Nowa kolekcja Bizuu - zadowoli stałe klientki marki? [WYBIEG + LOOKBOOK]

Mniej dziewczęco, bardziej drapieżnie - polska marka trochę zaskoczyła.

Zapomnijcie o pastelach! Te delikatne barwy, z jakich dotychczas słynęła marka Bizuu, odeszły w zapomnienie. W jesiennej kolekcji dominowały mocne, nasycone odcienie, a dodatkowo tkaniny były bogato pokryte różnorodnymi wzorami. Czy Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak odchodzą od tego, co uczyniło ich markę sławną - romantycznej i ultrakobiecej stylistyki, dziewczęcego wdzięku i słodyczy? Nie do końca. One po prostu interpretują charakterystyczne wyznaczniki swojego brandu w nieco inny, bardziej barokowy i drapieżny sposób.

Kolekcja Bizuu jesień-zima 2013/2014WBF

Pokaz w Parku Łazienkowskim był pierwszym warszawskim pokazem Bizuu. Event przyciągnął oczywiście wiele gwiazd, bo - jak wiadomo - celebrytki uwielbiają słodkie sukienki o kroju retro tworzone przez Zuzannę i Blankę, noszą też chętnie dodatki Bizuu - na przykład pastelowe torby czy obszerne wianki. Wiele gwiazd wystąpiło w zestawach z metką Bizuu, oczywiście prosto z wybiegu - Kasia Zielińska, Agnieszka Więdłocha, Ola Kisio i in.

Czym charakteryzuje się nowa kolekcja Jordan i Wachowiak? Barokowym przepychem potraktowanym w kobiecy sposób oraz drapieżną tajemniczością (może trochę w stylu Saint Laurent Paris). Dominującymi barwami są modny kolor bordo oraz odcienie zieleni i granat. Kolory są głębokie, nie każdemu będzie w nich do twarzy - są wyzwaniem. Tkaniny są mięsiste, grube - widzieliśmy dużo aksamitów, nawet warstwowy tiul zaskakiwał objętością, a grube wełny idealnie pasowały na ten wyjątkowo chłodny wrześniowy wieczór. Pojawiły się wyraziste dodatki - kapelusze i wełniane opaski zdobione efektownymi aplikacjami.

Styl kolekcji nawiązuje do lat 70. - modelki chodzące po wybiegu ewidentnie zostały wystylizowane na tę modną ostatnio epokę. Długości spódnic, spodnie-dzwony, kapelusze, opaski noszone w stylu hippie, założone na długie rozpuszczone włosy, a także wełniane czapki w stylu Ali MacGraw. Jednak wszystko zwieńczone ultradziewczęcymi akcentami, dzięki czemu na nieco odważniejsze, nowe jak dla Bizuu projekty na pewno zdecydują się stałe klientki marki.

Na wybiegu mogliśmy podziwiać m.in. Zuzannę Kołodziejczyk, zwyciężczynię programu "Top Model. Zostań Modelką", której look zbuntowanej romantyczki wyjątkowo pasował:

Kolekcja Bizuu jesień-zima 2013/2014WBF

Zdjęcia z wybiegu oraz z lookbooku nowej kolekcji Bizuu znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: