Marion Cotillard gwiazdą specjalnego numeru francuskiej "Madame Figaro" [ZDJĘCIA]

Twarz marki Dior pozuje wyłącznie w kreacjach projektu Rafa Simonsa.

Piękna Francuzka jest gwiazdą specjalnego wydania"Madame Figaro". Specjalnego, bo poświęconego tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes. Rok temu Marion Cotillard lśniła najjaśniej na czerwonym dywanie przed pałacem festiwalowym. Promowała dwa filmy, a w jednym z nich - w "Imigrantce" Jamesa Gray'a - grała Polkę. Tym razem znów przyjeżdża do Cannes, by promować produkcję ze swoim udziałem: "Deux jours, une nuit" braci Dardenne.

Gdy mowa o power ladies francuskiego kina (podtytuł "Marie Claire"), nie można pominąć bogatego dorobku Cotillard. Dziś w swoim kraju aktorka niewątpliwie zajmuje najwyższą pozycję w notowaniu, choć po piętach depczą jej urocza Lea Seydoux, a także Melanie Laurent. Oczywiście na liście wciąż znajdują się takie ikony francuskiego kina, jak Vanesa Paradis, Emmanuelle Seigner, Sophie Marceau czy nawet Catherine Deneuve. Jednak w ostatnich latach tylko Marion przywiozła do Francji Oscara (za rolę tytułową w ekranizacji biografii Edith Piaff).

Jako twarzy luksusowej marki Christian Dior, Marion Cotillard wręcz nie wypada pozować do zdjęć w kreacjach innych niż tych spod ręki Rafa Simonsa, dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody. Na łamach "Marie Claire" widzimy więc filigranową aktorkę od stóp do głów we wspaniałych rzeczach Diora. Zapewne w sukience tej marki pojawi się również podczas wielkiej premiery w Cannes. To już niedługo, bo festiwal startuje 14 maja. Czy i tym razem Marion będzie jego najelegantszą gwiazdą?

Wszystkie zdjęcia z sesji znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: