Księżna Kate w sukni od Gosi Baczyńskiej. Wyglądała zjawiskowo!

Krzysztof Sitkowski/KPRP

Księżna Kate nie zwiodła. Na przyjęciu w Łazienkach Królewskich pojawiła się w polskiej kreacji. Dla Gosi Baczyńskiej to kolejny międzynarodowy sukces.

Z okazji urodzin królowej Elżbiety II brytyjski ambasador wyprawił w Starej Oranżerii Łazienek Królewskim uroczyste przyjęcie z udziałem księcia Williama i księżnej Kate. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. śmietanka polskiego świata mody, w tym Dawid Woliński, który wbrew regułom nagrał część przemówienia, oraz Gosia Baczyńska.

Nikt nie przypuszczał, że Baczyńska pojawi się w Łazienkach nie tylko w charakterze gościa, ale i autorki sukni księżnej Kate. Żona księcia Williama przybyła w białej kreacji za kolano, dekorowanej w talii roślinnym motywem. Dzięki asymetrycznie wyciętym plisom, łatwo rozpoznać, że sukienka pochodzi z atelier Baczyńskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Docenienie wysokiego poziomu polskiego designu to piękny gest ze strony księżnej. Gest, na który nie zdobyła się Melania Trump, mimo że zwykła tak honorować kraje o bardziej ugruntowanej pozycji w świecie mody. W przypadku Kate, nie powinien jednak dziwić sam wybór projektantki.

Trwa przyjęcie na cześć książęcej pary. Książę William powitał wszystkich. PO POLSKU! Koniecznie trzeba posłuchać

Baczyńska jest nie tylko jedyną Polką wpisaną w kalendarz Paris Fashion Week. Ostatnio nie organizuje pokazów na tej imprezie, zaczęła jednak gromadzić publikacje w zagranicznych magazynach i odnosić coraz bardziej spektakularne sukcesy na czerwonych dywanach. W czerwcu w sukni autorstwa Polki wystąpiła Halle Berry.

Halle Berry w sukience Gosi Baczyńskiej, 16th Annual Chrysalis Butterfly BallHalle Berry w sukience Gosi Baczyńskiej, 16th Annual Chrysalis Butterfly Ball Richard Shotwell / Richard Shotwell/Invision/AP

Zobacz także
  • Halle Berry w sukience od Gosi Baczyńskiej, 16th Annual Chrysalis Butterfly Ball Halle Berry wystąpiła w sukience Gosi Baczyńskiej. A to dopiero początek sukcesów Polki...
  • Pokaz UEG jesień-zima 2017 - backstage Czarne godło, dresy i nadruki zdjęć z poprawczaka... Takiej odzieży patriotycznej jeszcze nie widzieliście
  • Styl Biba - Barbara Hulanicki W latach 60. to Polka ubierała Londyn. Dziś "styl Biba" powraca
Komentarze (1)
Księżna Kate w sukni od Gosi Baczyńskiej. Wyglądała zjawiskowo!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Moda: