To zdjęcie na Facebooku udostępniło już ponad 60 tys osób. Powód? Rana po cesarskim cięciu

Fotografię tego noworodka zrobiono trzy dni po jego urodzeniu. Świadczy o tym świeża rana po cesarskim cięciu, która znalazła się w kadrze. "Pokazuje prawdę o macierzyństwie, której zwykle nie mamy okazji oglądać" - piszą media. Opinie w mediach społecznościowych są podzielone.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Tysiące komentarzy i udostępnień

To czarno-białe zdjęcie, na którym noworodek odpoczywa na nagim ciele matki, trafiło do sieci zaledwie tydzień temu. Na swojej facebookowej stronie opublikowała je jego autorka, Helen Carmina, fotografka z Wielkiej Brytanii. 

W przeciągu kilku dni zdjęcie wywołało ogromną dyskusję. O jej skali świadczą statystyki z Facebooka. Post udostępniło już  ponad 62 tys. osób, polubiło 215 tys. Samych komentarzy ze  krajnymi opiniami jest 30 tys.

EDIT: I didn't expect this image to reach so far. I understand everyone has their own opinion which they are entitled...

Posted by Helen Carmina Photography on  11 sierpnia 2015


Skrajne opinie na Facebooku

Wszystko przez świeżą, ledwie zszytą ranę po cesarskim cięciu, dzięki któremu noworodek przyszedł na świat. Zdjęcie powstało na życzenie matki dziecka, która w ten sposób chciała zachować wspomnienie o dramatycznym porodzie zakończonym operacją. Większość osób chwali pomysł publikacji. Zwolennicy widzą w nim prawdę o akcie porodu, której zwykle nie mamy okazji oglądać w mediach. Jednak pod postem ukazało się też wiele negatywnych opinii.

"To obrzydliwe" - pisali krytycy potępiając nagość matki noworodka, jak również umieszczenie go na wzgórku łonowym kobiety, "zbyt blisko genitaliów". "Jeśli zdjęcie nie przypadło ci do gustu, proszę ukryj je na swoim newsfeedzie" - w odpowiedzi Carmina napisała w swoim poście apelując o uszanowanie bohaterów zdjęcia.

Więcej o:
Komentarze (257)
To zdjęcie na Facebooku udostępniło już ponad 60 tys osób. Powód? Rana po cesarskim cięciu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Paw Sla

  Oceniono 1809 razy 1697

  "To obrzydliwe" - pisali krytycy potępiając również nagość matki noworodka, jak również umieszczenie go na wzgórku łonowym kobiety, "zbyt blisko genitaliów"....
  No tak bo dzieci to bocian przecież przynosi;)

 • Odfrankuj Kredyt

  Oceniono 1324 razy 1256

  W ogóle jak noworodek (każdy, rodzony "naturalnie!") śmie mieć bliski kontakt z genitaliami matki w czasie porodu? Przecież to obrzydliwe i coś z tym trzeba zrobić...

  Co za świat...

 • james_maynard

  Oceniono 834 razy 794

  Ładnie zszyte, tak na marginesie, za parę tygodni ma szansę być niemal niezauważalne :)
  Nie widzę w tym nic obrzydliwego, cesarka to również poród, po prostu jedna z dwóch metod. Są faceci, którzy z pietyzmem noszą pewne blizny, ta u kobiety jest jedną z tych, które są również bardziej powodem do dumy!

 • petrucchio

  Oceniono 806 razy 780

  Dziecko "zbyt blisko genitaliów"? Szanowni kretyni -- dziecko WYCHODZI z tych genitaliów. Genitalia służą (między innymi) temu, żeby były dzieci.

 • cromio

  Oceniono 503 razy 485

  A fe! Genitalia! kto to słyszał!? To obrzydliwe! Porządna matka nie ma genitaliów i dziecko porządnej matki też nie ma genitaliów.
  Tylko sodomici, genderowcy i inna polskojęzyczna swołocz ma genitalia.

 • yokoono23

  Oceniono 496 razy 480

  Nie wiem co mam myśleć o komentarzach-"To obrzydliwe"czy że ,,nagość noworodka jest niestosowna".Zastanawiam się czy komentujący są jeszcze niedojrzali czy perfidne obłudni. W dobie wszechobecnej pornografii,zdjęć rannych ludzi w czasie walk,wypadków to zdjęcie jest niewinnym pięknym i prawdziwym aktem.

 • annpaw28

  Oceniono 295 razy 283

  Nie wiem, co tak bulwersującego przedstawia, to zdjęcie !... cyt "to obrzydliwe" - pisali krytycy potępiając również nagość matki noworodka, jak również umieszczenie go na wzgórku łonowym kobiety, zbyt blisko genitaliów"...śmieszne, może kobieta nie powinna rodzić naturalnie, a dziecko przychodzić na świat przez pochwę. Może matka podczas porodu powinna być w majtkach, a dziecko karmić przez ubranie, bo kontakt z jej nagą piersią jest czymś niestosownym... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX