Rzęsy w zwierzęcych kształtach i inne sensacje ze świata urody na targach w Bolonii

12.04.2011 15:30
Targi kosmetyczne w Boliwii

Targi kosmetyczne w Boliwii (Kolaz Lula.pl)

Na początku kwietnia w Bolonii odbyły się najważniejsze targi kosmetyczne na świecie. Tysiące firm prezentowało na niej zaskakująco innowacyjne projekty i produkty.

Targi Cosmoprof w Bolonii to największe na świecie wydarzenie dotyczące szeroko pojętej dziedziny urody i kosmetyki. Porównać można go do światowej już sławy Fashion Week'ów. W tym roku były to już 42 targi.

W ramach Cosmoprofu, oprócz Cosmopacku skupiającego producentów i dystrybutorów, opakowań, surowców, maszyn i technologii wyodrębniono dodatkowe cztery sektory: Beauty, Hair, Perfumery&Cosmetics.

I to między innymi te sektory, wprowadziły wiele nowości, o których w świecie urody zapewne będzie jeszcze głośno.

Paznokcie:

Nowością w Polsce jest makijaż hybrydowy, a na światowych rynkach już pojawiają się kolejne, znacznie bardziej innowacyjne. Popularne do tej pory żelowe lakiery wykorzystywane w manicurze hybrydowym, które suszy się pod specjalnymi lampami UV, zastąpione mają być innymi, których gwarantowana trwałość nie wymaga już promieni lampy licowej. Marka OPI ma wprowadzić na rynek lakiery żelowe, które kobiety stosować będą mogły w domu.

Sztuczne rzęsy:

Paperself - firma z Wielkiej Brytanii prezentowała na targach sztuczne rzęsy wycięte w niepowtarzalne wzory. Wykonane są z wodoodpornego papieru, a wykorzystać można je aż czterokrotnie. Można wykorzystać całe zestawy, lub jego elementy doklejając je w strategicznych miejscach.

Sensacją były również produkty wzmacniające naturalne rzęsy i stymulujące ich wzrost.

Fot. Paperself.com

Fot. Paperself.com

Włosy:

Mimo, że do nas osobiście to nie przemawia - na targach hitem były również kolorowe pasma do przedłużania włosów. Trend wyrazistych kolorów dotarł i do tej dziedziny urody.

Skóra:

Wyróżnienie w mediach otrzymała również Polska marka Fiolantina za oryginalne opakowania i doskonałą konsystencję produktów.

Ekologiczne opakowania:

Tajwańska marka produktów do pielęgnacji włosów O'Right promowała najnowsze opakowania wykonane z materiałów pochodzących aż w 80% z recyklingu, nadruk zaś wykonano za pomocą atramentu na bazie soi. Sam kosmetyk również ma w swoim składzie substancje organiczne.


Zobaczcie też:

Najmodniejsze fryzury. Inspiracje z paryskich wybiegów

Najmodniejsze fryzury prosto z paryskich wybiegów mody

Skomentuj:
Rzęsy w zwierzęcych kształtach i inne sensacje ze świata urody na targach w Bolonii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Beauty: