Victoria's Secret i Balmain łączą siły. Mamy pierwsze zdjęcia wspólnej kolekcji

14.11.2017 17:17
Po raz pierwszy w historii Victoria's Secret powstała kolekcja we współpracy z luksusowym domem mody. Projekty Balmain będą dostępne także w Polsce, w warszawskim salonie marki.

Dorocznym pokazom Victoria's Secret rozgłos zapewniają półnagie top modelki, występy muzyczne gwiazd wielkiego formatu oraz ekstrawagancje w rodzaju biustonoszy z kamieni szlachetnych. W tym roku atrakcji będzie więcej - na wybiegu pojawi się cały segment przygotowany przez Balmain. To pierwsza luksusowa marka, która zaprojektowała dla Victoria's Secret limitowaną linię bielizny.

Fenomen Balmain

Trudno uniknąć skojarzeń z 2015 rokiem, kiedy projekty Balmain trafiły do H&M. Nieoficjalnie mówi się, że współpraca z francuskim domem mody była jedną z najbardziej oczekiwanych (i najbardziej dochodowych) inicjatyw w historii tej sieciówki. Czy Balmain x Victoria's Secret odniesie porównywalny sukces? W obu przypadkach aktywną rolę w promocji kolekcji miał dyrektor kreatywny marki, Olivier Rousteing. Młody projektant o aparycji modela sam jest gwiazdą, a w świecie show-biznesu ma liczne grono przyjaciół - od Kardashianek po Rihannę. 

 

Rousteing znany jest z zamiłowania do przepychu, błysku i demonstracyjnego seksapilu. Ten ostatni jest oczywiście wyraźnie obecny w jego projektach dla Victoria's Secret, zaskoczyć może jednak estetyka proponowanej bielizny. Zamiast barokowej przesady mamy punk rock. Zamiast złota - brytyjską kratkę, elastyczną siatkę i ćwieki (w delikatniejszych modelach zastąpione dżetami). Kolekcja jest mroczna, wyrazista i prowokująca.

Balmain x Victoria's Secret - data premiery i ceny

W Stanach kolekcja Balmain pojawi się 29 listopada, dzień po telewizyjnej transmisji pokazu Victoria's Secret, który tym razem odbywa się w Szanghaju. Wtedy też rusza internetowa sprzedaż kolekcji. W polskim salonie Victoria's Secret (w warszawskiej Arkadii) bieliznę od Balmain będzie można przymierzyć i kupić od 12 grudnia.

Ile to będzie kosztować? Podobnie jak w przypadku H&M, projekty Rousteing będą kosztować znacznie więcej niż regularna kolekcja Victoria's Secret. Na razie znamy jedynie polską cenę czarnego kompletu, który widać na zdjęciu promującym kolekcję. Półgorset z siatki będzie kosztować 675 zł, a figi z paskami - 145 zł.

Kolekcja Balmain x Victoria's Secret - ZOBACZ PIERWSZE ZDJĘCIA

Zobacz także
Skomentuj:
Kolekcja Balmain Victoria's Secret dostępna w Polsce
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane