Dziewczyna z rzadką chorobą genetyczną pozuje dla "V Magazine". Słynny fotograf mody sam się do niej odezwał

Amerykanka Caitin Stickels choruje na tzw. zespół kociego oka i bardzo różni się od standardowych modelek o regularnych rysach. Jej pasją jest jednak pozowanie do zdjęć. Właśnie spełniła swoje największe marzenie.

Nick Knight, jeden z najsłynniejszych fotografów mody w Wielkiej Brytanii, ma na koncie liczne kampanie domów mody oraz długoletnią współpracę z "Vogue UK" i "V Magazine". Nie osiada jednak na laurach i nie przestaje rewolucjonizować branży. Pięć lat temu stworzył pierwszą profesjonalną sesję mody za pomocą Instagrama (z udziałem Cary Delevingne), teraz przegląda aplikację w poszukiwaniu nowych talentów. To tam zauważył 29-letnią Caitin Stickels.

Zobacz ZDJĘCIA Caitin Stickels

Pochodząca ze stanu Waszyngton Stickles urodziła się z rzadką wadą genetyczną zwaną "zespołem kociego oka" (lub zespołem Schmida-Fraccaro). Nieprawidłowa budowa 22 chromosomu przyczynia się m.in. do specyficznej budowy oka, rozszczepienia podniebienia, problemów z kręgosłupem, sercem i nerkami.

Niestandardowy wygląd nigdy nie przeszkadzał Caitin fantazjować o ułudzie świata mody - wychowała się w pokoju oplakatowanym zdjęciami najlepszych fotografów (w tym Knighta!), później sama zaczęła pozować i umieszczać efekty swojej pracy na Instagramie. Jest przy tym bardziej odważna niż dziewczyny o standardowej urodzie - jej konto pełne jest artystycznych aktów, na których prezentuje całą kolekcję kolorowych tatuaży.

Internauci przyjęli ją ciepło - udało jej się zgromadzić 9 tys. fanów (dziś jest ich dwukrotnie więcej), a na jej profil natknął się jeden z jej młodzieńczych idoli. Nick Knight zaprosił dziewczynę do Londynu, gdzie wzięła udział w pięknej sesji luźno inspirowanej malarstwem Gustava Klimta. Co ważne, fotograf nie próbował zamaskować czy ukryć specyficznej urody Stickles, jedynie pokazał ją w oprawie korzystnego światła i intrygujących stylizacji.

Zdjęciom towarzyszy esej samej modelki, która szczerze opisała swoją, zdawałoby się nieodwzajemnioną, miłość do mody i sesję, która zmieniła jej życie:

Spodziewałam się czegoś wspaniałego, ale rzeczywistość przerosła moje najśmielsze wyobrażenia. Nie chcę mówić, że to było MOJE marzenie, bo wyobrażam sobie, że o pracy z Nickiem Knightem mógłby marzyć każdy, a ja nigdy nie śmiałam o tym marzyć. Niektórzy dają sobie szansę marzyć, nie zdając sobie czasem sprawy, że nawet pragnienie już jest dawaniem sobie szansy - komentuje Caitin Stickels.

Historia Stickles jest krzepiąca, jednak trudno mówić o masowym otwieraniu się świata mody na osoby o niestandardowym, zmienionym chorobą wyglądzie. Knight może sobie pozwolić na takie inicjatywy, bo ma za sobą 30 lat spektakularnych sukcesów i posiada własne studio, które realizuje nawet niezlecone projekty. Gdyby nie on, modelce byłoby bardzo trudno zadebiutować na łamach "V Magazine" czy innego prestiżowego tytułu. Dla Amerykanki publikacja jest jednak szansą na poczucie się świetnie we własnej skórze i zwrócenie uwagi tysięcy internautów na swoje artystyczne próby.

Jak wam się podobają zdjęcia? Fotografowi udało się wydobyć piękno Caitin?

Zobacz ZDJĘCIA Caitin Stickels

Zobacz także:
Odtwarzamy dziewczęcą stylizację Pauliny Sykut za niewielkie pieniądze

Klasyka w intrygującym i zalotnym wydaniu. Zobacz, jak odtworzyć stylizację Pauliny Sykut [DRESS FOR LESS]

Więcej o:
Komentarze (49)
Dziewczyna z rzadką chorobą genetyczną pozuje dla "V Magazine". Słynny fotograf mody sam się do niej odezwał
Zaloguj się
 • jawanda

  Oceniono 53 razy 29

  Dziewczyna spełnia swoje marzenia.Ma do siebie ogromny dystans,zaakceptowała swój wygląd.Komentarze pod artykułem zupełnie nie na miejscu.Nikt Wam nie kazał oglądać zdjęć.

 • glon4

  Oceniono 17 razy 17

  Kanon urody to taka subiektywna materia . Inteligencja patrząc po komentarzach również.

 • facebook-lazysundayperfumes

  Oceniono 20 razy 16

  Piękna, a pomadka do ust dobrana idealnie! Zdjęcia -dzieła sztuki! Brawo!

 • Hanna Szymitowska

  Oceniono 17 razy 15

  Dlaczego wiekszosc ocenia te fotografie przez pryzmat samej modelki? Zdjecia sa piekne, bajkowe, niepokojace.... Czy postaci na obrazach Picassa czy Modiglianiego byly piekne...? Raczej nie.... Ale obrazy, tak jak te zdjecia, bardzo! A po modelce widac ze czuje pozowanie i ma dusze artystki- piekne tatuaze.

 • Jan P

  Oceniono 91 razy 11

  Modelki z zespołem downa, zdeformowane, otyłe... to wszystko pokazuje, że zbliżamy się do granicy tego systemu wartości, który towarzyszył nam już od dłuższego czasu. Dekadencja zawsze wyraża się w wypaczeniu piękna i zainteresowaniu chorobami, deformacjami, śmiercią, rozkładem.

 • Ewa Rosowska

  Oceniono 23 razy 9

  Do wszystkich, dla których zdjęcia są "obrzydliwe" i "chore". Spojrzta ludziska w lusterko, a zapewne zobaczyta cóś najpikniejszego - własną gębę. Bośta som najpikniejsze, najlepsze i najmądrzejsze w całej wsi.

 • kloceklego

  Oceniono 30 razy 4

  no tak, żeby zwrócić uwagę na jakiś problem, trzeba się pokazać na golasa

 • Oceniono 21 razy 3

  chory świat ... w 19 wieku ludzi w klatkach pokazywali....wiele sie nie zmieniło,,, teraz tylko cyrk się inaczej nazywa....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX