IKEA: ty tu urządzisz... wesele. Szwedzka sieciówka zamieni się w nietypową salę weselną

W jednym z warszawskich sklepów IKEA odbędzie się wesele. Na ten szalony pomysł wpadli blogerzy - Dorota Nowacka i Jakub Prószyński. Państwo młodzi przygotowują huczną imprezę w oprawie słowiańsko-wikińskiej. Dlaczego w sklepie? - IKEA kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłą, sympatyczną atmosferą oraz nieskończoną liczbą pomysłów - komentuje panna młoda.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Często państwo młodzi przygotowują się do niego przez kilka lat. Niektórzy zakładają nawet strony internetowe poświęcone tej uroczystości. Zazwyczaj publikują tam informacje dla gości - szczegóły dojazdu czy listę prezentów. Blogerzy Dorota Nowacka i Jakub Prószyński wpadli na inny pomysł i rozpoczęli kampanię Blogogody.

Pierwszy etap: IKEA

Zakochani podzielili akcję Blogogody na trzy etapy: dzień ślubu, imprezę dla znajomych oraz podróż poślubną. Do realizacji każdej z tych części zaprosili wybranych przez siebie partnerów. Jednym z nich stała się popularna IKEA.

Strona główna bloga państwa młodychfot. screen pijarukoksu.pl

Nietypowa sala weselna

Szwedzki koncern IKEA niedawno wprowadził nową usługę o nazwie "Wedding Online". Aplikacja pokazuje w przestrzeni wirtualnej jak wyglądałoby wymarzone przez nowożeńców wesele. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że firma pójdzie o krok dalej i udostępni swoją przestrzeń na salę weselną.

- Dotąd o szczegółach naszej kooperacji z IKEA wiedziała rodzina i garstka znajomych. Dzisiaj chcielibyśmy uchylić rąbka tajemnicy przed resztą zainteresowanych. Otóż mówiliśmy, że Blogogody podzieliliśmy sobie na trzy etapy, a w skład jednego z nich wchodził obiad dla rodziny, który odbędzie się w sklepie IKEA na warszawskim Targówku - zdradzają autorzy tego niecodziennego pomysłu.

Para zdaje sobie sprawę z tego, że ich zamysł wyda się wielu osobom absurdalny. Jednak, jak możemy przeczytać na ich stronie, zależy im przede wszystkim na niezwykłym weselu, które na długo zapadnie w pamięć wszystkim gościom i będzie wydarzeniem, o którym będzie się mówić.

.fot. materiały promocyjne

IKEA zachwycona

Dyrektor Marketingu IKEA uważa, że to nietuzinkowa akcja. Cieszy się, że jego firma może dołączyć do tego wydarzenia i pomóc zrealizować marzenia zakochanej pary:

- IKEA lubi zaskakiwać i jest otwarta na nowe, często niestandardowe projekty. Cieszymy się, że przyszła młoda para chce uczcić ten wyjątkowy dzień w sklepie IKEA. To dowód ogromnej sympatii do marki, tym bardziej jest nam miło, że jesteśmy częścią "Blogogodów" - komentuje.

Jak to będzie wyglądać?

Uroczystość zaślubin Kuby i Doroty odbędzie się w Pałacu Ślubów na placu Zamkowym w Warszawie. Impreza weselna będzie zorganizowana w stylu słowiańsko-wikińskim, co odzwierciedla zainteresowania pana młodego.

Para początkowo chciała urządzić przyjęcie na terenie samego sklepu. Chcieli, aby ich wesele było formą "ekspozycji". Byłoby to jednak trudne do zrealizowania, więc poczęstunek i tańce odbędą się w restauracji.

Państwo młodzi organizujący wesele w IKEAfot. screen pijarukoksu.pl

Dlaczego IKEA?

Państwa młodych z IKEĄ łączą miłe wspomnienia. Tak jak wielu młodych ludzi meblami szwedzkiej sieciówki urządzali swoje cztery kąty. Właśnie ten sentyment zadecydował o wybraniu tej przestrzeni.

Kuba otwarcie przyznaje: - Lubię spędzać czas w IKEA, pojechać i kupić kilka nowych rzeczy do domu. Zdarzało nam się pojechać po jakieś drobiazgi, a wrócić z dywanem lub regałem. Zatem, gdy zaczęliśmy myśleć o tym jak z naszego ślubu zrobić coś niestandardowego, to ta marka dość szybko pojawiła się jako skojarzenie nieszablonowych działań marketingowych.

W tych przemyślenia wtóruje mu Dorota: - IKEA kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłą, sympatyczną atmosferą oraz nieskończoną liczbą pomysłów. Ileż to razy ich kampanie marketingowe poprawiły mi humor, nie umiem zliczyć. Dlatego też IKEA dość szybko skojarzyła nam się z naszym ślubem - wydarzeniem najbardziej pozytywnym ze wszystkich.

Więcej o:
Komentarze (28)
IKEA: ty tu urządzisz... wesele. Szwedzka sieciówka zamieni się w nietypową salę weselną
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jacbedo

  Oceniono 229 razy 217

  A rozwodzić się będą w Biedronce...

 • ojtam0jtam

  Oceniono 151 razy 127

  Blogerskie pasożyty już tak się wyspecjalizowały w życiu na koszt sponsora, że ślub w Ikea to dopiero początek :) Czekamy na relację z porodówki zmontowanej między regałami na koszt Biedronki oraz chrzcin w Castoramie :)

 • Giulia Farnese

  Oceniono 88 razy 82

  Litooościiii! Kiedy ta moda na bycie innym, trendy dżezi, cool się skończy?? Ludzie teraz nie żyją dla siebie tylko na maxa pod publike, aby lajki się zgadzały o to sens całego życia.

 • strange_email

  Oceniono 83 razy 77

  Noc poslubna w Ikea oczwiscie, bo lozeczka. Cesarka w Castoramie, bo narzedzia na miejscu. Chrzciny w McDonalds, bo zestawy, tanio i wiadomo, co sie je. Rozwod w Sphinksie bo atmosfera mroczna, wali staroscia i obsluga wsciekla.

 • perkis1234

  Oceniono 52 razy 48

  Przecież wiadomo, że dostali hajsy od IKEA. Zwykła akcja marketingowa, przeprowadzona przez profesjonalnych blogerów do kupienia.

 • antonow2

  Oceniono 45 razy 43

  Iwent sponsorowany przez Ikea.

 • mille666

  Oceniono 44 razy 40

  czasy pustaków...

 • 4zybert

  Oceniono 38 razy 34

  O ku..., debile!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX