"Kiedy miałam 13 lat..." - kobiety o molestowaniu, gwałtach, naruszaniu ich granic [WYZNANIA]

Czy jesteś jedną z milionów kobiet, które w mniejszym lub większym stopniu spotkały się z sytuacjami, w których mężczyźni przekroczyli dozwolone granice? Kobiety masowo wyznają, że były molestowane, gwałcone, poniżane. Niektóre bolesne wspomnienia sięgają wczesnego dzieciństwa.

"Hej malutka!" - takie słowa usłyszałam przy wyjściu z paryskiego metra od jednego z trzech mężczyzn stojących na peronie. Czy zareagowałam? Nie. Być może wy także nie zwracacie na to uwagi, może traktujecie takie słowa jako komplement, a może nie chcecie psuć atmosfery i podobnie, jak ja nic nie robicie.

,Fot. Flickr.com/nicolas fuentes/CC BY-NC-SA 2.0

- We współczesnym liberalnym społeczeństwie ciężko narzekać na seksizm - piszą na swojej stronie organizatorzy akcji The Everyday Sexism Project. - Ciężko, bo reakcje na niewłaściwe zachowania natychmiast skutkują przyklejeniem reagującej kobiecie łatki "walczącej feministki", "osoby pruderyjnej", "sztywniary z kijkiem w dupie" - tłumaczą.

PRZECZYTAJ WSZYSTKIE WYZNANIA

Aktywiści z projektu nie kryją, że są oburzeni nie tylko codziennymi przejawami seksizmu o różnym kalibrze, ale także brakiem odpowiednich na nie reakcji.

.Fot. Flickr.com/Karin_and the camera/CC BY-NC-SA 2.0

A kobiety nie reagują, chociaż - jak można przeczytać w raportach - w USA jedna na sześć kobiet przeżywa gwałt, a 15 procent ofiar przemocy seksualnej ma mniej niż 12 lat. Szokujące?

.Fot. Flickr.com/james revgot/CC BY-NC-SA 2.0

Tak samo jak wspomnienia kobiet, do wyznawania których namawiają organizatorzy The Everyday Sexism Project oznaczane na Twitterze krzyżykiwem #WhenIWas (ang. Kiedy miałam).

PRZECZYTAJ WSZYSTKIE WYZNANIA

Kobiety piszą o gwałtach, molestowaniu, ośmieszaniu. Niektóre z nich miał ledwie cztery lata kiedy ktoś bliski - opiekun, ojczym, kuzyn - naruszył ich nietykalność cielesną.

Te wpisy pokazują, że seksizm naprawdę towarzyszy nam na każdym kroku. A my naprawdę nic z tym nie robimy.

A ty jakie masz wspomnienia?
Więcej o:
Komentarze (137)
"Kiedy miałam 13 lat..." - kobiety o molestowaniu, gwałtach, naruszaniu ich granic [WYZNANIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Adam Palipies

  Oceniono 143 razy 75

  Kiedy miałem 15 lat nauczycielka polskiego tak się pochyliła nad ławką że przycisneła mi rękę piersiami. Myślę że celowo. Było super.

 • twzelnik

  Oceniono 140 razy 36

  PRZYZNAJĘ SIĘ!
  Molestowałem Beatę G. z klasy II c.
  Było to 44 lata temu, ja miałem 7 lat, ona 8.
  Zadzierałem jej sukienkę, a ona piszczała, ale nie uciekała.

  Na pewno dzisiaj Beata jest wrakiem człowieka. Przeze mnie.

 • farsizm

  Oceniono 83 razy 33

  Jako starzejący się już facet znający rózne historie mogę powiedzieć tylko jedno - każda forma molestowania i przemocy seksualnej pozostawia w psychice kobiety trwały, szkodliwy, destrukcyjny ślad, który w najlepszym razie można leczyć i korygować terapią a który obniża przyjemność którą można czerpać ze zbliżenia z mężczyzną (o ile tak jest zorientowana).

  Kretynom wypowiadającym się na niniejszym forum, których jest jak widzę przytłaczająca większość polecam zwalenie gruchy w samotności i nie wypowiadanie się w tym temacie bo szkodzą sobie i innym.

 • sthoss

  Oceniono 55 razy 23

  Kiedy mialem 21 lat okazalo sie ze moja ukochana dziewczyna dorabia sobie prostytucją. Kobiety tez nie są święte.

 • agata781

  Oceniono 30 razy 22

  Molestowanie a molestowanie.Klepnięcia w tyłek za takowe akurat ja nie uważam.Wtykanie łap pod spódniczkę i do majtek już tak.Robił tak chrześniak mojej ciotki kiedy miałam 12 lat.Wtedy prawie doszło do gwałtu.Kiedy miałam 14 lat robił to mój dziadek i babcia stwierdziła że on żartował i mam się nie wydurniać.Molestowała mnie moja ...matka i to przez wiele lat.Wkładanie ręki w majtki "czy pipcia ci już futrem obrosła"szczypanie po sutkach itp...próby bronienia się były karane biciem...Także drodzy państwo:ten aspekt trzeba umieć rozgraniczyć i akurat ja klepnięcia w tyłek za molestowanie nie uważam...A pozostałe zdarzenia akurat na mnie (i moją psychikę)miały ogromny,negatywny,wpływ...

 • zigzaur

  Oceniono 17 razy 15

  Podczas drugiej kadencji Billa Clintona w USA zapanowała wręcz psychoza molestowania. Za molestowanie seksualne uważano nawet takie zachowania jak:
  - podanie płaszcza
  - przepuszczenie w drzwiach
  - propozycja zapłacenia w restauracji za obie osoby
  - a nawet propozycja niesienia walizki.
  Kiedyś poproszono mnie o odebranie z hotelu amerykańskiej prelegentki, która przyjechała prowadzić szkolenie w ratuszu. Mieszkała w hotelu w centrum miasta, gdzie ciężko było zaparkować samochód. Miała dużą walizkę wózkową pełną książek i broszur. Na propozycję zajęcia się walizką zareagowała negatywnie i energicznie. W efekcie turlała ciężką walizę pod górę po kostce brukowej przez 1,5 km. Była to szczupła blondynka o polskich i rosyjskich korzeniach etnicznych.
  Pewien dziennikarz z USA w rozmowie przy kielichu radził:
  - Nigdy nie dotykaj kobiety zanim się nie rozbierze. Nigdy nie dotykaj damskiej odzieży. Nie dostarczysz dowodów gwałtu w postaci fragmentów włókien pod paznokciami.
  Niewykluczone, że to wszystko rozdmuchali adwokaci żądni zleceń.

 • Ki Wa

  Oceniono 22 razy 12

  Kiedy miałem 13 lat grupa dziewczyn z klasy zwyzywała mnie od "pulpetów". #WhenIWas

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 15 razy 9

  Dlaczego po raz kolejny prezentujecie te kłamliwe dane: "w USA jedna na sześć kobiet przeżywa gwałt,". Setki osób zajmujących się naukowo statystyką obnażyły kompletny brak wiarygodności owego badania, które stale cytujecie zapewne z powodu posługiwania się tym kłamstwem przez feministyczne organizacje. Co więcej żadna agencja rządowa USA nie potwierdza w najmniejszym stopniu takich statystyk na uniwersytetach.

 • aqualung_my_friend

  Oceniono 25 razy 9

  W norwegii niebawem wprowadzą profilaktyczną kastrację. W końcu każdy samiec to potencjalny gwałciciel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX