Ciekawostka urodowa: Komu podobają się rudowłose kobiety?

Czy kolor włosów może mieć wpływ na to, jaki typ facetów zwraca na nas uwagę? Kirsten Dunst twierdzi, że tak. Gwiazda ma na to swoją teorię!

Rudy kolor włosów wciąż jest chyba jednym z najbardziej specyficznych kolorów. Mimo, że moda na ten odcień obowiązuje od dawna, rudzielce zawsze wyglądają bardziej oryginalnie, mimo, że stereotypowo często kojarzą się nieszczególnie pozytywnie.

Statystyki podają, że jedynie około 2% populacji ludzkiej ma naturalnie rude włosy, a w ciągu stu lat ich obecność na ziemi może stać się jedynie wspomnieniem.
62% kobiet twierdzi, że właściciele rudych włosów to osoby śmiałe, odważne i lubiące ryzyko. I właśnie w ten sposób myśli o sobie 82% rudowłosych. Dla porównania - tylko 33% wszystkich blondynek i 19 % brunetek mówi o sobie to samo.

Skąd wzięły się negatywne legendy na ten temat? Otóż starożytni Grecy wierzyli, że rudowłosi po śmierci zmieniają się w wampiry. W starożytnym Egipcie włosy tego koloru były postrzegane jako pechowe, bo kojarzono je z bogiem Setem - symbolem śmierci, wojny i zła. Z rudymi włosami ilustrowany na obrazach był zazwyczaj Judasz, zdrajca Chrystusa. W ten sposób przedstawiano często Marię Magdalenę, demoniczną Lilith i czarownicę. Przez to pogłębiały się skojarzenia rudych pukli z grzechem, śmiercią, wiecznym potępieniem, zdradą i nieuczciwością.

Kirsten Dunst w wywiadzie dla magazynu Lucky wyznała:

Zauważyłam, że kiedy moje włosy były rude, przyciągałam do siebie zupełnie inny rodzaj facetów. Pojawiało się więcej "porządnych facetów", troskliwych i bardziej kujonowatych. Nie mam pojęcia, czy ta teoria sprawdza się również w przypadku innych dziewczyn, ale myślę, że w moim przypadku była to kwestia koloru włosów".

Jakie są wasze doświadczenia na ten temat?
Kirsten Dunst w sesji dla BlackBook , grudzień 2010/styczeń 2011 fot. Simon Lekias
Christina Hendricks, Coco Rocha, Lily Cole

Zobaczcie również:

Która gwiazda wygląda lepiej w wiśniowym odcieniu włosów
Więcej o: