Aż trudno uwierzyć, że ci ludzie wstydzili się swojego wyglądu. Przepiękne zdjęcia osób z piegami

Brytyjski fotograf uwiecznia piękno osób z piegami od 2012 roku. Od tego czasu powstało już 90 zdjęć. Autor cyklu liczy na kolejnych 60 bohaterów.

Brytyjski fotograf uwiecznia piękno osób z piegami od 2012 roku. Od tego czasu powstało już 90 zdjęć. Autor cyklu liczy na kolejnych 60 bohaterów. (fot. screeny z konta Brocka Elbanka na Instagramie, www.instagram.com/mrelbank)

#Freckless to cykl zdjęć obrazujących niepowtarzalne piękno piegów. Autorem portretów jest Brock Elbank, fotograf z Wielkiej Brytanii. W przeciągu dwóch lat udało mu się sfotografować 90 bohaterów, ale wciąż szuka kolejnych.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Wszystko zaczęło się w Sydney, w 2012 roku. To tu powstał pierwszy portret, otwierający cykl zdjęć, ukazujących piękno piegów. Pierwszym modelem fotografa był syn jego znajomego Eddie. - To najbardziej piegowata osoba, jaką wtedy widziałem w życiu - wspomina w rozmowie z serwisem BuzzFeed Brock Elbank, autor cyklu #Freckless.

>>>WIĘCEJ ZDJĘĆ<<<


Piegowaty projekt

Od tamtego czasu fotograf stworzył 90 portretów. Większość z nich powstało już w 2015 roku, kiedy Elbank wrócił do Wielkiej Brytanii i poświęcił pracy nad projektem więcej czasu. Również od połowy ubiegłego roku zdjęcia z cyklu zaczęły zapełniać instagramowe konto Brocka Elbanka. Obecnie jego prace obserwuje już prawie 45 tysięcy osób.


Unikatowy wygląd bohaterów


Skąd u fotografa fascynacja niepowtarzalnym wyglądem piegowatych osób? - W tworzeniu portretów najbardziej fascynuje mnie to, przez co przeszli ich bohaterowie. To czyni postaci pięknymi i interesującymi - wyjaśnia Elbank. - Wielu bohaterów moich zdjęć nie akceptowało swojego wyglądu od dziecka. To motywowało mnie do uwieczniania ich piękna.


Jak to jest być wyjątkowym?


Na swojej drodze fotograf spotykał dzieci, z których szydzono w szkole i kobiety, które wciąż starają się ukryć swoje piegi pod makijażem. Te historie były dla niego ogromnym zaskoczeniem. - Ich wygląd jest wspaniały, niepowtarzalny! - podkreśla.


Autentyczność zdjęć poddana wątpliwości

Portrety Brocka Elbanka są na tyle niezwykłe, że pewna francuska redakcja, której fotograf udzielał wywiadu, postanowiła zweryfikować autentyczność jego zdjęć. Prace zostały poddane ekspertyzie w firmie kosmetycznej. - Jaki sens miałoby tworzenie cyklu o piegowatych osobach z ludźmi bez piegów? - dziwi się Elbank.


Proces powstawania prac

Jak powstają te niezwykłe portrety? - Nie używam lamp UV ani żadnych sztuczek. Zdjęcia poddaję jedynie postprodukcji, która zajmuje mi około godziny na każdy portret - wyjaśnia fotograf i nadal poszukuje nowych bohaterów. Na wystawie w 2017 roku chce pokazać 150 zdjęć. Wszystko to na cześć piegowatego piękna.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
 • Stroje komunijne od dawna są tematem wielu dyskusji. Stroje komunijne dla dziewczyn i chłopców &ndash; sukienki i garnitury czy alby komunijne?
Komentarze (56)
Aż trudno uwierzyć, że ci ludzie wstydzili się swojego wyglądu. Przepiękne zdjęcia osób z piegami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fctheduck

  Oceniono 58 razy 40

  Nie, nie trudno.

 • ewakot

  Oceniono 71 razy 39

  Naprawde trudno uwierzyc? Podjerzewam, ze w dziecinstwie mieli pieklo z powodu swojej odmiennosci i pozostawilo im to blizny na cale zycie. Tak naprawde to nie wierze, ze juz sie nie wstydza. Zdjecia momentami az przerazajace... jak w podreczniku medycyny.

 • the_foe

  Oceniono 43 razy 33

  wywieść Irlandczyka do Australii i masz piegusa ;)
  A tak serio to nie jest zabawne, bo takie piegi to silna reakcja organizmu na UV.

 • glinda53

  Oceniono 26 razy 24

  Ci ludzie nie wstydza sie jak wygladaja ale inni powinni wstydzic sie jak oceniaja ,prymitywnosc,prymitywnosc ,prymitywnosc.

 • ozesz28

  Oceniono 29 razy 23

  Pani na zdj. nr 9 piękna. Piegi jej bardzo pasują. U pozostałych osób już tak dobrze to nie wygląda:/.

 • natassja

  Oceniono 35 razy 17

  Mi sie podobają. Ale ja tam się nie znam, przecież tylu znawców w komentarzach poniżej wie lepiej, że to okropne i w ogóle fuj.
  Tylko wydaje mi się, że te fotki zostały jakoś przerobione, by wyostrzyć te piegi, bo w aż takie natężenie kolorystyczne ich na skórze nie chce mi się wierzyć.

 • stiopagnomkin

  Oceniono 52 razy 14

  A czego mieli się wstydzić? Mnie się podobają te pieguski. (No, przynajmniej kilka z nich z nich na pewno)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane