Kara za seks - ale tylko dla kobiet

Nie ma dla nas rozkoszy za darmo. Kobieta za seks ponosi karę. Bulwersuje cię to? Wydaje ci się niedorzeczne, idiotyczne, naciągane? Przecież twój facet po seksie nie każe ci stać w kącie ani klęczeć na grochu.
On się przecież zachwyca tobą, namiętnością, intymnością... i w łóżku jest wam rewelacyjnie. Ale ja nie mówię o twoim facecie. Nasza seksualność nie zaczyna się i nie kończy na związku. Oceniają ją też nasze rodziny, przyjaciele, znajomi, społeczeństwo i politycy.

Erotomanka gawędziarka

Uparcie twierdzę, że o seksie i seksualności można mówić. Ale to wcale nie znaczy, że to mówienie łatwe i opłacalne. Wiele z nas woli trzymać język za zębami, nie dlatego że jesteśmy pruderyjne, ale dlatego że wiemy, iż niektórzy mężczyźni nasze niewinne żarty traktują jak zaproszenie. Czasem nawet jak zaproszenie do gwałtu. Lepiej trzymać buzię na kłódkę także dlatego, że łatwo dorobić się złej opinii "erotomanki gawędziarki". Gdy mówimy o seksie, to robimy to pewnie dlatego, że bardzo nam seksu brakuje. Ciekawe, że gdy mówmy o pracy, nikt nas nie podejrzewa o to, że mamy pracy za mało.

Puszczalska zdzira

Zdzirami zostajemy bez względu na to, ile miałyśmy partnerów (partnerek), ale oczywiście - im więcej, tym gorzej. Mężczyzn nikt nie rozlicza z ilości, a my - jeśli tylko nie boimy się mówić o tym, co lubimy, albo że lubimy seks z dwoma partnerami jednocześnie lub seks analny - to jesteśmy zdzirami do kwadratu. Bo kobieta zawsze powinna pragnąć monogamicznego związku i stworzona jest do tego, by być całkowicie usatysfakcjonowana, przez całe życie będąc z jednym mężczyzną. Związek z drugą kobietą oczywiście nie wchodzi w grę, bo zrobiłby z niej zdzirę jeszcze gorszego sortu - lesbijkę.

Prowokatorka gwałtów

Jeśli mężczyzna zgwałci kobietę, to ona jest temu winna. Musi ponieść karę za to, że była ubrana "zbyt" seksownie. Żeby do policjantów dotarło, że nikogo nie zachęcamy do gwałtu, trzeba było urządzać Marsze Dziwek. Pytanie - czy teraz do nich to dotrze? Na dodatek niektórych kobiet nie da się zgwałcić - np. prostytutki czy własnej żony. Bo one "zawsze chcą". Gdy mowa o gwałcie, z kategorii "co ludzie powiedzą" przechodzimy do świata prawdziwych, brutalnych czynów. Za gwałt polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 2 do 12. A na ile faktycznie gwałciciel trafia do więzienia? Wyroki są zatrważająco niskie (np. 3 lata za udział w gwałcie zbiorowym), a bardzo często gwałciciele dostają wyroki w zawieszeniu. Czy taką karę można uznać za porównywalną z gwałtem? Czy kogoś obchodzi to, że kobieta w wyniku gwałtu zajdzie w ciążę i będzie musiała - albo urodzić i wychować dziecko przestępcy, albo oddać je do adopcji, albo też poddać się aborcji? Dla niej - decyzja, która może zaważyć na całym jej życiu. Dla niego dwa lata w celi przed telewizorem.

Zabójczyni własnego dziecka

Gdy znajdziemy się w nieplanowanej ciąży, którą musimy przerwać, stajemy się "zabójczyniami własnych dzieci". Nikt nas nie pyta, czy możemy i chcemy dziecko urodzić, pokochać i wychować. Jednocześnie mężczyzna, który uczestniczył w akcie płodzenia, żadnej kary nie ponosi. To my - nawet jeśli prawo zezwala na przerwanie ciąży - musimy znosić piekło aborcji w podziemiu, gdyż normalnie raczej nie da się jej wyegzekwować, chociaż teoretycznie prawo do niej nam przysługuje. Nawet zgwałcone nastolatki stają się "morderczyniami nienarodzonych dzieci". To my ponosimy (prawie zawsze) 100 proc. konsekwencji, chociaż nasz udział w płodzeniu to najwyżej 50 proc. (lub czasem 0 proc., bo gwałciciel nas o zdanie nie pytał). I przerwanie ciąży musi nas boleć, musiało boleć także nasze matki i babki, które - leżąc w szpitalu po legalnej aborcji w PRL - były często poniżane i szkalowane. Ten ból ma być naszą karą za to, że uciekamy od macierzyństwa.

Marudna ciężarna

Ciąża też jest konsekwencją naszego "rozbuchanego libido". Skoro byłyśmy na tyle dojrzałe, żeby uprawiać seks, teraz musimy być na tyle dojrzałe, żeby ponieść tego konsekwencje bez marudzenia. Musimy pracować aż do dnia rozwiązania, a jeśli mamy zwolnienie z pracy, to się migamy i wysysamy pieniądze z podatników. Znieczulenie porodowe czy godne warunki porodu też są niepotrzebne. Musimy cierpieć, krzyczeć, rodzenie musi nas boleć, skoro nam się dzieciaka chciało.

Roszczeniowa matka na bezrobociu

A skoro chciałyśmy się poświęcić macierzyństwu i wychowywaniu gromadki dzieci, to naprawdę nie możemy mieć pretensji do pracodawców o to, że nie chcą nas w pracy. Młoda mężatka? Młoda mama? Pani na razie podziękujemy. Szukamy dyspozycyjnych i ambitnych. Na te, które nie mają bogatego męża, a rozpaczliwie potrzebują pieniędzy, czeka posada sprzątaczki albo sponsoring. Nie byłoby seksu, nie byłoby dziecka. Skoro jesteś matką, to puściłaś się co najmniej raz w życiu. I teraz musisz ponieść za to karę. Bezrobocie zrobi z ciebie tak "porządną" kobietę, że kolejnego dziecka na pewno ci się odechce. I rozmawiania o seksie także. Spójrzmy na tę listę jeszcze raz. Ile z tych konsekwencji seksu ponoszą mężczyźni? Bezrobocie młodego ojca? Poród w bólu? Piętno mordercy po aborcji? Wyrok w zawieszeniu za gwałt? Tak długo, jak będziemy udawać, że dyskryminacji nie ma, tak długo będziemy ponosić koszty systemu, w którym to faceci mają lepiej. Lepiej choćby dlatego, że mogą - w porównaniu z kobietami - bezkarnie uprawiać seks.

Więcej na temat partnerstwa, dyskryminacji czy aborcji szukaj na stronie Seksualność Kobiet

Co myślisz o kobietach, które chwalą się ilością kochanków?
Więcej o:
Komentarze (38)
Kara za seks - ale tylko dla kobiet
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • intermedium

  Oceniono 16 razy 12

  vmisiu, gdybyś sam został zgwałcony przekonałbyś się bardzo szybko, że 3 lata to ZA MAŁO. A i tak nie miałoby to przecież takich konsekwencji, jak w przypadku kobiety, która niejednokrotnie otrzymuje "prezent" w postaci dziecka gwałciciela. Nie wspominając o niewyobrażalnym cierpieniu fizycznym i psychicznym. Chociaż, czytając twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku, że to chyba nie na twój biedny rozumek, który nie ogarnia czym tak naprawdę jest gwałt.
  "Skoro nie możemy i nie chcemy mieć dziecka nie uprawiajmy przypadkowego seksu lub stosujmy antykoncepcję, dostępną przecież w każdej aptece"- to z kolei maddrake, następny, który wspiął się na wyżyny inteligencji i empatii. Powiedz tę swoją "mądrość" zgwałconej 14latce, niech wie, że to, że nie jest w stanie urodzić i wychować dziecka bydlęcia, które ją skrzywdziło i okaleczyło tak naprawdę wynika "z faktu niechęci do ponoszenia konsekwencji własnych działań". Logiczne, nieprawdaż?
  "No coz, porod jest bolesny, ale potem to przechodzi"- naprawdę?? uff, co za ulga! Zadziwiające, jak śmiałe sądy wydają mężczyźni, którzy nigdy nie doświadczyli tych dobrodziejstw natury zarezerwowanych NIESTETY wyłącznie dla kobiet, jak np. poród. Uwierzcie, mi, panowie, gdyby któremuś z was choć raz przytrafił się ten głupi okres, z którego tak lubicie sobie żartować, zrozumielibyście wszystko:) i nie musiałybyśmy więcej czytać takich wypocin jak m.in te przytoczone przeze mnie. Tyle w temacie.

 • szczekoscislawa

  Oceniono 25 razy 11

  vmisu... brak słów.
  Panie jakoś nie chcą przyjąć do wiadomości, że to partner kobiety idzie siedzieć jeśli kobieta dokona aborcji" - wg jakiego prawa i w jakim kraju? Taki zapis obowiązywał w Polsce do 1932r...
  "za gwałt panowie dostają często 5 - 8 lat (3 to za mało ?)" - tak, 3 lata to mało. Nie zdajesz sobie sprawy, jakie są konsekwencje gwałtu dla kobiety (to praktycznie dożywocie...)
  "a brak chęci zatrudniania pań w wieku rozrodczym wynika ze zwiększonych obciążeń finansowych pracodawców (nie tylko mężczyzn przecież)" - jest to całkowicie zrozumiałe, jak brak chęci zatrudniania osób niepełnosprawnych czy dyskryminacja osób grubych i brzydkich. Logiczność tej sytuacji nie umniejsza faktu, że jest to nieetyczne i na dłuższą metę nieopłacalne dla społeczeństwa.
  ....
  Dlaczego kobieta, która po prostu się broni, jest "wyzywana" od feministek?

 • kasandra246

  Oceniono 11 razy 9

  zatrudnia się takich jak ów vmisu- wszechwiedzących z ciekawymi aczkolwiek bzdurnymi teoriami.

 • renatta1

  Oceniono 10 razy 8

  Kobiet w wieku rozrodczym się nie zatrudnia, bo mogą zajść w ciążę, a tych po 40tce (tak jak ja) też nie, bo za stare. To w takim razie kogo się zatrudnia?

 • yarloman

  Oceniono 14 razy 8

  W USA za gwałt kara do dożywocia włącznie w Angli kara za gwałt do dożywocia włącznie.
  A w Polsce 3 lata może 5, 8 lat to naprawdę w skrajnych i wyjatkowo brutalnych przypadkach . W USA gigantyczne odszkodowanie od sprawcy gwałtu na żecz ofiary w sądzie cywilnym, w Polsce ... szkoda gadać .
  W polsce najlepiej chronione to są uczucia religijne a nie gwałcone kobiety . Taki taliban europejski, wiocha, żenada i groza na koniec bo śmiać się nie ma z czego .

 • filetrybny

  Oceniono 9 razy 7

  Jest seks w tytule więc artykuł będzie miał dużą oglądalnośc.To jedno słówko zawsze ma ogromne przebicie marketingowe(youtube.com/watch?v=8OYke48JUEE )

 • ko_menta_tors

  Oceniono 16 razy 6

  Do "wmisiu"
  Czytam Twoje ciekawe wpisy... Czy Twojej Mamie przytrafiło sie takie właśnie zbrzuszenie? z małpiatką, odpukać?

 • white.niko.black

  Oceniono 8 razy 4

  Artykuł jest bardzo jednostronny. Rozumiem, że w pewnych momentach kobiety są poszkodowane np. jeśli chodzi o bolesne porody. Moja żona bardzo źle przeszła poród i pomimo mojego wielkiego cierpienia psychicznego nie uważam abym cierpiał jak ona. Jeśli chodzi o gwałty. Dlaczego ja mam płacić na tych zwyrodnialców ciężko zarobione pieniądze? Oni nie powinni iść do więzienia aby siedzieć na dupie i oglądać sobie tv. Powinno ich spotkać dokładnie to samo co zrobili swojej ofierze. Niech go gwałcą długo i brutalnie, po takiej nauce więcej o skrzywdzeniu jakiejś kobiety nie pomyśli, a jeśli jednak tak to najwyraźniej kastracja jest nieunikniona. (Szkoda, że tylko gwałcicieli dzieci w więzieniu spotyka zasłużona kara). Aborcji jestem przeciwny. Tak sobie często mówię. Jeśli nie chcesz dziecka to się zabezpieczaj. Aktualnie są tak dobre środki antykoncepcyjne, że to czysta nieodpowiedzialność "wpadać". Tylko te nastolatki zgwałcone, to jakoś mi sumienie mówi, że nie potępiłbym ich jakby zdecydowały się usunąć ciąże. Nie mógłbym wymagać od 14 latki aby miała donosić i urodzić owoc zbrodni i jej traumy. To dwulicowe, eh ludzka rzecz błądzić. Jeśli chodzi o problemy w zatrudnianiu młodych płodnych kobiet. Tutaj winne są również kobiety. Nie tylko, ale jednak. Znam panie, które będąc matkami strasznie psioczą na kobiety biorące sobie urlopy chorobowe, ponieważ często pracą owej ciężarnej na lewym zwolnieniu lekarskim obciążani są pozostali pracownicy. W tym owe matki, które dzięki wygodnej paniusi mniej czasu mogą poświęcić swojej rodzinie. O sądownictwie w Polsce to szkoda się rozpisywać. Mężczyzna względem kobiety w sprawach o opiekę jest dyskryminowany na całej linii. Jeszcze wspomnę o piętnowaniu kobiet lubiących swobodę seksualna. Ja mieszkam w dużym mieście (może w małych jest inaczej) i szczerze niezbyt się interesowałem czy i kiedy któraś moja znajoma sypia z tym czy z tamtym i nadal tego nie robię i szczęśliwy z tym jestem, że nie wpycham nosa w cudze prywatne sprawy. I nie byłem pierwszym mojej żony i miałem, mam i zawsze będę miał to gdzieś.

 • wichrowy

  Oceniono 2 razy 2

  A ja znam kobiety nie mogące mieć dzieci, które z tego powodu b, cierpią, nawet popadają w ciężką depresje, mają zaburzenia psychiczne, tracą sens życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX