Jak zmniejszyć nos dzięki makijażowi? 3 proste kroki i kilka cennych porad

Jak zmniejszyć i zwęzić nos dzięki makijażowi?

Jak zmniejszyć i zwęzić nos dzięki makijażowi? (Instagram)

Zanim zaczniesz po raz kolejny fantazjować o tym jak fajnie byłoby zafundować sobie operację plastyczną i zmienić kształt nosa, zastanów się czy swoich defektów nie możesz zamaskować makijażem.

Czytałyście już u nas wielokrotnie o tym jak ważny jest w makijażu bronzer i rozświetlacz. To co ciemne staje się wycofane, a to co jasne - bardziej widoczne. Ta prosta zasada pozwala na modelowanie twarzy, a więc także jej pojedynczych elementów. Jeśli twoim kompleksem jest zbyt szeroki albo zbyt duży nos, musisz trzymać się trzech podstawowych zasad.

Jeśli nie wierzysz, że makijażem naprawdę można sobie znacząco pomóc, spójrz na zdjęcie Kim Kardashian i Marty Grycan. Zamysł był identyczny, wykonanie podobne, a jednak efekt diametralnie inny. W przypadku modelowania twarzy trzeba być ostrożną - te zdjęcia to nie tylko dowód na to, jak wiele może makijaż, ale też przestroga - z modelowaniem nie można przesadzić.

Kim Kardashian i Marta Grycankolaż lula.pl

Kiedy nakładasz makijaż nie siedź zbyt blisko lustra. Możesz się oczywiście do niego zbliżać, żeby wykonać dokładne ruchy i nałożyć kosmetyk dokładnie tam gdzie zamierzyłaś, ale co jakiś czas spoglądaj w lustro z dystansu. Chodzi o to, by kontrolować proporcje twarzy i ostateczny efekt.

Zasada 1: Konturowanie

Konturowanie polega po prostu na żonglowaniu ciemniejszym i jaśniejszym pudrem, tak by uzyskać wrażenie wypukłości, tam gdzie jest ono potrzebne. Nakładamy rozświetlacz np. nad kość policzkową (i bronzer pod nią), a w przypadku nosa - na sam jego grzbiet. Przyciemniamy natomiast skrzydełka nosa i w razie potrzeby także jego boki. Jeśli masz za długi, haczykowaty nos, możesz go optycznie skrócić nakładając odrobinę bronzera na sam koniuszek. Przed rozpoczęciem malowania spróbuj ocenić efekt jaki chcesz osiągnąć, zaznaczając go na zdjęciu. W ten sposób będziesz mieć bardziej realistyczne oczekiwania i pewność, że wiesz co i dlaczego robisz.

KonturowanieEast News

Zasada 2: Bibułki matujące

Nos jest chyba najbardziej kłopotliwą częścią strefy T. Może byłoby nią czoło, gdyby nie fakt, że w razie potrzeby można je zakryć grzywką - nos jest zawsze na widoku. Jeśli jego kształt nam się nie podoba, postarajmy się usunąć nos z pierwszego planu. Zawsze miej przy sobie bibułki matujące - nietrudno sobie wyobrazić, że błyszczący nos raczej przyciąga, niż odwraca uwagę. Na co dzień możesz stosować krem matujący i dbać o stopniowe zmniejszanie problemu świecenia się w strefie T.

Zasada 3: Odwróć uwagę

Skoro już była mowa o "usuwaniu nosa z pierwszego planu", to warto pójść dalej i wydobyć na pierwszy plan coś innego. Wybierz element swojej twarzy, który naprawdę ci się podoba. Może to ładny kształt lub kolor oczy, albo dobrze zarysowane wargi? A może po prostu gęste, mocne brwi? Znajdź swój atut (na pewno go masz!) i jak najlepiej podkreśl. Zamaskuj cienie pod oczami, nałóż podwójną porcję maskary, pomaluj usta - jeśli cały makijaż będzie dopracowany, nikt nie zwróci uwagi na drobne niedoskonałości na nosie.

Mężczyzno, sprawdź swoją wiedzę o kobietach [QUIZ]
1/10Zalotka - odrobinę przypomina narzędzie tortur i służy do:
Komentarze (1)
Jak zmniejszyć nos dzięki makijażowi? 3 proste kroki i kilka cennych porad
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Beauty: