Wypowiedziała publiczną wojnę trądzikowi. Pokazała zdjęcia przed i po - metamorfoza jest spektakularna

22-letnia Kali Kushner z Ohio do walki z trądzikiem, zdecydowała się użyć skutecznego, ale bardzo niebezpiecznego leku. Na Instagramie pokazała swoją codzienną walkę z trądzikiem i efekty kuracji.

Kali od zawsze zmagała się ze zmianami skórnymi, ale kiedy w wieku 19 lat zaatakował ją trądzik, przekonała się, że dotychczasowe problemy z cerą to był po prostu "pryszcz". Przez trądzik twarz Kali zmieniła się nie do poznania. Jej cera pokryła się grudkami i krostkami, które razem tworzyły ogromne czerwone placki.

Z powodu choroby Kali nie miała bujnego życia towarzyskiego, a z domu nie wychodziła bez grubej warstwy makijażu. W rozmowie z Daily Mail opowiada:

Bez makijażu nie ruszałam się z domu. Bez niego czułam się goła.

22-latka walczyła z trądzikiem różnymi sposobami i przetestowała prawie wszystkie możliwe metody na pokonanie uciążliwej choroby. Bezskutecznie. Stan jej cery tylko się pogarszał, a trądzik nie odpuszczał i dalej tworzył bolesne rany oraz pęcherze na jej buzi.

Na walkę z trądzikiem wydałam mnóstwo pieniędzy, ale nic nie chciało działać.

W końcu Kali zdecydowała się sięgnąć po ostateczność. Dermatolożka przepisała jej doustny środek bazujący na izotretynoinie (więcej o izotretynoinie, jej skuteczności i niebezpiecznych skutkach ubocznych przeczytasz TUTAJ), substancji stosowanej powszechnie w leczeniu uciążliwych form trądziku. Z jakim efektem?

Nic za darmo

Trądzik zaczął odpuszczać, lecz skutki uboczne stosowania leku dały o sobie znać. Kali miała wysuszoną skórę, łzawiły jej oczy i doskwierał jej ból pleców. W efekcie 22-latka zrezygnowała ze stosowania leku.

I chociaż kondycja jej cery znacznie się poprawiła, trądzik nie przeszedł całkowicie. Pomimo tego Kali zdecydowała, że przez skutki uboczne nie wróci już do stosowania leku bazującego na izotretynoinie, a z chorobą będzie walczyć naturalnymi metodami, m.in. doborem odpowiedniej diety.

Jestem bardzo zadowolona z postępów, które zrobiłam.

Więcej zdjęć Kali możecie zobaczyć na Instagramie, gdzie jej zmagania z trądzikiem śledzi już ponad 23 tys. osób.

Trądzik młodzieńczy

Powodem schorzenia mogą być przede wszystkim zmiany hormonalne, ale również nieodpowiednia dieta i środki kosmetyczne mające niekorzystny wpływ na skórę. Zmiany trądzikowe spowodowane są pojawieniem się łojotoku. W połączeniu z nadmiernym rogowaceniem naskórka gruczoły łojowe zatykają się. W rezultacie na powierzchni skóry następują wykwity zaskórników, grudek i wyprysków. Więcej o przyczynach i sposobach radzenia sobie z trądzikiem przeczytasz TUTAJ.

Izotretynoina - skuteczna i niebezpieczna

Izotretynoina to organiczny związek chemiczny zaliczany do retinoidów, czyli substancji uważanych za pochodne witaminy A. Bywa wykorzystywana w leczeniu niektórych odmian trądziku. Stosowana w nadmiarze jest niebezpieczna i może poważnie uszkodzić wątrobę lub wywołać nieodwracalne zmiany u płodu.

Sprawdź też:

Crocsy znów na wybiegu! Wersję na megaplatformie proponuje Balanciaga. Ktoś to będzie nosił?

Dziewczyna była uzależniona od makijażu. Wyleczył ją z tego dopiero pobyt w szpitalu

Przed tobą wielkie wyjście? Dzięki temu trikowi, twój dekolt będzie wyglądać olśniewająco

Więcej o:
Komentarze (14)
Wypowiedziała publiczną wojnę trądzikowi. Pokazała zdjęcia przed i po - metamorfoza jest spektakularna
Zaloguj się
 • radosny_franciszek

  Oceniono 15 razy 9

  co za njus , ludzie w stanach biorą leki jak im coś dolega - szok ( tak dla jasności leki z tej grupy są szeroko stosowane na całym świecie do leczenia trądziku)

 • michalmos

  Oceniono 13 razy 3

  No muszę przyznać, że ładna z niej dziewuszka.

 • boo-boo

  Oceniono 5 razy 1

  Chyba publicznie wypowiedziała wojnę, a nie publiczną wojnę......

 • wloczykijas

  Oceniono 15 razy 1

  Artykuł, jak można przypuszczać, sponsorowany? Izotretynoina ma bardzo wiele skutków ubocznych i choć wielu lekarzy dermatologów wręcz "wciska" ją pacjentom z problemami trądzikowymi itp. (być może korzystają z różnych form "wsparcia" ze strony producenta - bo skąd by mieli te wszystkie ulotki etc.?), to trzeba być ostrożnym. Nie za bardzo nadaje się do leczenia "trądzikowców" ze słabszym zdrowiem, może bardzo wysuszać błony śluzowe, co z kolei może negatywnie odbić się na stanie uzębienia (osłabienie szkliwa, przeżółcenie zębów), może mieć niekorzystny wpływ na stan układu pokarmowego i jelit, nasilać objawy zaburzeń depresyjnych etc. Wśród skutków ubocznych wymienia się nawet łysienie. Lista skutków ubocznych jest baaaardzo długa (łatwo sprawdzić w Internecie) i są udokumentowane przypadki uszczerbku na zdrowiu wskutek stosowania tego leku. W Stanach były nawet wygrane sprawy sądowe o pogorszenie zdrowia wskutek stosowania tego leku, ale o tym już się tak chętnie nie pisze/nie mówi. Koniec końców, jest to lek jak na polskie realia dość drogi i nierefundowany. Przy okazji, warto zauważyć, ze iztoretynoina jest pochodną/substancją pokrewną znacznie tańszej witaminy A, którą można zakupić w mniejszych dawkach bez recepty, a w większych na receptę (za raptem kilka złotych), ale która w nadmiarze także może wywoływać szereg skutków ubocznych. Także trzeba uważać na te "cudowne terapie" made in USA (i innych krajów). Przy trądziku zaleca się także m.in. suplementację witaminą B6 czy witaminą C, a niekiedy także cynkiem (który jednak należy stosować razem z miedzią) - w trochę wyższych dawkach niż te zwykłe profilaktyczne. Można pić także jogurt naturalny czy dużo wody mineralnej (albo specjalne mieszanki ziołowe) dla poprawy stanu jelit, który odbija się często na cerze. I jest to tańsze i bezpieczniejsze, niż "cud-terapie" za tysiące złotych nie dające żadnej gwarancji braku nawrotów.

 • rikol

  0

  Izotretinoina działa bardzo dobrze. Natomiast najgorszym skutkiem ubocznym, o którym artykuł nie wspomina, są myśli samobójcze i samobójstwa. Trzeba być pod stałą opieką lekarza.

 • leming_13

  Oceniono 10 razy 0

  Jak ktos wyda wojnę grzybicy to tez bedzie genitalne postepy pokazywal?

 • mokebe_z_senegalu

  Oceniono 12 razy 0

  dermato-loszki jej nienawidzą!!

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 15 razy -1

  Brawo! Bravissimo!!! Czekamy na obrazy walki z kiłą i hemoroidami! Jak już, to czemu nie? Ekshibicjonizm ludziom resztki mózgu wypłukał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX