Do zrobienia tych zdjęć zużyto kilkadziesiąt kilogramów mąki. Było warto? [ZDJĘCIA]

15.01.2016 15:05

fot. Alexander Yakovlev/themirages.com

Jak podkreślić dynamizm tańca, uwiecznionego w jednym kadrze? Rosyjski fotograf, Alexander Yakovlev, znalazł na to świetny sposób. Do stworzenia przepięknych zdjęć tancerzy użył... mąki. Pomysł był banalnie prosty, a efekt? Zachwyca!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pracujący w Moskwie fotograf, Alexander Yakovlev, specjalizuje się w fotografowaniu tancerzy. Wcześniej był prawnikiem. Na szczęście odnalazł swoją pasję, a cykl zdjęć "The mirages" to potwierdzenie jego talentu. Na pomysł wykorzystania niestandardowej dekoracji w kadrach wpadł kilka miesięcy temu. Za pomocą prostego urozmaicenia chciał pokazać, jak pięknie ciało wygląda w tańcu.

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ<<

Alexander Yakovlevfot. fot. Alexander Yakovlev/themirages.com

Ślady ekspresji

Jak poszerzyć pole widzenia ruchu i pokazać ślady dynamicznych figur prezentowanych przez tancerzy na zdjęciu? Alexander Yakovlev posłużył się w tym celu mąką. Tak powstała seria niezwykłych portretów, które niemal dosłownie "eksplodują" pięknem.

fot. www.facebook.com/ayakovlevcom

Alexander Yakovlevfot. Alexander Yakovlev/themirages.com

Moskiewski fotograf wciąż organizuje kolejne sesje, do których zaprasza tancerzy, specjalizujących się w różnych gatunkach tańca. Takie połączenie oddaje nie określony styl tańca, ale lekkość i grację, zawartą w każdej technice.

Uniwersalne piękno tańca

Alexander Yakovlevfot. Alexander Yakovlev/themirages.com

Seria "The mirages"

Zdjęcia urzekają prostotą i minimalizmem. Większość z nich jest czarno-biała, a te, które wykonano w kolorze, zdają się dodatkowo podkreślać piękno pochłoniętych tańcem modelek. Wszystkie fotografie można oglądać, a nawet kupić na stronie internetowej: themirages.com.

Alexander Yakovlev fot. Alexander Yakovlev/themirages.com

Alexander Yakovlev fot. Alexander Yakovlev/themirages.com

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (12)
Do zrobienia tych zdjęć zużyto kilkadziesiąt kilogramów mąki. Było warto? [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • geojumpy

  Oceniono 30 razy 24

  Póki żyje pokolenie wykształcone i mające szacunek do języka polskiego proszę pisać po polsku. Później możecie pisać choćby hieroglifami.
  JAKOWLEW

 • swietyna

  Oceniono 12 razy 4

  Obsypują babkę mąka i robią jej zdjęcia.... Bez sensu...

 • ziebol1

  Oceniono 8 razy 4

  Jak dla mnie to ordynarnie zgapione z "Time of War" Oliviera Valsecchi. Seria zrobiona kilka lat temu. Zainteresowani niech zgooglują.

 • artur0121

  Oceniono 6 razy 4

  czy tego już nie było w teledysku adel ?

 • takaprawda2015

  Oceniono 3 razy 3

  A teraz GAZETO proszę zamieści te same zdjęcia z tłustymi babami i przekonywać że tłuste jest piękne bo naturalne.

 • pierwsze_all

  Oceniono 14 razy -2

  Podobno w Rosji taka bieda z nędzą, a tu dla "efektu artystycznego" marnuje się tyle mąki. Nikt się nie zbulwersował ile chlebów można było z tego upiec i głodnych nakarmić?
  Mnie osobiście nie podoba się takie udziwnianie, szukanie wyrazu na siłę. Gdzieś indziej było mleko wylewane na modelki, a z dynamicznymi zdjęciami z wodą eksperymentował już Salvador Dali - i te jego zdjęcia moim zdaniem są o wiele ciekawsze, a przy tym biorąc pod uwagę możliwości sprzętowe, nie przesadzajmy z tym zachwytem - to już było.

 • w.s3

  Oceniono 29 razy -3

  Zdjęcia fantastyczne. Tylko zabrakło śmiałości żeby zdjąć tekstylia. Było by jeszcze piękno kobiecego ciała i piękne akty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane