Więcej niż korektor? Nowoczesne kosmetyki nie tylko zakrywają, ale także pielęgnują skórę pod oczami. Zobacz nasze propozycje

Korektory pielęgnacyjne

Korektory pielęgnacyjne (WWD/REX Shutterstock / WWD/REX Shutterstock/EAST NEWS)

Coraz więcej kosmetyków do makijażu nie tylko zakrywa, podkreśla lub dodaje koloru, ale ma także właściwości pielęgnacyjne. Czy są warte swojej ceny?

Rynek kosmetyczny rozwija się bez przerwy, a do na sklepowe półki trafiają coraz lepsze produkty. Jednym z bardziej zauważalnych trendów jest coraz silniejsze łączenie ze sobą makijażu i pielęgnacji.  Pierwszy tak silny związek widzieliśmy w kremach bb ściągniętych z Korei. Teraz nadszedł czas na korektory, które coraz częściej pełne są najróżniejszych składników mających zadbać o nasza skórę.

Zauważyłyście, że nie każdy korektor, którym zakrywasz niedoskonałości, niekoniecznie sprawdza się w przypadku tuszowania cieni pod oczami. Jest za suchy, zbyt ciężki i jedynie podkreśla drobne zmarszczki. Nic ciekawego. Dlatego warto zainteresować się kosmetykami, które mają w swoim składzie nieco więcej.

Korektor-serum łączy w sobie dobra pigmentację i krycie oraz właściwości kosmetyku pielęgnacyjnego. Najczęściej spotykane składniki to kolagen, witamina E, kwas hialuronowy czy kofeina. Dzięki nim nie tylko pomagają zakryć niepożądane zasinienia, ale i pomagają nawilżyć i odżywić delikatną skórę pod oczami.

Większość z nich jest niestety nieco droższa niż zwykłe korektory, ale i ich skład jest o wiele bogatszy. Same musicie ocenić czy rzeczywiście warto wydać trochę więcej. W galerii znajdziecie nasze propozycje kosmetyków.

Skomentuj:
Więcej niż korektor? Nowoczesne kosmetyki nie tylko zakrywają, ale także pielęgnują skórę pod oczami. Zobacz nasze propozycje
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Beauty: