Zegarek - stylowy prezent na święta dla fashionistki. Jaki wybrać?

Co chciałaby znaleźć pod choinką podążająca za modowymi nowinkami dziewczyna? My proponujemy praktyczne upominki o ponadczasowej, a co za tym idzie bezpiecznej estetyce. Inspiracji szukamy na popularnych blogach światowych "it girls".

Zegarek. Do niedawna jedynie wyznacznik statusu społecznego, dziś jedna z najsilniejszych tendencji sezonu. I to nie tylko hermetycznym, korporacyjnym świecie biznesu. Zegarek subtelnie wkradł się do działki street fashion. Ten dobrze dobrany, potrafi „zrobić” cały look. Podobnie jak skórzana torba i wygodne buty, zegarek stał się w ostatnim czasie niezbędnym elementem codziennej stylizacji każdej fashionistki. Dowodem czego, są zdjęcia światowych blogerek (@mija_mija, @xmyde, @ anoukyve), które publikując na Instagramie modowe kompozycje, nigdy nie zapominają o tym małym, ale jakże istotnym detalu.

mijaInstagram.com/mija_mija

Dlatego też jeżeli w gronie najbliższych macie kogoś, kto pretenduje do miana „it girl”, prezent w formie zegarka może okazać się w tym roku strzałem w dziesiątkę. Jaki więc wybrać?

Wiodącą tendencją, przewijającą się przez większość modowych blogów jest ponadczasowa klasyka. Elegancja, ale w surowej, minimalistycznej formie. Bez zbędnych dodatków (wszelkie cyrkonie są raczej przejawem złego gustu i kiczu). Zegarek absolutnie detronizuje konkurencję. Stylowe czasomierze nosimy zamiast biżuterii.

mijaInstagram.com/mija_mija

Na skórzanym pasku, bransolecie czy silikonowej obręczy? To jaki wybierzemy model zależy już tylko od naszych preferencji, bo każda z opcji cieszy się niesłabnącą popularnością wśród światowych it girl, jak i w sklepach jubilerskich. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupy zegarka? Ważny jest rozmiar. W obecnym sezonie nosimy masywne zegarki stylizowane na te z męskiej półki. Tarcza ma być duża i przejrzysta. Zrezygnujmy z krzykliwych barw na rzecz wysmakowanej czerni, stylowego, złota bądź srebra. Takie modele będą pasować do każdej stylizacji (zarówno do eleganckiej jak i tej casualowej). Jest to wiec spore ułatwienie dla każdego św Mikołaja ;)

Zajrzyjcie do naszej GALERII, by przekonać się, że klasyczne, masywne zegarki potrafią idealnie wykończyć nawet najzwyklejszą stylizację.

Opis każdego zegarka znajdziecie tutaj.

trendy zegarkowetrendy zegarkowe/kolaż

Więcej o: