Mowa ciała twojego mężczyzny. Co on TAK NAPRAWDĘ ma na myśli?

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz wziął na tapetę rozmówki damsko-męskie oraz międzypłciową komunikację pozawerbalną. Zobaczcie, co zdaniem znanego seksuologa kryje się między słowami i gestami.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz uważa, że nasze wzajemne damsko-męski niezrozumienie sięga dalej niż słowne komunikaty. A sygnały pozawerbalne, które wysyłają kobiety są bardzo często dla mężczyzn nieczytelne.

- Banalna rzecz:  jeżeli rozmawiają kobieta i mężczyzna i on potakuje, to znaczy: ?Ja się zgadzam, z tym, co mówisz? - pisze w swojej najnowszej książce ?Rozmówki małżeńskie? seksuolog. - Kiedy potakuje kobieta, znaczy tylko: ?Ja cię słucham? - dodaje specjalista.

ZOBACZ WSZYSTKIE POZYCJE

Z tej przyczyny biorą się nieporozumienia: on uznał, że ona wyraziła zgodę, przyznała mu rację, tymczasem ona absolutnie nie miała takiego zamiaru, a jedynie życzliwie kiwała głową.

.Rys. Paweł Kuranda/Panczakiewicz ART.DESIGN/Materiały prasowe

Albo inna sytuacja przytaczana w książce ?Rozmówki małżeńskie?: uśmiech kobiety wcale nie musi oznaczać, że jest zadowolona. Mężczyźni uśmiechają się tylko wtedy, gdy wszystko gra.

ZOBACZ WSZYSTKIE POZYCJE

Kobiety neutralizują uśmiechem spodziewaną agresję, stosują uśmiech jako samoobronę. To znowu prowadzi do spięć. Namolny mężczyzna, który napotyka uśmiech kobiety, odczytuje go jako akceptację swoich zachowań, sądzi, że budzą jej zadowolenie.

Tymczasem dla kobiety to może być reakcja obronna. To jest automat, neutralizacja agresji samców - tłumaczy Lew-Starowicz.

Rozmówki małżeńskie Zbigniew Lew StarowiczRysunki i cytowane fragmenty pochodzą z książki Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza, "Rozmówki małżeńskie" wydawnictwa Czerwone i czarne.

ZOBACZ TAKŻE: MIŁOŚĆ TO TRUDNY KAWAŁEK CHLEBA. JAK O NIĄ DBAĆ?

SPRAWDŹ, CZY TE BŁĘDY NIE NISZCZĄ TWOJEGO ZWIĄZKU?

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKI ZBIGNIEWA LWA-STAROWICZA W FORMIE EBOOKÓW >>

Czy mowa ciała ma dla ciebie znaczenie?
Więcej o:
Komentarze (24)
Mowa ciała twojego mężczyzny. Co on TAK NAPRAWDĘ ma na myśli?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • princerainer

  Oceniono 48 razy 42

  Na każdym rysunku jest człowiek którego nudzi to co się dzieje wokół :)

 • datascientist

  Oceniono 21 razy 17

  Małżeństwo w ujęciu Zbigniewa Lwa-Starowicza - jest koszmarem. Czy warto toczyć tę wojnę?

 • Marcin Lachowski

  Oceniono 18 razy 16

  A gdzie mowa ciała człowieka ufnego, przyjaznego i w dobrym humorze?

 • ilirian

  Oceniono 8 razy 8

  Mowa ciała jak każda mowa ma swoje dialekty. Charakterystyczne zgarbienie szyi świadczy o braku wigoru. Grymas usta à la Stallone mówi o znudzeniu tym wszystkim co się dzieje wokół. W każdym razie w moim dialekcie wszystkie te gesty znaczą zupełnie coś innego niż tu napisano.

 • cromio

  Oceniono 2 razy 2

  ciekaw jestem, czy to dziala w druga strone. czy, jesli stwierdze, ze jestem w rozmowie spiety, z rezerwa i odcialem sie od rozmowcy (wycofany gleboko w fotel, rece zalozone na piersiach), to czy, gdy pochyle sie w strone rozmowcy i otworze rece w strone rozmowcy, zmieni sie z czasem moje nastawienie?

 • tomtg123

  Oceniono 1 raz 1

  No i OK. Zabawne i pouczające, nie znam się na mowie ciała ale chyba to prawda co jest na zdjęciach - rozbawił mnie troszkę fakt, że właśnie siedzę przy kompie identycznie jak facet na obrazku nr 10 i nie zaprzeczam, że podpis generalnie pasuje ;)

 • bodeha

  0

  Cala masa uproszczeń i generalizacji

 • set456

  0

  Czy was już pojebało z tymi banerami reklamowymi, ku... pojebania zmysłów można dostać....

 • sim.salabim

  0

  Najlepsza mowa ciala to: "Czuje, ze mnie to zabija. Schudlem i sie od tego wszystkiego rozchorowalem"
  Mam nadzieje, ze to nie slowa profesora, tylko interpretacja dziennikarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX