Udany seks

Rozbudzona grą wstępną kobieta jest gotowa na przyjęcie mężczyzny. Rozpoczyna się najbardziej dla niej inwazyjna, intymna, a jednocześnie bardzo przyjemna i pożądana część miłosnej gry, która prowadzi do finału. Zespolenie.
Niektórzy twierdzą, że kobieta jest zawsze gotowa do kontaktu seksualnego (ponieważ ma pochwę) w odróżnieniu od mężczyzny, który, aby się kochać, musi wykazać się erekcją. To oczywiście nieprawda. Kobiece organy płciowe, podobnie jak psychika, również muszą być gotowe do aktu seksualnego. Oprócz nastawienia psychicznego, czyli chęci i uczucia, musi pojawić się rozluźnienie mięśni krocza, zwiększenie ukrwienia okolic miednicy małej, a także obfite wydzielanie śluzu ułatwiającego penetrację. Tylko kiedy te wszystkie elementy są spełnione, można przystąpić do działania.

Żeby było miło...

Zachowuj się czytelnie. Niech on wie, niech widzi po twoich reakcjach, co sprawia ci przyjemność i w jakim stopniu. Nie chodzi oczywiście o przerysowane, teatralne gesty i jęki, tylko o naturalne zachowanie, które jest reakcją na to, co się dzieje. Wiele kobiet ma bowiem skłonność do maskowania swoich reakcji. Po prostu wstydzą się okazywać podniecenie, a tym bardziej rozkosz. Tymczasem nie ma w tym nic wstydliwego. Wręcz przeciwnie - kobiece podniecenie jest dla większości mężczyzn bardzo stymulujące. Poza tym sygnalizując, co się z tobą dzieje, dajesz mu szansę dostosowania się do ciebie - zwolni, jeśli będzie widział, że nie jesteś jeszcze gotowa na finał, a gdy dasz mu znak, że szczyt już blisko, przyspieszy, by cię dogonić.

Bądź aktywna. Oczywiście pewne pozycje sprzyjają temu bardziej niż inne, ale nawet wtedy, kiedy kochasz się w ułożeniu misjonarskim i masz mężczyznę nad sobą, nie jesteś pozbawiona możliwości ruchu. Możesz kołysać biodrami, obejmować partnera rękami i nogami, głaskać go, naprowadzać jego ręce na swoje piersi, podpowiadać mu, jak ma się poruszać, nawiązywać z nim kontakt wzrokowy. Dzięki temu nie leżysz jak kłoda i nie zwalasz na niego całej odpowiedzialności za obopólną satysfakcję, tylko czynnie uczestniczysz w waszym miłosnym zespoleniu.

Nie daj się całkowicie zdominować. W wielu alkowach nadal pokutuje przekonanie, że gra wstępna jest dla kobiety, a stosunek to czas dla mężczyzny. To on dyktuje pozycję i tempo, ona ma się dostosować. Nie pozwól, by tak było również w waszym związku. Seks jest pracą zespołową i na każdym etapie miłosnej gry oboje musicie mieć równe prawa i obowiązki. Wybór pozycji ma być kompromisem i prowadzić do wspólnej przyjemności, a nie tylko być okazją dla niego do wyżycia się.

Zadbaj o nawilżenie. Jeśli odczuwasz niedostatek śluzu w pochwie (ale nie dlatego, że nie jesteś wystarczająco podniecona, tylko dlatego, że naturalne nie produkujesz go zbyt dużo), który mógłby utrudnić stosunek, zastosuj specjalny preparat nawilżający do miejsc intymnych. Kupuje się go w aptece i nawilża się nim wejście do pochwy, jej wnętrze i ewentualnie penisa. Preparaty tego typu mają konsystencję żelu, są bezwonne i bezbarwne.

Ćwicz mięsień miłości. Jeśli chcesz poprawić swoje doznania w czasie stosunku i zwiększyć szanse na orgazm, potrenuj mięsień guziczo-łonowy (to ten, którego skurcze czujesz podczas orgazmu). Twój mężczyzna również będzie ci za to wdzięczny - kiedy wzmocnisz mięśnie pochwy, będziesz mogła rytmicznie napinać je podczas stosunku, zaciskając wokół członka, co wzmocni doznania partnera. Zacznij od ćwiczeń podczas oddawania moczu. Usiądź na toalecie z rozstawionymi nogami i staraj się mniej więcej dziesięciokrotnie podczas jednego oddania moczu skurczyć mięśnie (skurcz powinien trwać 1-2 sekundy), by zatrzymać na chwilę strumień. Powtarzaj ćwiczenia w toalecie pięć razy dziennie. Po mniej więcej tygodniu możesz przystąpić do kolejnego etapu ćwiczeń. Połóż się na plecach i wsuń do pochwy dwa palce. Zaciskaj na nich pochwę, tak by palce poczuły jej ucisk. Wykonuj każdorazowo po kilkanaście skurczów. Docelowo powinno być tak, abyś po napięciu mięśni nie mogła wysunąć palców z pochwy.

Gdy odczuwasz ból. Jeśli jesteś odpowiednio wilgotna i nie jest to twój pierwszy raz, być może z jakichś powodów denerwujesz się przed stosunkiem, boisz się go lub tak naprawdę wcale go nie chcesz. Jeśli kobiecie towarzyszy lęk lub niechęć do seksu, może mimowolnie napinać mięśnie brzucha i pochwy, gdy partner - w gotowości - znajduje się w pobliżu. To oczywiście utrudnia wprowadzenie członka, powoduje, że stosunek jest bolesny, czasem nawet w ogóle uniemożliwia jego odbycie. Postaraj się w miarę możliwości zrelaksować i kiedy partner zbliża się do ciebie, skoncentruj się na tym, by rozluźnić mięśnie brzucha. Czasem rozluźnieniu sprzyja lampka wina albo poddanie się dotykowi partnera w bardziej sprzyjających okolicznościach. Niekiedy jednak lęki i zahamowania są tak głęboko zakorzenione, że samą siłą woli się ich nie wykrzewi. Jeśli odczuwasz ból w czasie stosunku bez konkretnego powodu, to znaczy mimo, że partner kocha się z tobą delikatnie i nie wchodzi zbyt głęboko, lepiej zgłoś się do lekarza. Możesz zacząć od ginekologa - on upewni się, że pod względem zdrowotnym wszystko z tobą w porządku. Wtedy warto, abyś po dalszą diagnozę zgłosiła się do seksuologa.

Jak to robić - rady specjalnie dla panów

W seksie, jak w tańcu, trzymaj się rytmu.. Zaczynaj delikatnie i utrzymuj jednostajne, równe tempo ruchów, przyspieszając dopiero pod koniec. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic prostszego: "wsunąć, wysunąć, wsunąć, wysunąć". A jednak. Jest kilka szczegółów, które sprawiają, że ruchy frykcyjne są dla kobiety przyjemne albo wręcz przeciwnie. Jeśli to ty jesteś stroną aktywną, ważne, abyś poruszał się umiejętnie.

Wchodź w nią delikatnie . Pochwa, nawet kobiety bardzo podnieconej, musi się do ciebie przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli jesteś duży. Nie wjeżdżaj w nią więc z impetem (chyba że sama cię o to prosi), tylko zaproś się w jej podwoje powolutku i subtelnie. Gdy oswoi się już z twoją obecnością, będziesz mógł wślizgnąć się głębiej i przyspieszyć, a z czasem, gdy staniecie na krawędzi ekstazy, pewnie usłyszysz z jej ust podniecające zachęty: 'Mocniej, głębiej...'. Ale to dopiero później.

Nie przedłużaj w nieskończoność. Owszem, kobiety potrzebują dłuższej stymulacji i bardzo sobie cenią kochanków, którzy nie kończą po minucie. Niektórzy mężczyźni biorą sobie jednak tę prawidłowość za bardzo do serca i stawiają sobie za punkt honoru kochać się bez końca. Przy czym nie chodzi im o przedłużanie gry wstępnej czy urozmaicanie technik współżycia (bo to byłoby miłe), tylko o wykonanie jak największej liczby ruchów frykcyjnych. Otóż to na kobietach rzeczywiście robi wrażenie, ale złe. Takie "pompowanie" zwyczajnie partnerkę męczy. Kiedy stosunek trwa za długo, pochwa robi się coraz bardziej sucha i partner - zamiast przyjemności - sprawia kobiecie ból.

Zachowaj tempo i rytm. Kochanek, który co chwila przerywa i zmienia sposób poruszania się, to dla kobiety istny koszmar. Wielu panów robi to z obawy przed zbyt wczesnym szczytowaniem, powinni jednak wiedzieć, że postępując w ten sposób, kobiecego szczytowania nie doczekają się na pewno. No bo jak tu wczuć się w rytm i odlecieć, kiedy ten rytm ciągle się zmienia? Jak przeżyć orgazm, skoro gdy tylko zaczynasz już czuć się dobrze, on przerywa? Jednostajny, ciągły rytm stosunku jest dla kobiet bardzo ważny. Pamiętaj o tym. Jeśli masz kłopoty z powstrzymaniem wytrysku wystarczająco długo, warto rzeczywiście, abyś to poćwiczył, ale inaczej.

Pytania do seksuologa. Odpowiada Ewa Żeromska

Żaden z partnerów nie powinien narzucać drugiemu formy seksu. Wybór pozycji i sposobu pobudzania ma być kompromisem upodobań. Co zrobić, by stosunki z partnerem bardzo bogato wyposażonym przez naturę nie były dla kobiety bolesne?

Odpowiedź: Przede wszystkim należy podejmować współżycie dopiero wtedy, gdy partnerka jest na to w pełni przygotowana (rozluźniona i podniecona). Właściwe nawilżenie pochwy, a zwłaszcza samego wejścia do pochwy, jest tu bowiem rzeczą najistotniejszą. W razie potrzeby można się wesprzeć tzw. lubrykantami, czyli intymnymi środkami nawilżającymi. Trzeba również wybrać szczególną technikę współżycia - stosunek nie może być gwałtowny, partner musi wykazać się cierpliwością oraz delikatnością i stopniowo zwiększać intensywność kontaktu. Istotny wpływ na doznania kobiety ma w tym przypadku również wybór pozycji. Odpadają te, które zapewniają głębszą penetrację, np. pozycja od tyłu. Znacznie lepsze będzie ułożenie boczne czy pozycja na jeźdźca, która daje partnerce możliwość decydowania o sile i tempie miłosnych igraszek. Zresztą tzw. dysproporcja genitaliów daje się odczuć tylko na początku znajomości. Później, gdy partnerzy wypracują sobie odpowiednią technikę współżycia, problem właściwie przestaje istnieć.

Pytanie: Mój partner zaproponował mi seks analny. Zgodziłam się ze względu na niego, choć miałam duże wewnętrzne opory. Nie czułam nic poza bólem. Boję się, że partner znów o to poprosi...

Odpowiedź: Proszę wtedy spokojnie odmówić, wyjaśniając partnerowi swoje wątpliwości i obawy. Seks analny nie jest dla każdego - osoby, które go nie akceptują, uważają za nienaturalny lub obrzydliwy, nie będą czerpać z niego przyjemności. I nie ma najmniejszego sensu się do niego zmuszać. Może Pani bez żadnych wyrzutów sumienia nie zgodzić się na taki rodzaj seksu i oczekiwać, że partner to uszanuje. Pani natomiast nie powinna traktować jego upodobań jako zboczonych i obrażać się o to, że coś takiego zaproponował. Jeśli kiedyś zmieni Pani zdanie i zechce ponowić próbę, pamiętajcie, żeby zacząć od delikatnych pieszczot analnych z użyciem środka nawilżającego i dopiero potem - ewentualnie! - spróbować penetracji.

Pytanie: Mój mąż ma bardzo silny charakter, zawsze o wszystkim decyduje i nie lubi sprzeciwu. Ja właściwie nie protestuję, ale nie lubię, kiedy narzuca mi formy seksu. To on zawsze decyduje o tym, jak i kiedy się kochamy. Czasami chciałabym, żeby było po mojemu, ale nie wiem, czy starczy mi odwagi, żeby mu to powiedzieć albo zasugerować.

Odpowiedź: Rozumiem, że może Pani być trudno artykułować własne potrzeby, ale prawdę mówiąc, sama przyzwyczaiła Pani męża do tego, że robicie wyłącznie to, czego on chce. Mimo to uważam, że właśnie w seksie będzie Pani łatwiej nakłonić go do zmiany przyzwyczajeń niż w innych dziedzinach. Mężczyźni lubią, kiedy kobiety przejawiają inicjatywę, a nawet marzą o takich sytuacjach, chociaż nieczęsto się do tego przyznają - zwłaszcza mężczyźni tak dominujący jak Pani mąż. Nie musi Pani wiele mówić. Wystarczy odpowiedni gest, ruch ciała i mąż na pewno zrozumie, o co chodzi. Proszę spóbować. Powodzenia!

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (4)
Udany seks
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Intymniej

  Oceniono 2 razy 2

  Polecam produkty ze strony Intymniej.pl

  DZIAŁAJĄ!

 • Liliana My

  Oceniono 1 raz 1

  A dla mnie ładna bielizna to mus! Nic tak nie dodaje pewności siebie i seksapilu. Chyba każdy facet tak powie. Uwielbiam koronki, no i w niczym tak dobrze nie wyglądam jak w body. Warto zadbać o bieliznę - ja swoją kupuję na twojebody.net.pl - chyba każda pani tam coś znajdzie dla siebie. :-):)

 • Gość: Karolina

  0

  Również polecam Intymniej.pl. Jestem zadowolona ;)

 • Gość: Obery

  Oceniono 2 razy 0

  Wiecie co, ja miałam bardzo długi czas problemy z orgazmem, aż postanowiłam spróbować sprayu Sexciteme. Delikatnie zwiększył moją ochotę na seks, dodał pewności siebie. A i mój facet jest zadowolony - bo spray też obkurcza nieco pochwę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zobacz także
 • Kobiety różnią się pod względem temperamentu. Jednym seks wciąż w głowie, wciąż o nim myślą, ciągle go pragną, inne dopiero uczą się podsycać swój wewnętrzny ogień. Ochota na seks
 • Pozycja: półleżąca O pozycjach słów kilka
Seks i uczucia:
Najczęściej czytane