- "Nie ścinać kwiatków, nie zanieczyszczać łąki, budować ule i pasieki". Już 9-latki wiedzą, jak pomóc pszczołom i dlaczego są one takie ważne!

Co robią pszczoły? - Pszczoły zbierają nektar, - I zapylają kwiaty, owoce, - Robią miód, - Dzięki nim mamy miód i piękne kwiaty - to najczęstsze odpowiedzi dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że muszą dbać o środowisko i wspierać nawet najmniejsze zwierzęta. Zobaczcie, jak chcą pomóc pszczołom.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ich "pracę" wycenia się nawet na 265 mld euro rocznie, choć tak naprawdę jest bezcenna. Ich utrata oznaczałaby zapaść produkcji żywności i wymieranie wielu gatunków. Jednak pszczoły na świecie masowo giną, bo zagrażają im pestycydy i globalne ocieplenie.

Włączając się w kolejną edycję akcji społecznej organizowanej przez Greenpeace Polska - "Adoptuj pszczołę" (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ >>) odwiedziliśmy dzieci w Szkole Podstawowej numer 3 w Sulejówku. Maluchy doskonale wiedziały, że pomoc tych owadów jest człowiekowi niezbędna - zapylają rośliny uprawne, dzięki którym nasza dieta jest urozmaicona i zbilansowana.

Trzy pytania

Uczniowie klasy trzeciej mogą zawstydzić swoją wiedzą niejednego dorosłego. Zadawaliśmy im pytania:

1. Co robią pszczoły?

2. Jakie korzyści czerpie człowiek z ich pracy?

3. Jak możemy pomóc pszczołom?

Większość dzieciaków mówiła, że największym zagrożeniem dla pszczół są spaliny samochodowe. A jedynym słusznym rozwiązaniem porzucenie auta na rzecz roweru, rolek lub hulajnogi. 9-latki nie boją się pszczół i chcą budować dla nich ule oraz pasieki.

"Adoptuj pszczołę"

Wśród rezolutnych trzecioklasistów znalazła się też Marysia, która wiedziała, jak jeszcze można wesprzeć pszczoły: - Robić im ule i pomagać akcji "Adoptuj pszczołę". Zobaczcie koniecznie także inne odpowiedzi w galerii zdjęć. 

Tylko działając razem, możemy pomóc pszczołom. Dlatego już po raz siódmy dzięki akcji Adoptuj Pszczołę wspólnie z Greenpeacem i tysiącami naszych czytelników wspólnie dbamy o to, by pszczołom w Polsce żyło się coraz lepiej. Twórz z nami kraj wolny od toksycznych pestycydów, pełen rozbzyczanych sadów i łąk, w którym skutki negatywnych dla przyrody i ludzi zmian klimatycznych są okiełznane. TUTAJ MOŻESZ ADOPTOWAĆ PSZCZOŁY! >>

Więcej o:
Komentarze (12)
- "Nie ścinać kwiatków, nie zanieczyszczać łąki, budować ule i pasieki". Już 9-latki wiedzą, jak pomóc pszczołom i dlaczego są one takie ważne!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • i-meadow

  Oceniono 9 razy 3

  Czyli dzieci wiedzą, że jest problem, że trzeba działać - chcą działać TO SUPER :) Ale nie bardzo wiedzą jak. Żadne z dzieci nie wspomniało o sadzeniu różnorodnych roślin miododajnych, o nieużywaniu chemicznych środków ochrony roślin (w jednym przypadku było "używać więcej ekologicznych rzeczy" - to już coś). Idziemy w dobrym kierunku, ale zostało jeszcze duużo do zrobienia..

 • andienerven

  Oceniono 2 razy 2

  Co2, globalne ocieplenie, kryzys klimatyczny i ani słowa o roundupie i roli monsanto w holocauscie (sic!) owadow.

  Jestescie beznadziejni w swojej narracji.

 • r.maszkowski

  Oceniono 6 razy 2

  Niech żyją pszczoły, ale niech nie zasłania się nimi szkodliwy Greenpeace.

 • kukunapniu

  Oceniono 1 raz 1

  Super że 9latki wiedza co zrobić ... bo wydaje się że dorośli a szczególnie ci którzy
  mają stosowne środki finansowe i władze (np. minister środowiska, rolnictwa, etc)
  chyba nie maja zielonego pojęcia?

 • horacy1980

  Oceniono 1 raz 1

  Nie jeździć samochodem??

 • klm747

  Oceniono 3 razy 1

  równie dobrze można adoptować Michnika

 • kukunapniu

  0

  Niby szczytna jest to akcja ... tylko do tej pory nie zakumałem, co szeregowa pszczoła
  na pasiecie w Wąchocku będzie miała z tej zbiórki, jakie konkretnie działania
  będą wdrożone w terenie ... bo jakoś zbieranie kasy a jakąś promocję czegoś
  wśród ludzi którzy i tak mają to w dooopie nie bardzo do mnie przemawia.

 • andrzej.wald

  0

  Budowanie świadomości to krok w dobrym kierunku. Pszczołom musi każdy z nas pomóc. Na szczęście ule pojawiają się już na dachach biurowców, galerii handlowych czy innych obiektach w dużych miastach.

 • jan.go

  0

  Może one wiedzą ale wy nie , bo pszczoły to nie jedyny problem a dotyczy on wszystkich owadów czy to zapylających czy tylko tych którymi żywią się ptaki Jak zabraknie ptaków to mamy też problem żywnościowy Chińczycy zrobili nawet wielki eksperyment na przełomie lat 50 i 60

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX