Makijaże Luli - ślubny wizaż

Krok 1
Przed nałożeniem podkładu myjemy dokładnie skórę twarzy, dobrze jest wykonać peeling, aby jej powierzchnia była jeszcze bardziej gładka (oczywiście nie używamy w tym przypadku peelingu gruboziarnistego. Może spowodować zaczerwienienie twarzy), a następnie nakładamy krem nawilżający.
Krem pozwoli na bardziej precyzyjną aplikację. Podkład nałożony na suchą, chropowatą skórę jeszcze bardziej uwidoczni jej przesuszenie. Może on nierównomiernie się "rozłożyć" i w przesuszonych miejscach, tam gdzie skóra jest bardziej zrogowaciała spowodować nieestetyczne plamy ciemniejszego, niż na pozostałej powierzchni skóry, koloru.
Z kolei posiadaczki skóry tłustej, łojotokowej, powinny oczyścić twarz odpowiednim dla cery żelem, a także tonikiem. W przypadku takiej skóry - nie jest konieczne użycie kremu nawilżającego.
Korektorujemy niedoskonałości skóry. Jaki kolor korektora stosować i na jakie problemy?
Już wyjaśniam? Na rozszerzone naczynka krwionośne należy użyć korektora w kolorze zielonym. Jeśli korektor będzie preświtywał przez podkład to lepiej użyć o ton jaśniejszego od skóry, a następnie pokryć go podkładem.
Sińce pod oczami tuszujemy lekkim korektorem w płynie, w kolorze jasnoseledynowym lub jaśniejszym niż podkład.
Przebarwienia natomiast tuszujemy korektorem w kolorze żółtawym.

Krok 2
Na całą górną powiekę nakładamy sypki cień w kolorze cielistym (beżowym). Następnie przy pomocy pędzelka "pacynki" nanosimy brązowy cień do powiek. Pokrywamy nim zewnętrzną część powieki. Przeciągamy również cieniem po dolnej powiece, zaczynając od zewnętrznego kącika i zatrzymując się na środku powieki po to, by delikatnie zwęzić linię cienia. Pozostałą część pokrywamy cieniem cielistym. "Pacynka" pozwoli nam na delikatne roztarcie ciemniejszego cienia.

Krok 3
Przy pomocy konturówki do oczu, rysujemy w środku oka czarną kreskę. Na górnej powiece doklejamy sztuczne rzęsy. Zaczynając od najkrótszych przy wewnętrznym kąciku oka, kończąc na najdłuższych przy zewnętrznym. Tuszujemy górne i dolne rzęsy.

Krok 4
Na górne powieki kładziemy delikatnie połyskujący cielisty brokat.
Uważamy, aby się nie obsypał. W przypadku Pań które boją sie iskrzących drobinek - można zastosować brokat w płynie.

Krok 5
Jeśli nasze brwi nie układają się w piękny łuk lub tzw. "mewkę", są za długie, lub zbyt krzaczaste, należy je odpowiednio wydepilować. Dzięki usunięciu zbędnych włosków poprawimy ich kształt i nadamy twarzy ładniejszy wygląd. Jeśli są zbyt krótkie lub włoski są za rzadkie - należy podkreślić je kredką lub cieniem w kolorze zbliżonym do ich naturalnej barwy.

Krok 6
Na kości policzkowe nanosimy róż dzięki któremu wyostrzamy rysy twarzy.

Krok 7
Na górną część kości policzkowych nakładamy rozświetlacz. Rozświetlacz nałożony na kości policzkowe uwypukla je. To dobry pomysł, jeśli masz buzię bez wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych.

Krok 8
Aby makijaż był delikatny i łagodny, na usta nakładamy beżowo-złoty błyszczyk . Możecie oczywiście nałożyć szminkę o bardziej soczystym (lecz nie przesadnie intensywnym) kolorze.

Makijaż ślubny gotowy!
Makijaż ślubny gotowy!

Użyte w makijaż kosmetyki to:
Cienie do brwi Inglot, cena: ok 30 zł
Podklad Giordani gold gold beige, cena: ok 55 zł
Korektor kryolan, cena: ok. 60 zł
Szminka Sephora Rouge R20, cena: ok. 40 zł
Brązowy tusz do rzęs Maybelline the one by one volume express, cena: ok. 30 zł
Błyszczyk do ust Chanel brillant levres, cena: 73 ok. 120 zł
Korektor pod oczy Sephora light touch, cena: ok. 35 zl
Róż Astor deluxe bronzer spring kiss 001, cena: ok. 35 zl
Czarna konturowka Bourjois khol & contour, cena: ok. 20 zl
Sypki cień do powiek Vipera nr 137, cena: ok. 13 zł
Rozświetlający cień Make up store eyedust fame, cena: ok. 70 zł
Brokat Make up studio
Rzęsy w pasku Make up forever, cena: ok. 70 zł
Rzęsy kępki Make up Store
Cienie w kamieniu Vipera nr 04, 08, cena: ok. 13 zl/szt