Oto kolor roku 2017 według Pantone. W porównaniu z poprzednimi wydaje się paskudny

W ekologicznym duchu Pantone wybrało jasną zieleń (konkretnie odcień "Greenery") na kolor roku 2017. Przyjmie się?

Wybór koloru roku przez instytut Pantone jest dość arbitralny, ale w ostatnich latach udało się skutecznie wylansować proponowane barwy. Fiolet orchidei (2014) stał się hitem rynku kosmetycznego, podobnie jak rok późniejsza "marsala". Przybrudzone bordo ciepło przyjęli projektanci wnętrz, kreatorzy mody, producenci szminek. Z dwóch kolorów roku 2016 przynajmniej jasny róż należy policzyć jako wypromowany skutecznie.

Kolory roku według Pantone - oś czasu 2011-2016Kolory roku według Pantone - oś czasu 2011-2016 mat. prasowe Pantone / kolaż Gazeta.pl

Jak będzie z "Greenery"?

Greenery przebije się w 2017 r., aby przynieść nam uspokojenie, którego potrzebujemy w obliczu gwałtownej sytuacji socjopolitycznej. Greenery zaspokaja naszą rosnącą potrzebę odnowy i rewitalizacji, symbolizuje powrót do jedności z naturą - komentuje Leatrice Eiseman, dyrektorka instytutu.
 

Tyle teorii, a praktyka? Idea, że niepokoje społeczne skłaniają nas do poszukiwania kontaktu z naturą, jest jak najbardziej słuszna. Ale czy soczysta zieleń, której z tęsknotą szukamy na łące, sprawdzi się też w naszych domach i garderobach? Przecież główną funkcją Pantone jest rekomendowanie gam kolorystycznych dla rynku sztuki użytkowej. Trudno sobie wyobrazić rzeszę ludzi, którzy nagle zapragną przemalować ściany na "Greenery" albo ubierać się na zielono. Kolor roku jest po prostu zbyt żywy.

Chcesz być na bieżąco z trendami, modą, makijażem i social media? Polub Follow na Facebooku

Przykładowe palety z 'Greenery', kolorem roku 2017 według PantonePrzykładowe palety z 'Greenery', kolorem roku 2017 według Pantone pantone.com

Żeby obejść pewną niefunkcjonalność "Greenery", Pantone rekomenduje pewne bezpieczne połączenia kolorystyczne. Jednak już wiadomo, że soczysta zieleń nie będzie wiodącym kolorem w modzie. Na wybiegach trawiastego "Greenery" zabrakło, a odcienie zielonego reprezentowały jasne khaki i, okazjonalnie, neonowa limonka. Pozostaje więc, zgodnie z wymową wideo Pantone, potraktować nowy kolor roku jako zachętę do picia matcha, japońskiej odmiany zielonej herbaty. Przynajmniej 2017 r. będzie smaczny i zdrowy.

Jeśli macie słabość do żywej zieleni, wybraliśmy dla Was ubrania, akcesoria i kosmetyki zbliżone do koloru roku 2017 - ZDJĘCIA

Zobacz także: Czego nie dawać w prezencie na święta?

Makijaż dla niebieskich oczu. Zobacz, jak prosto podkreślić kolor tęczówek

Więcej o:
Komentarze (19)
Oto kolor roku 2017 według Pantone. W porównaniu z poprzednimi wydaje się paskudny
Zaloguj się
 • deusirae

  Oceniono 40 razy 38

  jezeli dla Natali Kedry (autorki tego dziela) to jest paskudny kolor, to oznacza ze jest wielbicielka rozu, bialych kozaczkow i niebieskich cieni na powiekach :)

 • colorful_lights

  Oceniono 14 razy 14

  Nie wiem jak komuś może się nie podobać taki piękny kolor zieleni i natury. Jest wprost cudowny ten kolor :)

 • gorszy_sort

  Oceniono 14 razy 14

  sliczny :)
  jak mech na sciany

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 10 razy 8

  Kendra i jej poczucie estetyki.

 • w.s3

  Oceniono 7 razy 7

  Wystarczy, że trzy celebrytki założą kiecki w tym kolorze i przyjmie się w 100%.

 • krystin9

  Oceniono 7 razy 7

  Jako osoba z branży artystycznej nigdy nie sugerowałam się "kolorem roku" ale dopasowywałam go do własnego stylu i typu urody. Kolor soczystej zieleni wykorzystuję od ponad 40 lat - jest świetnym uzupełnieniem i ożywieniem stylu militarnego i safari.
  A co do wnętrz, to widocznie autorka jeszcze nie zauważyła, że od paru lat hitem są białe wnętrza uzupełnione soczysto zielonymi dodatkami

 • crokofon

  Oceniono 7 razy 7

  Swoją drogą ciekawe jak wybierają ten kolor, czy mają np. jakieś wewnętrzne głosowanie co roku czy też decyduje o tym jedna osoba?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX