Premiera opery "Powder Her Face" w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Na scenie Edyta Herbuś, na widowni Monika Olejnik, Kamilla Baar, Kasia Sokołowska [ZDJĘCIA]

Edyta Herbuś w blond peruce, elegancka Olejnik w perłach, Kamilla Baar w kreacji niczym z Hollywood, stylowa Kasia Sokołowska. Tak śmietanka polskich mediów bawiła się w miniony weekend w Operze Narodowej.

Gdy na deskach Teatru Narodowego pojawia się światowej sławy opera, a reżyseruje sam Mariusz Treliński, to od razu wiadomo, że będzie to wielkie wydarzenie kulturalne i towarzyskie. W minioną sobotę do Opery Narodowej ściągnęły gwiazdy mediów, znani dziennikarze, aktorzy i aktorki, reżyserzy oraz biznesmeni. Wszyscy chętni podziwiać sztukę "tylko dla dorosłych", ze scenografią słynnego Borisa Kudlicki. Nie zabrakło Moniki Olejnik i Tomasza Ziółkowskiego, Kamilli Baar z partnerem, Katarzyny Sokołowskiej, Daniela Passenta, Marka Koterskiego, pojawiły się także Magdalena Popławska, Katarzyna Warnke oraz Gosia Baczyńska.

"Powder Her Face" Thomasa Adesa to historia wyzwolonej księżnej, która, jak czytamy na teatrwielki.pl, „zasłynęła” z gorszących ekscesów w trakcie procesu rozwodowego, wszczętego przez jej arystokratycznego małżonka. "Gazeta Wyborcza" podaje z kolei, że pierwowzorem głównej bohaterki była Margaret, księżna Argyll, brytyjska arystokratka, kobieta o nienasyconym apetycie seksualnym. Księżna, pod koniec swojego intensywnego życia, wypowiedziała przewrotne słowa:

Pudle i perły - tylko to jest ważne w życiu.

Do słynnego cytatu nawiązuje plakat promujący operę:

Opera Narodowa, Powder Her FaceOpera Narodowa

Na scenie można było oglądać m.in. tancerkę i aktorkę Edytę Herbuś, prywatnie partnerkę Trelińskiego. Edyta na tygodnie przed premierą opery zamieszczała na swoim Facebooku i Instagramie zdjęcia zza kulis:

Edyta Herbuś, Powder Her FaceEdyta Herbuś/Instagram

Tuż po premierze artystka towarzyszyła Trelińskiemu na bankiecie. Pozowała m.in. z synem reżysera, Piotrem Trelińskim. Edyta miała na sobie tego wieczoru jedwabną suknie polskiej marki Bohoboco, do której dobrała czarną skórzaną kopertówkę.

Edyta Herbuś, Powder Her FaceEastNews

Więcej zdjęć z premiery opery "Powder Her Face" w reżyserii Mariusza Trelińskiego obejrzycie w naszej GALERII

 

Więcej o: