Co mężczyźni wiedzą o okresie? "Krwi tyle, co puszka coli..." To wideo podbija internet

Wiedza mężczyzn na temat okresu jest znikoma. Ale ci panowie nie zamierzali poddać się szybko. W wideo, które staje się hitem serwisu Youtube, odpowiadają na pytania m.in. o to, jak czuje się kobieta podczas okresu. "Tu boli i nie ma ochoty na seks" - to nasza ulubiona wypowiedź. Dalej było tylko gorzej.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Jak mężczyzna wytłumaczy, czym jest okres? Serwis Hajlajt.pl postanowił to sprawdzić. Okazało się, że niektórzy panowie poradzili sobie całkiem nieźle, a inni ratowali się logiką. "Oczyszcza się, aby kobieta mogła dalej się płodzić" - proste, prawda?

Największym problemem było pytanie o ilość krwi traconej podczas okresu. Litr, puszka coli i 5 ml - rozbieżność odpowiedzi świadczyła o istnej konsternacji. Prawidłową odpowiedzią jest ok. 70 ml. To jedyna konstruktywna informacja, której dowiemy się z tego filmu. Ale przecież nie o to tu chodziło.

Wideo "Co faceci wiedzą o okresie" pojawiło się w serwisie Youtube.com dwa dni temu. Do tej pory obejrzało je już ponad 330 tys. osób. Film staje się internetowym hitem.

Brawa za odwagę należą się przede wszystkim jego bohaterom. Panowie zostali postawieni przed dość karkołomnym zadaniem. Bo jak wytłumaczyć, co czuje kobieta podczas okresu i co by było, gdyby sami musieli mierzyć się z comiesięczną przypadłością? Był śmiech, wstyd i zagmatwane wywody. Zobaczcie sami.

Więcej o:
Komentarze (25)
Co mężczyźni wiedzą o okresie? "Krwi tyle, co puszka coli..." To wideo podbija internet
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jslonko

  Oceniono 206 razy 140

  Wystarczy zapytać dowolnego księdza i dostanie się wyczerpującą odpowiedź. Oni na seksie i w sprawach związanych z kobiecością czy męskością są ekspertami. Na pewno też cztery litery mógłby się wypowiedzieć, ostatecznie ma żonę i dziecko tak że w tych sprawach niektórych duchownych bije na głowę.

 • arcturvox

  Oceniono 90 razy 42

  czekam na filmik, w którym kobiety opowiadają o przeroście prostaty i innych typowo męskich sprawach.

 • oldbay

  Oceniono 41 razy 41

  "Nie wyobrażam sobie chodzić i krwawić z siura przez 5 dni" - padłam!! :-D

 • Magda chciałowska

  Oceniono 43 razy 25

  Tak na dobrą sprawę to mężczyznom ta wiedza nie jest bardzo potrzebna. Wystarczy znać podstawy i tak np. każdy facet powinien wiedzieć o tym, że większość kobiet odczuwa w tym czasie szereg dolegliwości - mniej lub więcej, czasami ból jest nieznośny. Nie dajmy się zwariować, ja też nie wiem dużo o budowie męskich organów płciowych, poza tym co mi się jeszcze w głowie kołacze po lekcjach biologii. A kto pamięta budowę kręgosłupa ze szczegółami, albo budowę mózgu? Taka wiedza jest nam bardziej potrzebna!

 • kloceklego

  Oceniono 7 razy 7

  "Co mężczyźni wiedzą o okresie: krwi tyle, co puszka coli, a tampon to sztyft. HIT SIECI"

  hit sieci? muszę widocznie używać jakiejś innej, bo w mojej nie jest to hitem

 • mille666

  Oceniono 11 razy 7

  chyba macie inny internet, bo o takich "ważkich" tematach dowiaduję się jedynie tu :)

 • trans.sib

  Oceniono 22 razy 6

  Ginokracja.

 • equino

  Oceniono 7 razy 5

  kiedy to było w szkole? Moment pierwsze spotkanie to gdzieś w 4 klasie podstawówki, później bardziej dokładnie w klasie 7. Uważam, że przekrój jaki dostali nie był za szczęśliwy do omawiania owulacji jajeczka z jajnika do macicy licząc na zapłodnienie. No i łatwiej było by pokazać skąd organizm usuwa w razie braku osadzenia komórki jajowej - dodam zapłodnionej w ściance macicy. Ten przekrój lepiej nadawałby się do omówienia ułożenia płodu w macicy oraz przygotowania do narodzin. To dla odmiany proponuję zadać kilku przypadkowym kobietom pytania na tema męskiej fizjologi i budowy narządów płciowych - wędzidełko, gruczoł Cowpera i kilka innych - zaznaczam w latach 80 i początek 90 takich rzeczy uczyłem się w szkole i to pamiętam - wielkie dzięki dla Pani Lucyny K. za podejmowanie takich tematów i umiejętność ich przekazania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX