Przez lata ukrywała chorobę pod makijażem, teraz pokazuje innym, jak sobie z nią radzić [ZDJĘCIA]

Sophia pod makijażem ukrywa łuszczycę.

Sophia pod makijażem ukrywa łuszczycę. (fot. www.instagram.com/sophiaridlington_mua)

Kiedy Sophia Ridlington była nastolatką, zdiagnozowano u niej łuszczycę. Przez lata była wyśmiewana i wytykana palcami. Długo nie potrafiła zaakceptować swojego wyglądu, dziś pokazuje innym jak radzić sobie z tą chorobą.

22-letnia Sophia Ridlington na co dzień wygląda jak jej rówieśniczki. Dopiero gdy zmyje makijaż, cała prawda wychodzi na jaw. Dziewczyna od kilku lat zmaga się z łuszczycą.

Czerwone, przesuszone i łuszczące się płaty skóry obejmujące całe ciało i twarz to codzienność Sophii. Dziewczyna długo ukrywała swoją chorobę przed światem. Mało kto przypuszczał, że pod tym idealnie wykonanym makijażem skrywa tak duży problem.

Sophia długo nie potrafiła zaakceptować samej siebie. Nosiła ubrania, dzięki którym mogła zakryć jak najwięcej ciała. A wolny czas spędzała na zastanawianiu się, jak jeszcze może to zatuszować.Testowała różne makijaże, co w końcu stało się jej pasją i pomysłem na życie.

 Pierwszy raz Sophia poczuła się pewnie i zaczęła wierzyć w siebie, gdy opublikowała w sieci swoje zdjęcie bez makijażu, co wywołało wiele pozytywnych komentarzy. Młoda wizażystka pokazała pół twarzy pokrytej kosmetykami, a drugie pół z widoczną chorobą. 

Jak sama przyznaje, make-up stał się jej wielką pasją i sposobem na radzenie sobie z chorobą, dlatego postanowiła dzielić się swoją wiedzą z innymi. 

Trudno nosić make-up przez cały czas, ponieważ to podrażnia moją skórę, ale spędziłam tyle czasu robiąc to, że stało się to moim wielkim hobby. Teraz pracuję jako wizażystka.

Sophia edukuje kobiety z łuszczycą. Umieszcza na Instagramie tutoriale, w których pokazuje im, jak malować stale schodzącą skórę twarzy tak, aby pokryć niedoskonałości. Stworzyła też własną firmę kosmetyczną. 

Zobacz też:

Katowała się dietami i na siłowni, żeby mieć idealną pupę - na darmo. W końcu zmieniła jedną prostą rzecz. Efekt? WOW [ZDJĘCIA]

Dodatkowe kilogramy zmienią Twoje życie na lepsze? Tak, to możliwe [ZDJĘCIA PRZED i PO]

 

Którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę?
1/8W pracy zorganizowano warsztaty integracyjne. Razem z ludźmi z innych działów musisz przygotować kolaż opisujący to, czym się zajmujecie. Ty:
Zobacz także
Komentarze (2)
Przez lata ukrywała chorobę pod makijażem, teraz pokazuje innym, jak sobie z nią radzić [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
  • boo-boo

    Oceniono 7 razy 3

    Wszystko fajnie, że potrafi zamaskować podkładem niedoskonałości ale....reszta makijażu o-kro-pna. Jak na twarz trzeba nałożyć taką ilość tapety to raczej reszta powinna być delikatna- żeby twarz nie przyciągała zbytnio wzroku innych. Same oczy jeszcze jako-tako same by przeszły ale brwi- masakra.

  • tygrysio_misio

    Oceniono 9 razy 3

    No i fajnie, że potrafi zatuszować niedoskonałości tak, że może się poczuć pewniej... ale to nie zmienia faktu, że pewnie ludzie i tak komentują jej wygląd. Przesadny makijaż oczu i paskudny makijaż brwi to nie kwestia choroby, ale braku gustu. Ludzie na bank to komentują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Hot!: