To dopiero duet: Helena Bonham Carter dla Marca Jacobsa!

Nie raz drwiono z jej stylu, butów w dwóch różnych kolorach czy fryzury w nieładzie. Los bywa przewrotny, ponieważ to właśnie ona została twarzą jesienno-zimowej kolekcji Marca Jacobsa! Zobaczcie pierwsze zdjęcie!

Helena Bonham Carter, aktorka nominowana do Oscara, która znana jest z szalonego wizerunku - niechlujnych ubrań, potarganych włosów i samych kontrowersyjnie wyglądających ubrań w szafie - została twarzą najnowszej kampanii Marca Jacobsa.

Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie, a na nim gwiazda "Jak zostać królem" w pudrowo-różowej sukience w dużych cekinów, rajstopach w serduszka i czarnych pantoflach na nogach wykrzywionych tak, że przypominają syreni ogon. Na głowie opaska zakończona kapeluszem, który wygląda niczym pożyczony od żołędzia. Fotografował Juergen Teller.

Marc Jacobs znany jest ze swoich nietypowych wyborów na modelki prezentujące w kampaniach jego kolekcje. W 2007 wybrał dziecięcą gwiazdę - Dakotę Fanning, która miała wtedy 13 lat; w 2008 roku namówił Victorię Beckham, by swoim wątłym ciałem dźwigała oversize'owe torby i wchodziła do ich środka.

Co ciekawe, Helena nie jest postrzegana tylko jako "dziwadło". W 2010 roku czasopismo "Vanity Fair" umieściło aktorkę na liście najlepiej ubranych, uzasadniając wybór podziwem za umiejętne "wyrażanie siebie".

Podoba się Wam koncepcja umieszczenia gwiazdy o nietuzinkowym wizerunku w kampanii Jacobsa?

W GALERII więcej zdjęć Heleny.

Helena Bonham Carter, Marc Jacobs, gwiazdy

Więcej o: