Słodkie pary na Facebooku, czyli za co najbardziej nienawidzimy znajomych

Facebook

Facebook (Fot. via webdonuts.com)

Zmiana statusu z "wolny" na "w związku" jest dla niektórych krokiem porównywalnym ze złożeniem ślubnej przysięgi. Od tej chwili WSZYSCY wiedzą, ale niektóre pary próbują im to przypominać. Czasem w naprawdę wkurzający sposób.

Do najbardziej denerwujących postów należą te, w których pary wyznają sobie miłość. - Mam faceta, mamy też Facebooka, ale nie odczuwamy potrzeby pisania sobie na tablicach jak bardzo się kochamy i jak tęsknimy z kuchni do dużego pokoju - śmieje się Agnieszka. - Mdli mnie od słodkich słówek o tym kto kogo kocha bardziej, ale nigdy nie miałam odwagi, by powiedzieć o tym otwarcie tym znajomym. Myślę, że uznaliby mnie za zrzędę - dodaje poważniej.

 

Kto kogo kocha bardziej?

idiotsonfb.tumblr.com

 

Edyta wspomina natomiast koleżankę, która regularnie daje wyraz swojej miłości do partnera (a także wściekłości, podczas kłótni) za pomocą cytatów. - Do moich ulubionych należy bez wątpienia: Aby znaleźć miłość nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina sama wejdzie do twojego domu, życia, serca. Puk, puk - cytuje. Jeśli taki wpis uzupełniony jest profilowym zdjęciem z całuskiem w policzek, albo w ogóle odnośnikiem do wspólnego profilu pary, to więcej niż pewne, że większość znajomych cię znienawidzi. Wspólne profile to zresztą osobne zjawisko.

 

Wspólny profil ze swoim byłym już narzeczonym wspomina Marzena. - To był chyba mój pomysł, ale w tamtym momencie wydawał się bardzo na miejscu. Byliśmy zakochani i nie mogłam sobie wyobrazić nic "zbyt" słodkiego do opowiedzenia o tym znajomym. W tej chwili śmieję się z tamtych postów i zdjęć razem ze znajomymi, ale kiedy zajrzałam na ten profil po rozstaniu wcale nie było mi do śmiechu - tłumaczy.


Jej zdaniem epatowanie emocjami na Facebooku zaszkodziło relacji z partnerem. Wystawianie na publiczny widok i ocenę dobrych momentów sprawia, że znajomi automatycznie dowiadują się też o każdej kłótni i cichym dniu. - Doszło do tego, że kiedy nawet byliśmy na siebie źli, czuliśmy potrzebę napisania sobie czegoś miłego na tablicach. Znajomi "lajkowali", a my maskowaliśmy w ten sposób kryzys - także udając przed samymi sobą - mówi Marzena.


Cytaty z książek

idiotsonfb.tumblr.com


Niektórzy w swoje zwierzenia na Facebooku wciągają także znajomych. - Koleżanka zerwała z facetem, którego niespecjalnie lubiłam. Kiedy na jej tablicy pojawił się komunikat, że zmieniła status z „w związku” na „wolny” poczułam się dziwnie, że nie dowiaduję się tego osobiście od niej. Ale kiedy zobaczyłam, że właśnie oznaczyła mnie w nowym poście, zbladłam. Napisała, że wreszcie posłuchała moich rad i może być szczęśliwa - jako singielka. Było mi wstyd przed znajomymi, którzy to przeczytali i samym chłopakiem, z którym od tamtego czasu nie rozmawiałam - opowiada Marysia.

 

Zdarzają się jednak bardziej krępujące sytuacje. - Moja przyjaciółka została posądzona przez dziewczynę swojego kumpla o sypianie z nim. Dziewczyna nie powiedziała jej tego osobiście, tylko napisała na Facebooku, podając jej imię i nazwisko. Wszystko było nieprawdą, ale zanim zostało zdementowane, post zdążyło przeczytać naprawdę wielu znajomych. Myślę, że plotki krążą do dziś - wspomina Kamila, koleżanka z redakcji, gdy opowiadam jej o historiach moich rozmówczyń.

 

Irytują was pary opowiadające o swojej miłości na Facebooku? A może sami lubicie o niej opowiadać?

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (97)
Słodkie pary na Facebooku, czyli za co najbardziej nienawidzimy znajomych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: antyface

  Oceniono 672 razy 560

  Gorsze są zdjęcia bachorów. Np. 100 jednakowych zdjęć szczeniaków przed kupką, po kupce, po obiadku, przed spankiem, pierwszy spacerek... ku....wa porzygać się można. No i oczywiście kretyńskie komentarze innych mamusiek.

 • rave8

  Oceniono 278 razy 236

  1. Turystyka hotelowa Egipt
  2. Tona zdjęć z turystyki hotelowej z Egiptu lub z innego egzotycznego kraju
  3. Zdjęcia z imprez w stylu jaki to ja jestem zajebisty/a i zwariowany/a.
  4. Hipsterskie zdjęcia np. szafy, kawałka łóżka robione modną lustrzanką lub kadry starych filmów, motywy sztuki współczesnej = jednym słowem nuda jedynie atrakcyjna dla własciciela konta
  5. Zdjęcia pociech zazwyczaj w ilości takiej iż na mdłości się zbiera
  6. Zdjęcia potraw restauracyjnych lub po prostu zdjęcia z restauracji. Patrzta: ja jadam w modnej restauracji i jestem krytykiem kulinarnym.
  7. No i najwazniejsze - słitaśne słitfocie często z dziubaskiem

  A teraz ludzie mający tam konta powiedzcie mi co wam daje dzielenie się ze stadem ludzkości tonami zdjęć z życia prywatnego?
  Jeżeli chce pokazac zdjęcie znajomym zapraszam ich do siebie, jeśli nie mam takiej możliwości , zakładam wirtualny dysk lub po prostu przesyłam mailem.
  W facebooku zazwyczaj chodzi o lans oraz o dowartościowanie swojego pustego ego.
  Czym się to różni od naiwnej Naszej Klasy? Marketingiem, opakowaniem, poczuciem przynalezności do czegoś lepszego.

 • Gość: Cham

  Oceniono 95 razy 81

  Dostały małpy brzytwę...

 • andello

  Oceniono 77 razy 63

  niezłe są foty bachorów, mamusie zachwycone ich wyglądem, podczas gdy te bachory są kompletnie brzydkie i paskudnie wyglądają. napisz prawdę, to się zablokują i zjedzą : mamuśki, ich znajomi i cała reszta hołoty.

  Rzadko kiedy się zdarza, żeby ktoś napisał lub wrzucił coś sensownego. jakieś foty swojej klaty, inny z autem, jeden gość wali cały czas foty tramwajów, chyba jeździ nimi, ja pierd....można ocipi....ć.

 • Gość: zzcvq

  Oceniono 61 razy 55

  Technika idzie do przodu ale ludzie się nie zmieniają. Nawet mając do dyspozycji "tablicę" na której mogą umieścić wiadomość dla tysięcy odbiorców, większość woli mazać na niej bzdury jak na ścianie w kiblu w gimnazjum.

 • mich64

  Oceniono 61 razy 55

  Czyli jednym słowem wiocha. pl. Pozdrawiam

 • Gość: alojzy-bombel

  Oceniono 48 razy 42

  robię kupę
  jestem na starym mieście
  jem
  jadę tramwajem

  polub to

  AMBITNE PRAWDA?

 • Gość: esrg

  Oceniono 76 razy 42

  Znajomych na czym?

 • Gość: mafj

  Oceniono 53 razy 29

  Ideologiczne posty w stylu:
  * mlodzi prolife - zdjecia ludzkich embionow
  * oto dlaczego jestem pro life - <link do filmika>
  * zoofile domagaja sie swoich praw pod bundestagiem
  * Kathoolics burned alive in nigeria
  ... itp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane