Jaki jest najbrzydszy kolor świata? To proste, w skali Pantone to 448 C

Zastanawialiście się kiedyś, co wygląda gorzej - mocny pomarańcz czy jajeczny żółty? Badania wykazały, że liderem jest zupełnie inna barwa.

Najbrzydszym kolorem świata jest Pantone 448 C, o wdzięcznej nazwie "Opaque Couché". Przynajmniej tak wykazały zlecone przez rząd Australii badania, w których uwzględniono ponad tysiąc osób. 448 C wygląda jak mieszanka brązu i zieleni, zbliża się do oliwki i wojskowych barw maskujących. Na każdym zdjęciu (i na każdym monitorze) wygląda trochę inaczej (oryginalna próbka Pantone TU). Ankietowanym kojarzył się ze ściekiem, brudem, smołą, a nawet śmiercią. Wolne żarty, powiedzcie to Matce Naturze albo znanym projektantom. Jak na postrach świata kolorów, Opaque Couché wydaje się wyjątkowo popularny - zohydza leśne krajobrazy, pojawia się na wybiegach i w sieciówkach, występuje w domostwach urządzonych w stylu eko... Rzeczywiście jest tak brzydki?

Najbrzydszy kolor świata? 448 C Pantonemat. prasowe Pantone / Pixabay CC0 Public Domain / mat. prasowe A. L. C. (kolekcja Pre-Fall 2016)

Choć dyrektorka Pantone zapewnia, że w instytucie wszystkie barwy traktuje się równorzędnie, odbiorcy rzeczywiście zdają się nie lubić 448 C. Australijscy politycy nie wyruszyli bowiem na poszukiwania najbrzydszego koloru dla zabawy. Celem było odnalezienie barwy, która zniechęci palaczy do zakupu kolejnej paczki. Eksperyment się udał, sprzedaż tytoniu spadła, a pomysł z Antypodów zyskał naśladowców. Zielonkawe paczki papierosów można znaleźć we Francji, testują je w Kanadzie, a w maju nowy kolor przegłosował brytyjski parlament. Czas rzucić palenie... albo polubić brudne khaki.

Jeśli 448 C wam niestraszny, znaleźliśmy sporo naprawdę ładnych rzeczy w odcieniach najbrzydszego koloru świata - ZDJĘCIA

Propozycje nowych opakowań papierosów na rynek kanadyjski, konferencja prasowa maj 2016CHRIS WATTIE / REUTERS / REUTERS

Więcej o:
Komentarze (29)
Jaki jest najbrzydszy kolor świata? To proste, w skali Pantone to 448 C
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 67 razy 41

  Najbrzydszy kolor ma nazwę "Kaczor Stair", to taki plastikowy zielonkawo-niebieski a na nim jeszcze
  takie małe mlaskające gó... ubrane na czarno

 • 4v

  Oceniono 13 razy 9

  zwykłe skojarzenie z gównem. z odchodami, w sensie. jak ludzie nie mają gustu i prostą wyobraźnię, to takie są właśnie konkluzje.

 • wiezet

  Oceniono 11 razy 7

  ruskie nazywają to ' gawiennyj cwietok '.....

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  " Australijscy politycy nie wyruszyli bowiem na poszukiwania najbrzydszego koloru dla zabawy. Celem było odnalezienie barwy, która zniechęci palaczy do zakupu kolejnej paczki."
  =========================================================================
  Palaczy do zakupu kolejnej paczki najskuteczniej zniechęca cena papierosów, a nie jej kolor...

 • dzynks

  Oceniono 6 razy 4

  Obecnie paczki papierosów trzymamy w papierowych etui. Niektóre są bardzo ładne.

 • czegotychcesz

  Oceniono 5 razy 3

  To taki zatęchły kolor !

 • nygga

  Oceniono 4 razy 2

  jarek mógłby mieć gajerek w takim kolorze
  było by mu w nim do twarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX