Polka Aniołkiem Victoria's Secret po raz pierwszy w historii! Do ekskluzywnego grona dołączyła Monika JAC Jagaciak i 9 innych modelek

JAC podpisała kontrakt z Victoria's Secret. Polki wielokrotnie brały udział w najważniejszym bieliźnianym show na świecie, ale dopiero Monika została pierwszym polskim Aniołkiem.

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

Dziesięć modelek związanych z Victoria's Secret podpisało kontrakty oficjalnych ambasadorek marki, czyli tzw. Aniołków. Wśród nich jest Monika Jagaciak, za granicą nazywana po prostu JAC. Poznanianka była dotąd tylko jedną z kilku Polek kojarzonych z marką. W efektownych pokazach Victora's Secret oglądaliśmy także Magdę Frąckowiak, Kasię Struss, Annę Jagodzińską czy nawet Anję Rubik. JAC, która współpracę z VS rozpoczęła w 2013 r., jako jedyna z nich dołączyła do grona Aniołków.

Zaledwie 21-letnia Monika Jagaciak należy do najbardziej doświadczonych modelek w Polsce. Jako 13-latka wzięła udział w castingu poznańskiej agencji GAGA Models i niemal natychmiast rozpoczęła międzynarodową karierę. Zanim odebrała dyplom ukończenia podstawówki, trafiła na plan kampanii Hermes, gdzie fotografował ją słynny Peter Lindbergh. Od tego czasu wystąpiła w setkach pokazów i kampanii, w tym tak prestiżowych domów mody jak Valentino, Louis Vuitton, Marc Jacobs. Najwierniejszym klientem okazało się Chanel - Polka od pięciu lat reklamuje kosmetyki marki.

Kampanie z udziałem JACkolaż Lula.pl / mat. prasowe

Kampanie z udziałem JAC Jagaciak: Hermes (2007 r.), Calvin Klein (2010 r.), Chanel Beauty (2015 r.)

Co to znaczy być Aniołkiem?

Posada Aniołka przynosi natychmiastową rozpoznawalność, ale przede wszystkim - ogromny zastrzyk gotówki. Sumy są tajemnicą branży, ale wiadomo, że w 2000 r. kontrakt Gisele Bundchen opiewał na sumę 25 milionów dolarów. Do dziś Brazylijka jest najlepiej zarabiającą modelką świata, a w tyle za nią, choć nadal na podium rankingu "Forbes", znajdują się dwa inne Aniołki - Adriana Lima i Doutzen Kroes. Praca dla VS kojarzy się także ze światowym życiem. Sesje kostiumów kąpielowych powstają na najpiękniejszych plażach świata, w luksusowych kurortach (np. wyspa St. Barth) czy w amazońskiej dżungli. Ostatnio modelki pozowały w Portoryko:

Czy przynależność do klubu Aniołków ma jakieś wady? Jest przede wszystkim bardzo angażująca. Modelki kontraktowe, oprócz licznych sesji zdjęciowych, mają prawdziwie celebryckie obowiązki. Muszą pojawiać się na regularnych eventach marki, uczestniczyć w spotkaniach z fanami, przyjaźnić się na pokaz i kręcić przesłodzone filmiki reklamowe (edycja gwiazdkowa poniżej). Aniołkom zostaje bardzo mało czasu na inne wyzwania, w tym bardziej prestiżowe zlecenia od europejskich domów mody z tradycją. Paradoksalnie, lukratywny kontrakt z Victoria's Secret może sprawić, że kariera modelki przestaje się rozwijać, a ona sama zostaje zaszufladkowana jako "dziewczyna od bikini".

W kuluarach mówi się, że gwiazdorskie stawki Aniołków należą już do przeszłości, a ich zarobki należy raczej liczyć w setkach tysięcy, a nie milionach. Spekulacje wzbudziło gwałtowne kurczenie się drużyny VS. W 2013 r. umowę rozwiązała supergwiazda Miranda Kerr. Ku zaskoczeniu publiczności zastąpiła ją Karlie Kloss, top modelka znacznie wyższa, smuklejsza i mniej kobieca od przeciętnego Aniołka. Amerykanka na kontrakcie wytrzymała dwa lata. W lutym ogłosiła przyjacielskie rozstanie, zasłaniając się obowiązkami studentki prestiżowego New York University. Dyrektor kreatywny marki, Ed Razek, ujawnił, że kilka tygodni przed Kloss z Victoria's Secret rozstała się również Doutzen Kroes, Aniołek od 2008 r.

Odeszły z Victoria's Secret: Miranda, Doutzen i Karliekolaż Lula.pl/ East News/ Reuters

Te Aniołki odeszły z Victoria's Secret: Miranda Kerr, Doutzen Kroes i Karlie Kloss

Co dalej z Victoria's Secret?

Bieliźniana marka pozostała z uszczuplonym gronem pięciu Aniołków (Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Behati Prinsloo, Candice Swanepoel i Lily Aldridge). Spekulacje, kto może zastąpić Karlie Kloss, przerwało ogłoszenie, że kontrakt podpisała 26-letnia Szwedka Elsa Hosk. Wkrótce okazało się, że grono Aniołków ma się powiększyć nie o jedną, a o 10 nowych modelek. Reprezentacja marki jeszcze nigdy nie była tak liczna! Czyżby właściciele wyciągnęli wnioski z odejścia Mirandy Kerr i Doutzen Kroes? Obie podobno narzekały na nadmiar obowiązków.

Dla Moniki Jagaciak status Aniołka to ogromne wyróżnienie, bezprecedensowe w historii polskiego modelingu. Choć Polka nie może liczyć na zarobki boskiej Gisele, nowy kontrakt znacząco powiększy majątek 21-latki. Już teraz JAC figuruje na liście najbogatszych modelek branżowego serwisu models.com. Niestety, związek z Victoria's Secret oddali Polkę od świata luksusowej mody i od rodzinnej Europy. Jednak na tym etapie kariery Jagaciak może sobie pozwolić na wszystko. Po ośmiu latach sukcesów, JAC nikomu już nie musi nic udowadniać, a jej portfolio pełne jest najbardziej prestiżowych zleceń.

W gorszej sytuacji są nowe Aniołki z mniejszym dorobkiem (np. Romee Strijd, Stella Maxwell), do których etykietki "modelki VS" przylgną już na zawsze. Na razie nawet przedstawiciele marki mają problem z zapamiętaniem składu powiększonej drużyny - na blogu Victoria's Secret imiona aż trzech nowych Aniołków są zapisane z literówkami.

ZDJĘCIA Moniki Jagaciak i innych nowych Aniołków Victoria's Secret

Literówki na blogu Victoria's Secret - zbyt wiele Aniołków, żeby zapamiętać ich imiona i nazwiska?screen vsallaccess.victoriassecret.com

Literówki na blogu Victoria's Secret - zbyt wiele Aniołków, żeby zapamiętać ich imiona i nazwiska?

Więcej o:
Skomentuj:
Polka Aniołkiem Victoria's Secret po raz pierwszy w historii! Do ekskluzywnego grona dołączyła Monika JAC Jagaciak i 9 innych modelek
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX