Spososby na cellulit. Kosmetyki i zabiegi medycyny estetycznej - w co warto zainwestować, by powitać lato z gładką skórą?

Jeśli nie uległyście jeszcze Ewie Chodakowskiej, Annie Lewandowskiej i siostrom Bukowskim, a zima zaznaczyła się wyraźnie na waszych udach, warto pomyśleć o przywróceniu ciała do właściwej formy. Oczywiście sport i dieta są niezbędne, ale możemy sobie dodatkowo pomóc - istnieją dwie drogi.

Zanim jeszcze śnieg zniknie, a my schowamy na dno szafy ciepłe swetry i kurtki, warto pomyśleć o partiach ciała, które niedługo będziemy chciały odsłaniać. W tych miesiącach możemy zająć się leczeniem cellulitu, delikatnym niwelowaniem tkanki tłuszczowej, ujędrnianiem skóry, modelowaniem ciała i depilacją laserową. Dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium podkreśla, że terapie tego typu są zazwyczaj długotrwałe. - Na usuwanie wszystkich tych przypadłości w gabinecie medycyny estetycznej trzeba poświęcić klika miesięcy, wymagają bowiem wykonywania zabiegów w seriach. Ostatnim momentem, kiedy powinniśmy się nimi zająć jest więc marzec - podkreśla.

Jedną z nowości w tej dziedzinie jest tzw. żelazko antycellulitowe, które znajdziecie m.in. w warszawskim salonie Abacosun. Zabieg z jego użyciem łączy w sobie działanie trzech znanych już metod walki z tłuszczem - masażu próżniowego, koloroterapii oraz stymulacji prądem. Połączenie tych elementów gwarantuje zwalczenie cellulitu i redukcję tkanki tłuszczowej już po pierwszym zabiegu.

Czy żelazko rzeczywiście rozgrzewa skórę? Tak, ale na szczęście nie powoduje uczucia parzenia. Sam zabieg jest przyjemny, choć zasysanie fałdów skóry i przeciąganie ich wzdłuż mięśni może powodować momentami dyskomfort. Jeśli miałyście do czynienia z masażem bańką chińską, to wasze odczucia mogą być podobne. Żelazko daje jednak nieporównywalnie szybszy i bardziej widoczny efekt. Koszt zabiegu to ok. 70 zł - warto jednak wykonać od 3 do 5 masaży w serii.

Jeśli cellulit jest już w poważniejszym stadium i masaże nie pomagają, warto rozważyć zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polecamy karboksyterapię, czyli metodę z wykorzystaniem "cudownego gazu". Pod tą nazwą kryje się po prostu... dwutlenek węgla.

Ma on zdolność rozszerzania drobnych naczyń krwionośnych i stymulowania powstawania nowych kapilar. Dzięki temu zwiększony zostaje przepływ krwi, a tym samym tlenu, więc poprawia się mikrokrążenie i zachodzi proces regeneracji komórek. Jak to możliwe? Dwutlenek węgla musi najpierw zostać wprowadzony pod skórę - robi się to za pomocą cienkiej igły. Zabieg nie jest jednak bolesny. W razie potrzeby, istnieje możliwość znieczulenia lub schłodzenia ostrzykiwanego miejsca.

Zabieg karboksyterapii wykonuje się zawsze w serii. Zwykle zalecane jest wykonanie od 8 do 12 zabiegów, które powtarza się raz na tydzień lub dwa tygodnie. Za całą serię zabiegów zapłacimy około 1000 zł.

Boicie się zastrzyków? Z pomocą przychodzi zabieg z użyciem urządzenia Dermeo. To najmocniejsza i najskuteczniejsza wersja fali radiowej, która poprzez podgrzanie głębokich warstw skóry właściwej pozwala skutecznie zastymulować produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i odpowiednie napięcie - a więc za młody wygląd skóry. "Podgrzanie" również w tym wypadku nie grozi poparzeniem, bo ciepło dociera do głębszych warstw skóry i nie jest odczuwalne na powierzchni. W kontakcie ze skórą elektrody kontrolują i regulują emisje energii, aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort podczas zabiegu.

Istotny jest także wbudowany w urządzenie czujnik mierzący temperaturę skóry podczas zabiegu. Czujnik ostrzega przez ewentualnym przegrzaniem, które może wywołać nieodwracalne zmiany strukturalne, w głębokich warstwach skóry. W zależności od wybranej partii ciała, za jeden zabieg zapłacimy od ok. 600 zł. My przetestowałyśmy go w klinice BeautymeD.

Walka z cellulitem powinna być jednak wsparta odpowiednimi kosmetykami. Choć nie są one w stanie poradzić sobie z całkowitą likwidacją pomarańczowej skórki, to zdecydowanie mogą pomóc w utrzymaniu efektu po zabiegu. Zajrzyjcie do GALERII i wybierzcie w niej coś dla siebie.

 

Więcej o:
Komentarze (2)
Spososby na cellulit. Kosmetyki i zabiegi medycyny estetycznej - w co warto zainwestować, by powitać lato z gładką skórą?
Zaloguj się
  • kosme.pl

    Oceniono 1 raz 1

    W przypadku cellulitu i miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabiegi kosmetyczne to konieczność. Domowa pielęgnacja sama sobie nie poradzi z tym problemem.
    Jednakże pielęgnacja domowa wspomagając zabiegi kosmetyczne przyspieszy osiągnięcie celu i pomoże utrzymać uzyskane efekty na dłużej. Inna sprawa, że zadziała również prewencyjnie. Zapraszamy na nasz blog kosmetyczny: kosme.pl/blog , gdzie można przeczytać więcej na ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX