Nie czytasz etykiet na kosmetykach? Historia tej dziewczyny sprawi, że już nigdy o tym nie zapomnisz...

Dziewczyna zafarbowana przez kosmetyki z Lush

Dziewczyna zafarbowana przez kosmetyki z Lush (Screen Twitter.com @abishenton/ Lush)

Niektórych kosmetyków można używać na wiele różnych sposobów. Niestety, część powinna być używana tylko w sposób zalecany przez producenta. Ta dziewczyna boleśnie się o tym przekonała...

Lush to znana na świecie marka specjalizująca się w ręcznie robionych kosmetykach pielęgnacyjnych. Większą częścią ich asortymentu są produkty do kąpieli, przede wszystkim mydła i bomby tworzące bąbelki. Często są one do siebie bardzo podobne i dopiero dokładne przeczytanie etykietki upewni nas, jak dobrze skorzystać z naszej nowej zdobyczy.

Abi Shenton z Wielkiej Brytanii przekonała się o tym dość... kolorowo. Dziewczyna myślała, że różowa kulka Razzle Dazzle jest mydłem i ochoczo natarła nią całe ciało i twarz. Gdyby przeczytała naklejkę na opakowaniu wiedziałaby, że pachnący kosmetyk to tak naprawdę olejek do kąpieli. Abi powinna wrzucić go do wanny pełnej wody i pozwolić mu się rozpuścić. Gdyby zrobiła to tak, jak powinna, różowa byłaby woda, a nie jej skóra.

Zgubne skutki pomijania etykietekScreen Twitter.com @Abishenton

Całe szczęście dzięki kilku szybkim radom od pracowników Lusha, kilku kąpielom i pilingom z cytryną, Abi odzyskała swój naturalny kolor skóry. To chyba jedno z lepszych ostrzeżeń, które przypomni o dokładnym czytaniu etykiet produktów, które maja kontakt ze skórą.

Przy okazji wiemy już, jak bezpiecznie zamienić się w świnkę Pepę. Zdarzyła wam się kiedyś podobna, kosmetyczna wpadka?

Skomentuj:
Nie czytasz etykiet na kosmetykach? Historia tej dziewczyny sprawi, że już nigdy o tym nie zapomnisz...
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Beauty: