Alicia Keys złamała swoje postanowienie o porzuceniu makijażu! "Nie jestem niewolnicą..."

W zeszłym roku Alicia Keys ogłosiła, że nie będzie już ukrywać swojej twarzy pod warstwami kosmetyków, i zrezygnowała z makijażu. Teraz po raz pierwszy łamie tę zasadę.

"Alicia Keys rezygnuje z makijażu!" - emocjonowali się dziennikarze na całym świecie po publikacji listu otwartego wokalistki. Keys pisała o tym, że przez lata czuła się zobowiązana udawać kogoś innego - i jako kobieta, i jako artystka. Gdy nabrała pewności siebie, postanowiła rozpocząć nowe, bardziej szczere życie, a symbolem przemiany miała być rezygnacja z jakiegokolwiek makijażu.

Nie chcę się więcej zakrywać. Nie chcę zakrywać twarzy, ani umysłu, ani duszy, swoich myśli, marzeń, zmagań i emocji. Niczego - pisała na lennyletter.com.

Przez ostatnie półtora roku Alicia stała się patronką rodzącego się i rozwijającego w mediach społecznościowych ruchu #NoMakeUp. Bez makijażu występowała w sesjach zdjęciowych, kręciła teledyski, wreszcie - przychodziła na wielkie gale, jak MTV Video Awards, co budziło największe emocje. Przychodziło jej to z łatwością, bo Keys cieszy się piękną cerą i naturalnie ciemną oprawą oczu.

 

Aż przyszedł moment, w którym Alicia Keys się złamała. Dla wyznawczyń ruchu #NoMakeUp zgrzytem będzie nowa sesja okładkowa dla Allure. Na pierwszej stronie oglądamy typową Alicię: z nagą twarzą i turbanem, ale już w środku numeru znajdziemy zdjęcia Keys z turkusową i czarną kredką do oczu, odrobiną różu na policzkach czy z intensywnie fioletowym cieniem.

Nie jestem niewolnicą makijażu. Ale nie jestem też niewolnicą braku makijażu - komentuje zdjęcia wokalistka.

Czy wycofanie się z własnego manifestu to poważna wpadka wizerunkowa? Warto zauważyć, że na zdjęciach z "Allure" plamy koloru to jedyna ingerencja w urodę bohaterki sesji. Keys nie ma na sobie podkładu (ew. transparentny krem koloryzujący), nie ma pomalowanych rzęs, wyszczuplającego bronzera ani rysunku cieni zmieniających kształt oka. Można więc powiedzieć, że pozostała wierna sobie, nie pozwalając makijażystce radykalnie zmienić swojej twarzy.

Co wy o tym sądzicie? Dobra decyzja czy hipokryzja?

Alicia Keys bez makijażu - porównaj ZDJĘCIA

 

 

Więcej o:
Komentarze (14)
Alicia Keys złamała swoje postanowienie o porzuceniu makijażu! "Nie jestem niewolnicą..."
Zaloguj się
 • agilmagil

  Oceniono 12 razy 12

  To nie był żaden manifest, wielokrotnie mówiła o tym w wywiadach. Podkreślała ze lubi makijaż ale zaczęła czuć presję ze zawsze musi "być zrobiona" - a to mocno ogranicza jej wolność. Kobieta ma sie dobrze czuć sama ze sobą a nie uważać, ze bez makijażu nie moze wyjsć z domu. Wystarczy obejrzeć jakaś wypowiedz A. Keys zamiast dorabiać teorie.

 • alt-stettin

  Oceniono 27 razy 3

  By wyzwolić się z opresyjnych wymagań wyidealizowanego obrazu mężczyzn tworzonego przez kobiety, już dawno zrezygnowałem z dezodorantu, golenia i codziennego mycia głowy. Nie wiedzieć czemu obcy ludzie chcą się z mną dzielić jedzeniem i wciskają drobne do ręki.

 • zubidu

  Oceniono 2 razy 2

  Wspaniała wokalistka.

 • hejter-skejter

  Oceniono 4 razy 0

  Klasyka: Co to za wegetarianin, co w3,14erdala schabowe?

 • kaczkowski12

  Oceniono 4 razy 0

  Pomijając merkantylny charakter tego rodzaju deklaracji,są makijaże i makijaże.Delikatne podkreśle nie urody,czy nawet ukrycia defektów nie deprecjonuje ale nakładanie tapeta,tak.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 4 razy 0

  Co tu dużo mówić: "kasa misiu musi się zgadzać" :)

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy -1

  Może niech przestanie być niewolnicą ubrań...

 • seriabolesnychzastrzykow

  Oceniono 2 razy -2

  "Alicia Keys wystąpiła w makijażu w sesji dla 'Allure'. Artystka nie używała kosmetyków od maja 2016 r."

  Mydła i dezodorantu też nie?

 • malgon70

  Oceniono 8 razy -2

  Koszalki opalki, naglosnila sprawe zeby wypromowac plyte i tyle. A my sie na to dajemy nabrac. Za kazdym razem cha! cha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX