Buty z butelek? Nie uwierzysz, że potrafią być tak stylowe

mmr / wideonews
31.01.2017 00:23
Ekologiczne buty ratują świat! No, może nie do końca, ale z pewnością są bardziej przyjazne środowisku niż 'normalne' obuwie. Twórcy Rothy's wytwarzają baleriny z syntetycznego włókna uzyskanego z butelek. Buty są ekologiczne i... stylowe! Innowacyjne buty zostały uszyte z włókna uzyskanego z recyklingu. Są zaplatane z plastikowych nici przy pomocy drukarki 3D. Proces szycia jest bardzo krotki - zajmuje jedynie 6 minut. Takie 'szklane' buty można bez obaw prać, a kiedy się zużyją, poddać recyklingowi. Póki co buty nie pojawiły się jeszcze w sklepach. Są dostępne jedynie w internecie. Niestety są bardzo drogie, bo ich cena oscyluje w okolicach 500 złotych. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ich cena spadnie.
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • ewitalol

  Oceniono 19 razy 15

  Ekologiczne, a później okaże się, że rakotwórcze.

 • graff6

  Oceniono 6 razy 6

  Rakotworcze buty?
  A polary czy specjalna bieliznę dla sportowców pewnie nosicie, a to też z butelek 😆

 • o35

  Oceniono 8 razy 6

  No tak rewelacja ekologiczne - pewnie wzrośnie sprzedaż leków na grzybicę i inne powikłania.
  Pewnie wszystko da się zrobić ze wszystkiego, kiedyś mój kolega po sggw stwierdził, że nie ma się podniecać tak bardzo uprawą roślin pod biopaliwa bo na ten przykład alkohol to można ze wszystkiego zrobić nawet z suchych liści nazbieranych w parku.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 6 razy 4

  nie dość ze plastik to jeszcze czub w szpic. czyli najpierw do dermatologa potem do.ortopedy.

 • sushi2010

  Oceniono 3 razy 1

  Plastik rozregulowuje naszą gospodarkę hormonalną, cały czas paruje wydzielając toksyny, dla skóry jest zabójczy, bo skóra nie może przez niego oddychać. Takie buty to samobójstwo. Ekologiczne jest tylko to, co jest wyprodukowane z naturalnych surowców i samo się rozkłada. Np. buty z trawy byłyby ekologiczne :) Etycznie rzecz biorąc te buty są OK, bo zrobione z surowców wtórnych, ale chodzi tylko o to, żeby wykorzystać masy plastiku, który produkujemy, więc najbardziej ekologiczne będzie zaprzestanie produkcji plastiku.

 • xorock

  Oceniono 2 razy -2

  Poziom żenady wskakuje ostatnio na nowy poziom. Zaczynając od po-butelkowych mebli z Ikei do takich butów. Próbuje się teraz wmówić że plastik przetworzony ponownie jest trendy. Koszt produkcji pewnie z 10zł.

 • bylypisior

  Oceniono 21 razy -13

  a nawierzchnia POwskich Orlików wykonana z recyklingowanej gumy powoduje raka u dzieci.
  Zresztą nie tylko u dzieci - u wszystkich tam grających.
  Czyli Platforma nam zafundowała raka zamiast zdrowia dla dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX