Nazywali ją "skunksem". Używała szminki i swetra, by zakryć rzadką chorobę

W dzieciństwie nienawidziła swojego wyglądu, przez który była obiektem drwin i docinek. Dzisiaj 21-latka z Nowego Jorku jest modelką i opowiada o tym, jak odnalazła w sobie piękno.

Wyobraź sobie, że od dziecka z powodu twojego odmiennego wyglądu wszyscy cię unikają, a jedyne zainteresowanie, na które możesz liczyć, to wyzwiska i wytykanie palcami... Właśnie tak wyglądała duża część życia 21-letniej Rebeki Heckard z Nowego Jorku. Dlaczego?

Rebecca urodziła się z piebaldyzmem, rzadkim schorzeniem skóry, którego typowym objawem jest biały kosmyk włosów nad czołem i mleczne przebarwienia skóry rozsiane po całym ciele. W jej przypadku poza włosami i czołem białe znamiona pokrywają też brzuch i nogi.

Skunks

Z powodu białosiwej pręgi włosów ciągnącej się przez środek głowy i przebarwienia na czubku czoła przylgnęło do niej przezwisko "skunks". Od małego jej kosmetyczkę wypełniały podkłady, szminki i kosmetyki, które miały pomóc zamaskować chociaż trochę białą plamę na czole. Poza robieniem "skorupy" makijażu, Rebecca ukrywała swoją chorobę pod grubą warstwą ubrań.

W rozmowie z Daily Mail Rebecca wspomina:

Pamiętam, jak pierwszy raz robiłam makijaż czoła. Użyłam brązowej szminki, żeby ukryć chorobę. Trudno było mi się z tym pogodzić. Czułam się smutna, wykluczona. Nie udało mi się z tym pogodzić, dopóki nie dojrzałam.
Nie lubiłam pokazywać swoich znamion. Wstydziłam się. Tak było od szóstego do dwudziestego roku życia. Prosiłam nawet lekarzy, żeby zamaskowali moje plamy, ale nic się nie dało zrobić.

I dodaje:

Zatraciłam siebie, nie dostrzegałam swojego piękna. Wiedziałam, że muszę to przerwać.

Przełom

Wszystko zmieniło się rok temu, kiedy Rebecca po raz pierwszy wybrała się na plażę w bikini.

Wybrałam się na plażę ze znajomymi. Nigdy przedtem nie widzieli moich znamion. Założyłam bikini, które odkrywało moje niedoskonałości i... nikt na to nie zwrócił uwagi. Było normalnie. Ten moment był cudowny. Czułam, że żyję, że mogę oddychać. Byłam wolna!

Koniec ze swetrami

Szafa Rebeki przeszła istną metamorfozę. Zakrywające ciało swetry, spodnie i koszulki dziewczyna zastąpiła szortami, krótkimi spódniczkami i crop topami. To nie wszystko. Rebecca została modelką, nie tylko ze względu na białe znamiona i białe włosy. 21-latka jest po prostu piękną kobietą.

Nawet w towarzystwie pięknych kobiet czuję się atrakcyjna. Znam swoją wartość.

I dodaje:

Mam nadzieję, że mój przykład doda otuchy i pewności siebie innym ludziom i sprawi, że nie będą się wstydzić oraz bez względu na wszystko będą dumni ze swojego odmiennego wyglądu.

Więcej zdjęć pięknej i dumnej ze swojego wyglądu 21-latki możecie zobaczyć na jej Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad trzy tysiące fanów.

To też cię zainteresuje:

Polska blogerka o rozmiarówce w sieciówkach: To nie my jesteśmy niewymiarowe. Z wami jest coś nie tak

Tani i prosty patent na usunięcie zaskórników z nosa: nić dentystyczna i płyn do płukania ust [WIDEO]

Skomentuj:
Nazywali ją "skunksem". Używała szminki i swetra, by zakryć rzadką chorobę
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX