Wyśmiewali się z miss bez makijażu. Jej odpowiedź zainspirowała setki innych dziewczyn [ZDJĘCIA]

Dziewczyny na całym świecie masowo publikują w mediach społecznościowych swoje zdjęcia bez makijażu. Opatrzone hasztagiem #nomakeupselfie biją rekordy popularności. Skąd wzięła się ta nowa moda? Tym razem akcja niesie za sobą głębsze przesłanie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Już od kilku lat gwiazdy i celebrytki chwalą się w Internecie swoimi zdjęciami bez makijażu. Pokazanie się sauté ma na celu oczywiście zwrócenie na siebie uwagi i pozyskanie jeszcze większej liczby fanów. W świecie, gdzie skazy, blizny czy zwykłe pryszcze nie są mile widziane, jest to odważne posunięcie. Dziwi więc, kiedy zdjęcia bez makijażu pokazują normalne, nikomu nieznane dziewczyny. Jednak także one mają w tym swój cel.

Od niej wszystko się zaczęło

Wszystko zaczęło się od zdjęcia Isabelli Gaines, Miss Północnej Karoliny. Jej zdjęcie pojawiło się na profilu NCOT no make-up na Twitterze. Na tej stronie pojawiają się zestawienia - fotografie tej samej dziewczyny w makijażu i bez. Oczywiście bohaterki postów bez make-upu wypadają zazwyczaj niekorzystnie. Tak też stało się z Isabelle. Dodatkowo jej zdjęcia opatrzono nieprzychylnym komentarzem mówiącym o tym, że make-up potrafi zdziałać cuda. Internauci byli podzieleni - jedni jej bronili, inni niestety nie zostawili na niej suchej nitki.

 

Walka z hejtem

Isabella Gaines postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęła akcję #nomakeupselfie. Jej projekt ma zwrócić uwagę na problem hejtu i cyberprzemocy w Internecie. Piękność z Północnej Karoliny opublikowała jeszcze więcej swoich zdjęć bez makijażu. Dołączyły do niej kolejne poruszone falą nienawiści dziewczyny.

Jest ich coraz więcej

Odważne internautki pokazując się w naturalnej wersji zrozumiały, że piękno tkwi w nich, a nie w kilku warstwach makijażu. Bez pudru, różu i tuszu też są atrakcyjne. Teraz zdjęcia nieumalowanych kobiet opanowują całą sieć. Do tej szczytnej akcji dołączyła niedawno także Miss Ameryki, Kira Kazantsev. Przyłączycie się?


<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o: