Modne kubki z Instagrama niebezpieczne dla zdrowia. Mogą powodować zatrucie pokarmowe

Miedziane kubki prezentują się świetnie na zdjęciach, ale niekoniecznie są dobre dla zdrowia

Miedziane kubki prezentują się świetnie na zdjęciach, ale niekoniecznie są dobre dla zdrowia (fot. instagram.com/the.moscow.mule/Pixabay.com/Hans/CC0)

Moda na drinka "Moscow Mule" serwowanego w miedzianych kubkach skłoniła ekspertów do wydania specjalnego ostrzeżenia. Kwaśny napój w połączeniu z tym metalem grozi zatruciem pokarmowym.

Moda na serwowanie drinków w nietypowych naczyniach opanowała Instagram. Dla sporej części użytkowników liczy się to, by prezentowały się ciekawie na zdjęciach, co niekoniecznie idzie w parze z wygodą, a nawet zdrowiem.

Tak jest w przypadku miedzianych kubków, które zyskały na popularności wraz z rosnącym zainteresowaniem drinkiem o nazwie "Moscow Mule" składającym się z wódki, piwa imbirowego i soku z limonki.

Alkoholowa mieszanka ma kwaśny odczyn, a - zgodnie z wytycznymi podawanymi przez specjalistów - takowe nie powinny mieć w żadnym wypadku kontaktu z miedzią. Ma to dotyczyć jakichkolwiek produktów spożywczych o pH niższym niż 6.0.

Dlaczego? Bo miedź przenika do kwaśnych napojów czy jedzenia i w ten sposób trafia do organizmu. A ten reaguje na nią zatruciem, które objawia się przede wszystkim wymiotami, nudnościami, bólami brzucha, rozkojarzeniem i omdleniami.

Powołując się na te dane, oficjalne ostrzeżenie dla konsumentów postanowiła wydać Alcoholic Beverages Division ze stanu Iowa. To instytucja rządowa regulująca i kontrolująca kwestie związane ze sprzedażą i spożyciem alkoholu.

Zgodnie z podawanymi przez nią informacjami, naczynia wykonane w całości lub z domieszką miedzi mogą być przyczyną zatruć pokarmowych.

Jest jednak nadzieja dla modnych instagramowiczów - ryzyko wystąpienia zatrucia nie dotyczy naczyń, które od wewnątrz są pokryte innym materiałem, na przykład stalą nierdzewną. Z takich można pić bezpiecznie. I w zgodzie z najnowszymi trendami.

Zobacz też:

Anna Lewandowska radzi karmiącym mamom, czego nie jeść. "Brak wiedzy powala na kolana" - piszą

Spód do tarty, sernik bez sera, czy krokiety - to wszystko na bazie jednego składnika. Sprawdziliśmy kilka modnych przepisów

Zrób kawę mrożoną metodą szokową. Błyskawiczne ochłodzenie na upalne dni

To nie zawsze jest takie łatwe. Wiesz, z którego kieliszka co się pije?
1/9To nie powinno sprawić trudności. W tym kieliszku podamy...
Zobacz także
Komentarze (15)
Modne kubki z Instagrama niebezpieczne dla zdrowia. Mogą powodować zatrucie pokarmowe
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 14 razy 12

  Polecam kubki z ołowiu. jeszcze bardziej dizajnerskie. No kwaśne drinki też wspaniale w nich smakują..... Darwin thx - dobór naturalny likwiduje kretynów.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 3 razy 3

  Weźcie przykład z pedofilów w kiecach, pijcie ze złotych kubków.

 • gnago

  0

  ta tylko płyn w tych naczyniach musi sporo postać. Ci bezczelni użytkownicy natychmiast wypijają a jony miedzi to pikuś droga gazeto grynszpan to prawdziwe zagrożenie

 • borkowski25

  Oceniono 10 razy -6

  Wódka z piwem imbirowym? Ja cie! Kodomitą trza być, żeby taki szajs pić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane
Hot!: