprezentowała Lidia Kalita - projektantka marki?

Pokaz rozpoczął się z półtoragodzinnym opóźnieniem - zniecierpliwiona publiczność aż dwa razy zaczęła bić brawa - tak na zachętę. Jak się okazało, powodem dla którego musieliśmy tak długo czekać, była Doda.

I gdy tylko zajęła przygotowane dla niej miejsce, zgasły światła i przy mocnych, głośnych bitach, w scenerii wielkiego głazu i sztucznego pyłu, na wybiegu, pokrytym żwirem i kamieniami, pojawiła się pierwsza sylwetka, dodajmy, że męska!

Było to dość nowatorskie rozwiązanie, zwłaszcza, że do tej pory Lidia Kalita nie projektowała garderoby kierowanej do mężczyzn. Jednakże ryzyko się opłaciło - męskie sety były naprawdę świetne, naszym hitem jest płaszcz z „misia”!

Następnie na wybiegu pojawiła się gwiazda światowego modelingu - Zuza Bijoch, która  zebrała gromkie brawa od publiczności. Swoje pięć minut miały także modelki z Top Model - Zuza, Renata, Tamara i Klaudia.

W kolekcji, która była dość zróżnicowana, Kalita postawiła na wojskową estetykę, nieco w stylu Victorii Beckham, połączenia bieli z czernią - tu odnajdujemy inspirację paryskiego twórcy - Yves Saint Laurenta.

Poza tym dużo skóry, futra, płaszcze ze szlachetnej wełny i kaszmiru, dużo krótkich spódnic szytych z koła, sukienek podkreślających kobiece kształty oraz ciężkie, sztywne, długie spódnice uszyte z połyskującej metalicznej tkaniny.

Jeśli chodzi o kolorystykę, projektantka postawiła na nieśmiertelną czerń, często złamaną bielą, a także szarości, zgniłe zielenie, srebro. Na tak stonowanym tle sylwetki w turkusowym kolorze wyróżniały się znacząco.

Długie, bo aż za kolano, skórzane czarne buty idealnie zwieńczały większość zaprezentowanych setów. Ciekawym, bardzo oryginalnym pomysłem były też futrzano-frędzlowe plecaki i kamizeli.

W naszej GALERII znajdziesz wszystkie sylwetki z pokazu. Natomiast przegląd najciekawszych stylizacji z czerwonego dywanu znajdziesz tutaj.

Zobaczcie też naszą relację WIDEO.

Skomentuj:
Wyjątkowa kolekcja Simple Creative Products na jesień-zima 2013/2014 - co będziemy nosić tej jesieni?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Moda: