Aż trudno uwierzyć, że ci ludzie wstydzili się tego, jak wyglądają. Przepiękne zdjęcia osób z piegami

25.02.2016 14:21
Brytyjski fotograf uwiecznia piękno osób z piegami od 2012 roku. Od tego czasu powstało już 90 zdjęć. Autor cyklu liczy na kolejnych 60 bohaterów.

Brytyjski fotograf uwiecznia piękno osób z piegami od 2012 roku. Od tego czasu powstało już 90 zdjęć. Autor cyklu liczy na kolejnych 60 bohaterów. (fot. screeny z konta Brocka Elbanka na Instagramie, www.instagram.com/mrelbank)

#Freckless to cykl zdjęć obrazujących niepowtarzalne piękno piegów. Autorem portretów jest Brock Elbank, fotograf z Wielkiej Brytanii. W przeciągu dwóch lat udało mu się sfotografować 90 bohaterów, ale wciąż szuka kolejnych. Do otwarcia wystawy w 2017 roku, chce zgromadzić 150 portretów.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Wszystko zaczęło się w Sydney, w 2012 roku. To tu powstał pierwszy portret, otwierający cykl zdjęć, ukazujących piękno piegów. Pierwszym modelem fotografa był syn jego znajomego Eddie. - To najbardziej piegowata osoba, jaką wtedy widziałem w życiu - wspomina w rozmowie z serwisem BuzzFeed Brock Elbank, autor cyklu #Freckless.

>>>WIĘCEJ ZDJĘĆ<<<


Piegowaty projekt

Od tamtego czasu fotograf stworzył 90 portretów. Większość z nich powstało już w 2015 roku, kiedy Elbank wrócił do Wielkiej Brytanii i poświęcił pracy nad projektem więcej czasu. Również od połowy ubiegłego roku zdjęcia z cyklu zaczęły zapełniać instagramowe konto Brocka Elbanka. Obecnie jego prace obserwuje już prawie 45 tysięcy osób.


Unikatowy wygląd bohaterów


Skąd u fotografa fascynacja niepowtarzalnym wyglądem piegowatych osób? - W tworzeniu portretów najbardziej fascynuje mnie to, przez co przeszli ich bohaterowie. To czyni postaci pięknymi i interesującymi - wyjaśnia Elbank. - Wielu bohaterów moich zdjęć nie akceptowało swojego wyglądu od dziecka. To motywowało mnie do uwieczniania ich piękna.


Jak to jest być wyjątkowym?


Na swojej drodze fotograf spotykał dzieci, z których szydzono w szkole i kobiety, które wciąż starają się ukryć swoje piegi pod makijażem. Te historie były dla niego ogromnym zaskoczeniem. - Ich wygląd jest wspaniały, niepowtarzalny! - podkreśla.


Autentyczność zdjęć poddana wątpliwości

Portrety Brocka Elbanka są na tyle niezwykłe, że pewna francuska redakcja, której fotograf udzielał wywiadu, postanowiła zweryfikować autentyczność jego zdjęć. Prace zostały poddane ekspertyzie w firmie kosmetycznej. - Jaki sens miałoby tworzenie cyklu o piegowatych osobach z ludźmi bez piegów? - dziwi się Elbank.


Proces powstawania prac

Jak powstają te niezwykłe portrety? - Nie używam lamp UV ani żadnych sztuczek. Zdjęcia poddaję jedynie postprodukcji, która zajmuje mi około godziny na każdy portret - wyjaśnia fotograf i nadal poszukuje nowych bohaterów. Na wystawie w 2017 roku chce pokazać 150 zdjęć. Wszystko to na cześć piegowatego piękna.

 

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (54)
Aż trudno uwierzyć, że ci ludzie wstydzili się tego, jak wyglądają. Przepiękne zdjęcia osób z piegami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fctheduck

  Oceniono 56 razy 38

  Nie, nie trudno.

 • ewakot

  Oceniono 67 razy 37

  Naprawde trudno uwierzyc? Podjerzewam, ze w dziecinstwie mieli pieklo z powodu swojej odmiennosci i pozostawilo im to blizny na cale zycie. Tak naprawde to nie wierze, ze juz sie nie wstydza. Zdjecia momentami az przerazajace... jak w podreczniku medycyny.

 • the_foe

  Oceniono 41 razy 33

  wywieść Irlandczyka do Australii i masz piegusa ;)
  A tak serio to nie jest zabawne, bo takie piegi to silna reakcja organizmu na UV.

 • glinda53

  Oceniono 24 razy 22

  Ci ludzie nie wstydza sie jak wygladaja ale inni powinni wstydzic sie jak oceniaja ,prymitywnosc,prymitywnosc ,prymitywnosc.

 • ozesz28

  Oceniono 28 razy 22

  Pani na zdj. nr 9 piękna. Piegi jej bardzo pasują. U pozostałych osób już tak dobrze to nie wygląda:/.

 • natassja

  Oceniono 34 razy 16

  Mi sie podobają. Ale ja tam się nie znam, przecież tylu znawców w komentarzach poniżej wie lepiej, że to okropne i w ogóle fuj.
  Tylko wydaje mi się, że te fotki zostały jakoś przerobione, by wyostrzyć te piegi, bo w aż takie natężenie kolorystyczne ich na skórze nie chce mi się wierzyć.

 • stiopagnomkin

  Oceniono 52 razy 14

  A czego mieli się wstydzić? Mnie się podobają te pieguski. (No, przynajmniej kilka z nich z nich na pewno)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane