Kilka pytań o przedłużanie rzęs - czego jeszcze nie wiecie?

13.01.2013 12:00
Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs (Secret Lashes)

Wśród trendów w makijażu z wiosennych wybiegów królują przede wszystkim długie i idealnie rozdzielone rzęsy. Niestety niewiele z nas może pochwalić się takimi naturalnymi włoskami, dlatego z pomocą przychodzą metody przedłużania. Sprawdźcie czy są bezpieczne, komu pasują i dlaczego warto się na nie zdecydować.

1. Czym różni się metoda 1:1 od 2:1 w przedłużaniu rzęs?

Metoda 1:1 zakłada przyklejanie syntetycznych włosków rzęsa, po rzęsie przytwierdzając włókno do każdego włoska. W ten sposób uzyskujemy najbardziej naturalny efekt, a aplikacja nie szkodzi ani powiekom, ani samym oczom. Nie istnieją przeciwwskazania dla osób noszących okulary lub soczewki kontaktowe, a kleje są bezpieczne i zupełnie niewidoczne. Trzeba jednak liczyć się z dość długim czasem trwania zabiegu - zwykle jest to ponad godzina, ponieważ to żmudna i wymagająca sporej dokładności metoda. Za jednorazowe nałożenie rzęs zapłacimy od 300 do 600 zł w zależności od gabinetu, ale co 8 tygodni konieczne będzie uzupełnianie ubytków, powstałych przez naturalne wypadanie rzęs.

Metoda 2:1, to jak nietrudno się domyślić sposób przyklejania dwóch rzęs do każdej naturalnej. Zabieg uchodzi za jeszcze bardziej luksusowy (korzystają z niego m.in. Eva Longoria i Kim Kardashian), bo uzyskiwany efekt jest naprawdę spektakularny. Sztuczne rzęsy uzyskiwane są z włosia norki syberyjskiej, przez co właściwie niemożliwe staje się rozpoznanie naturalnych i doklejonych włosków.

2. Mam krótkie i cienkie rzęsy. Czy sztuczne włoski się na nich utrzymają?

Grubość i długość naturalnych rzęs nie ma większego znaczenia. Metoda została w końcu opracowana z myślą o osobach mających krótkie i cienkie włoski, których nie da się spektakularnie wydłużyć za pomocą maskary. Imitacje rzęs produkowane są z mieszanki jedwabiu i syntetycznej domieszki, dlatego są trwałe i zachowują właściwy kształt. Wraz z kosmetyczką możesz wybrać profil, grubość oraz długość nowych rzęs, dzięki czemu nie będziesz wyglądać sztucznie.

3. Sztuczne rzęsy wydają mi się zbyt przerysowane na co dzień, ale chciałabym uzyskać taki efekt na kilkudniowy zagraniczny wyjazd. Czy to możliwe?

Oczywiście. Rozwiązaniem będzie w tym wypadku metoda Blink & Express. Zabieg trwa około 20 minut, a efekt utrzyma się mniej więcej 2 tygodnie. Koszty także są odpowiednio niższe, od 100 do 200 zł.

4. Czy doklejanie rzęs, tak jak doklejanie paznokci, osłabia nasze naturalne włoski?

To obawa towarzysząca większości kobiet rozważających zabieg. Warto jednak pamiętać, że rzęsy mają swój naturalny cykl życia (ok. 6 - 10 tygodni) i po tym czasie samoistnie wypadają. Przy przedłużanych rzęsach jedyna różnica polega na tym, że rzęsa naturalna wypada wraz z przyklejoną do niej rzęsą sztuczną, a na ich miejscu wyrasta nowa, którą można ponownie przedłużyć lub pozostawić naturalną.

5. Lubię chodzić na basen, czasem odwiedzam siłownię. Sztuczne rzęsy nie są więc dla mnie?

Wręcz przeciwnie. Klej, którym przytwierdzane są sztuczne włoski jest wodoodporny i nie trzeba obawiać się wody, potu ani łez. Jeśli masz także ochotę dodatkowo pomalować tego rodzaju rzęsy (choć nie jest to konieczne), możesz później bez problemu wykonać demakijaż mleczkiem lub tonikiem. Jedynym dodatkowym obowiązkiem jest przeczesywanie rzęs rano i wieczorem specjalnym grzebyczkiem - inaczej włoski mogą się plątać lub tracić kształt.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Mężczyzno, sprawdź swoją wiedzę o kobietach [QUIZ]
1/10Zalotka - odrobinę przypomina narzędzie tortur i służy do:
Zobacz także
  • Makijaż na wiosnę 10 wiosennych makijaży do wykorzystania już teraz
Komentarze (1)
Kilka pytań o przedłużanie rzęs - czego jeszcze nie wiecie?
Zaloguj się
  • feelhot

    Oceniono 2 razy 0

    Zamiast się zachwycać cudzymi zakupami w Sephora można polubić sklep z Londynu z fajnymi produktami a cenami połowę tego co w Sephora :) facebook.com/lazySundayPerfumes

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane